Perle! De Pe Forum Adunate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este uimitor numarul de utilizatori de masini care cred ca problemele se rezolva cu mail la VC, telefon la service sau post pe forum. "Uneori" trebuie sa mai si vezi/pui mana pe o masina ca sa poti lua o decizie.
    Poate nu ati vazut depanarea venita sa ridice o masina pentru "bec aprins in bord" si era martorul de rezerva carburant.... daca ar fi sa te iei dupa tot ce poate zice un sofer obisnuit, ajungi la balamuc.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Originally posted by Urmelinho View Post
      P.S.: la hiperbola, inseamna ca este mai grav, pentru ca vad ca ai enumerat-o de doua ori
      Nu e grav, e doar inceput de alzheimer.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • cum adica ?
        Citeste joja pe partea opusa celei cu gradatia; ea se murdareste in special doar pe una din laturi.


        Adica joja cand intra in ulei se murdareste numai pe partea fara gradatii ?
        Sau cum adica in special ?
        Nu mai zic ca multe joje de ulei au si muchii, nu doar laturi, pe alea se murdaresc ?
        Plus ca ce, aia e murdarie ? E ulei ...

        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Hai bre Samuel ca intelegi. doar ai 1.4 1.6 MPI

          La logan loja intra stramb in tevushca e normal ca avand ulei pe teava o latura se murdareste si citirea devine irelevanta. Cel mai bine motor rece sa nu fie ulei pe teava.

          Comment


          • Originally posted by einstein1984 View Post
            Este uimitor numarul de utilizatori de masini care cred ca problemele se rezolva cu mail la VC, telefon la service sau post pe forum. "Uneori" trebuie sa mai si vezi/pui mana pe o masina ca sa poti lua o decizie.
            Poate nu ati vazut depanarea venita sa ridice o masina pentru "bec aprins in bord" si era martorul de rezerva carburant.... daca ar fi sa te iei dupa tot ce poate zice un sofer obisnuit, ajungi la balamuc.
            Da, adevarul este că să bagi în viteza și mașina să nu miște este o problemă mică... ). Să îi suni și să le spui și „diagnosticul” - planetară ruptă de lângă roată și să spui doar că o să vedem dacă face obiectul garanției este trist. Mă așteptam, atunci când am văzut ce este, să îmi spună ceva de genul: „Nene, dacă planetara a fost exploatată corespunzător, în principiu, se schimbă.”, mai ales că au mai fost probleme cu planetarele. Dar zic să o lăsam așa ))

            Comment


            • Originally posted by Urmelinho View Post
              Să îi suni și să le spui și „diagnosticul” - planetară ruptă de lângă roată și să spui doar că o să vedem dacă face obiectul garanției este trist.
              Daca tu vii cu o roata indreptata, aripa vopsita, o bascula +amortizor schimbate pe partea cu planetara rupta, da, e de vazut daca e obiectul garantiei sau nu.
              In fine, tu sa fii sanatos.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Daca nu ai fi facut citatul trunchiat ai fi vazut cam ce raspuns asteptam de la ei. Adica: "Nene, daca nu sunt urme de lovituri prin zona se schimba in principiu, daca sunt lovituri trebuie vazut ce este acolo". Atunci eu ca si client stateam linistit stiind ca masina nu a luat busituri in zone si nici cratere (a se citi ca nu am luat gropi cu masina).

                Comment


                • Originally posted by Drogas View Post
                  Hai bre Samuel ca intelegi. doar ai 1.4 1.6 MPI

                  La logan loja intra stramb in tevushca e normal ca avand ulei pe teava o latura se murdareste si citirea devine irelevanta. Cel mai bine motor rece sa nu fie ulei pe teava.
                  A inteles el cum sta treaba dar, simuleaza
                  Am editat postul pentru deplina clarificare.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Extraordinar doamnelor si domnilor, nemaipomenit... http://www.loganclub.ro/forum/showpo...0&postcount=93 .
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • Aia cred ca e deja elucubratie, asta credea ca oameni care parcau masina faceau liniuta cu el.

                      Originally posted by razvanamza View Post
                      le-as lua eu, dar trebuie sa vand rotile de 14 pentru iarna si abia am gasit niste cauciucuri decente...
                      O fi asa greu sa gasesti niste gume resapate pe 14 inch?
                      Last edited by einstein1984; 10 September 2014, 08:27. Reason: Automerged Doublepost
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • nu-s resapate. sunt "sehas ca noi". si nu-i nici o gluma. daca pui franele acelea nu mai incap rotile pe 14"!!!

                        Comment


                        • Originally posted by aleXpeed View Post
                          Extraordinar doamnelor si domnilor, nemaipomenit... http://www.loganclub.ro/forum/showpo...0&postcount=93 .
                          Wahahahahahahahaha!!!
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • @ Alexspeed, nu iti imagina ca la 46 de ani pot scrie din astea, a intrat fimiu, care e tare de incatat de schimbare...el a facut modificari, o sa schimb parola
                            sigpic

                            Comment


                            • E racer baiatu ))
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • "mister021692: Nu cred ca am postat aiurea .Explicatia: pentru a rescrie o eroare folosesti DDT2000."
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google