Perle! De Pe Forum Adunate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by neos View Post
    am avut si eu bateria originala, timp de 8 ani, pana cand i-am dat masina lui tata si a lasat masina cu farurile aprinse si dus a fost.
    Si nu s-a mai intors? Ce oameni, domne...
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Deja perlele nu mai sunt perle, ce naiba.
      sigpic

      Comment


      • mi-ai luat vorba,"aveti ochiul prea critic" !!

        ( e de perla postul meu? )
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • Cerc in trei colturi
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Stie cineva cati litri are "rezervorul in roata de rezerva"?
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Calculand cu o formula ce include latimea anvelopei 185, flancul anvelopei 65, adancimea jantei si volumul portbagajului ocupat rezulta ca in rezervorul DIN roata de rezerva intra 33.29 litri de gaz de la Lukoil, 35,6 litri gaz de la Agip si 40.8 litri gaz de la rompetrol.
              Pam-Pam.
              Last edited by 827sam; 6 November 2013, 13:14.
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Eu te intrebam de rezervorul din roata de rezerva, nu de rezervorul care intra in locul rotii de rezerva. Nimic nu stii...
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Ai dreptate, am modificat un pic, cat sa fii multumit
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Originally posted by adonis33 View Post
                    , in plus toata lumea stie ca gpl este foarte coroziv si ataca tot ce inseamna fier mort asa cum este tabla Loganului.

                    .
                    Din seria stim dar nu ne pricepem, cum poate fi o hidrocarbura simpla "coroziva"? Interiorul rezervoraelor de gpl e lipsit de orice protectie anticoroziva gen vopsea sau galvanizare (alea noi sunt lejer oxidate) iar rezervorul e otel simplu, nu Inox sau titaniu. dar continutul e "coroziv"......
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • SYL40:Ce am constatat: masina se comporta la fel ca cu alte sortimente de benzina (am mai scris pe forum, ca personal la aceasta masina nu am simtit nicio diferenta dpdv al comportamentului dinamic intre benzina de 95, de 99 sau 100...probabil din cauza ca fiind euro 5, este prea "gatuit" motorul, si indifarent cat de buna e benzina mai mult nu poate da.
                      Referitor la consum, acesta a ramas la fel ca in vara, ceea ce e un lucru f bun, tinand cont ca unu la mana am scazut temepraturile (se stie ca in sezonul rece creste consumul) si doi la mana am trecut la anvelopele de iarna (cu care teoretic masina consuma mai mult decat cu o anvelopa de vara).[/QUOTE]
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Ce-i aici domne?
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Cred ca vanzatorul a fost David Blaine.

                          "azi mi-am cuparat 4 jenti noi de origine cu et 43,cand am ajuns acasa am constat ca jentile originale au et 50"
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • A cumparat de 43 si a vazut cu stupoare ca ale lui de pe masina erau diferite, adica de 50.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Te-a angajat ca traducator interpret?

                              Asta e un thread de perle. Perle care rezulta in urma unei exprimari gresite.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • David Blaine e putin spus, mai nou se poarta DYNAMO !
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google