Perle! De Pe Forum Adunate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fane View Post
    Nu mi se pare deloc perla, omul s-a referit la metoda simpla de a verifica bujiile, un fir de + cu care atingi pinul bujiei si daca face scanteie inseamna ca e buna.

    Originally posted by Carmelo View Post
    Uite ca metoda asta nu o stiam.Eu fac testul bujiilor cu un voltmetru de-ala universal "made in cina" dar de-asta cu un simplu fir nu stiam.

    Asa faceam la inceputurile meseriei,si nu aveam nea Fane nu aveam voltmetru sau alte aparate

    On: eu consider ca nu a fost exprimarea corecta,perna nu prea este.
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • perna ?
      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

      Comment


      • perla..scuze
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • uite una noua ) eu nu apar pe aici ? chiar nu am zis nici o prostie ? nu-mi vine a crede

          Comment


          • tu ai facut tepe , nu perle

            Comment


            • "Ar fi prea prosti s-o faca pe prostii"
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • tastatura sa fie de vina ?

                kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan
                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                Comment


                • Are rulmentul de la tasta space gripat...

                  Comment


                  • sa-i cautam si pozele acum

                    Comment


                    • aveti careva idee ce a vrut sa spuna parintele mady ?

                      kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • "Iarta-ma Doamne ca nu stiu ce scriu"

                        Comment


                        • Post

                          Frate eu am terminat un master in domeniu si stiu ce vorbesc,daca tu crezi ca 736w=1 cp e problema ta,asta stiam ca kw este un multiplu al w,pe noi ne intereseaza cum sa transformam kw in cp,si am mai dat odata explicatia,1cp=0,73kw, gata sa terinam cu astaea ca sarim de la subiectu topicului.

                          Ia uite unde era masterandul...nu 736Wati=1 Cal Putere ci 1 Cal putere=0,73Kilowati(dupa el).
                          Adica pe aia 6 wati ii da la o parte ca e mai corect cum zice el!
                          __________________

                          Comment


                          • Mai exact,,,marcajul ala cu outside si inside tine locul sagetii cu sensul de rotatie..e acelasi lucru !!!
                            Din categoria... "daca te fortezi, se poate"
                            Last edited by IancuMIC; 19 April 2012, 19:34.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Lasa nene Iancule, ca dadui saptamana trecuta de niste soferi mecanicosi profesionisto-stupizi, care mi-au spus ca exista anvelope pentru stanga si dreapta, in speta era vorba despre Dunlop SP01.

                              Din vorbe mai greseste omul, dar cu rotile in fata sa spui ca nu-s anvelopele montate corect... ta ia capu', nu alta!
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • pai si nu exista anvelope pentru dreapta si stanga ? eu stiu ca exista...
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google