Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Exact acelasi ***** , cu putere de calcul/procesor dublu dar cu aceeasi baterie.Corect.
    Punctam si faptul ca Apple are "interne" Samsung ?
    PCH , mergi pe S4 in cazul asta , la 400$ e chiar "moka" .

    Comment


    • Sa nu uitam ca in materie de performante S4 e sub Htc one, un LG si un Sony...

      Aceeasi baterie LIPITA, pe afon 5s
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Dark cum te descurci cu s4 in buzunar?
        Keep walking...

        Comment


        • Nu am S4, dar m-as descurca bine. Cand a aparut S2, tin minte ca haterii afon, spuneau ca e prea mare, comparativ cu 3,5" de pe afon 4. Acum, in secolul 21, au ajuns si ei la 4 inchi si probabil ca urmatorul afon va avea peste 4 inchi...si iata ca se face liniste, li s-au marit palmele si buzunarele, brusc )))))))))
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • da ce tii in buzunar?
            Keep walking...

            Comment


            • Originally posted by Razvy View Post
              Cezar, Am avut LG Optimus L7 care comparativ cu Lumia 710 e mai bun. Si am mai avut si Galaxy S2 care comparativ cu Lumia 900 e tot mai bun Si crede-ma ca pot spune ca Android sucks!
              iShit inca nu am incercat, si nici nu voi incerca in viata mea, decat daca primesc unul moca. Nu as da bani nici mort pe un rahat care are un mar pe el.
              Te hazardezi de pomana in a face afirmatii dubioase.
              Am inteles ca ai Lumia, sa te duca spre placere.
              Apple a facut terminale mereu excelente, de la telefoane la calculatoare.
              Nokia a facut doar low-costuri, si implicit are experienta din acelasi domeniu.
              E ca si cum ai compara Mercedes cu Renault.

              Comment


              • E, au avut si Nokia momentul lor de glorie, nu uita ca in anii 2000, avea mobile la 1200-1800 de lei, care la vremea aia insemnau cateva salarii medii pe economie. NU au tinut pasul cu trendul si d-aia s-au dus la gara.

                PS: "Birjaresc" un S2, care in ciuda zvonurilor si stereotipurilor, refuza sa se blocheze sau sa sacadeze
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • "M-am dat", cum zice cocoshi, recent, pe un Nokia Lumia 920 si Lumia 1020. Intr-adevar, WP se misca foarte misto, fara lag, chiar parca ma indeamna sa cumpar un telefon cu sistemul asta. Bine, nu unul din gama de pret a unui 1020, pentru ca n-as da, efectiv, atatia bani pe un... telefon, pana la urma. Spun asta in conditiile in care inca rulez cu un Galaxy Fit si Gingerbread, un fel de androidozaur.

                  iOS nu-mi place si atat. Telefonul in sine e ok, dar sistemul are "ceva-ul" ala care nu ma atrage.
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • Darkane...S2 e mai acceptabil ca si dimensiuni...

                    Ce aveti fratilor cu iPhone? E chiar ok...mai utin pretul...dar lasa ca nici alte telefoane comparabile ca si performante nu sunt "ieftine"!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Eu de exemplu am ales Iphone in detrimentul HTC pentru simplu motiv ca este superior calitativ. Nu mai zic ca e ok ca arata mult mai bine.
                      Ca performante, pentru un om obisnuit are cam tot ce am eu nevoie: mail, browser si o camera ok.
                      Totusi, la ce e necesara o configuratie mai puternica? E ca si cum as lua un calculator superputernic pentru office. De ce as arunca banii? Cu ce ma incanta ca e dual core, quad core si x core? Cand eu folosesc doar mail si browser?
                      Se mai foloseste altceva pe telefon si eu nu stiam?
                      Face cineva grafica pe telefon?
                      Poate se joaca cineva?
                      Sau poate are nevoie pentru filme ultra gigi extra hd?
                      Poate foloseste exceluri cu 400.000 de linii si grafice complicate.
                      Sau care-i treaba, ca sa mor daca inteleg logica achizitionarii unei astfel de jucarele.

                      Ok, daca ai un salariu foarte mare (20.000 euro lunar), te doare la bascheti de un telefon de 1000 euro.
                      Dar asa, cand majoritatea au salarii sub 1000 euro, eu vad peste tot telefoane de 1000 euro. Si majoritatea cred ca sunt in rate.
                      Deci, se fac rate la ceva ce nu se foloseste. Genial!
                      E ca si cum te-ai duce la restaurant, ceri cea mai scumpa sampania, trufe, caviar, iar apoi nu le poti manca pt ca n-ai dinti.

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        Apple a facut terminale mereu excelente, de la telefoane la calculatoare.
                        Stiu ca apple face chestii excelente, doar au SO dedicat pt telefoane/tablete/calculatoare.
                        Dar nu as da bani pentru 4s,5 sau alte cele, cand de banii aia imi pot lua altceva mult mai performant.
                        La fel cum de banii pe care i-as da sa-mi iau un laptop de la apple, pot sa-mi iau foarte bine un alienware cu care dau fum urat de tot performantelor apple

                        Comment


                        • Mira-m-as. Ai vazut autonomia laptopurilor? Le-ai butonat? Le-ai vazut performantele?
                          Nu exista momentan laptop care sa bata la fund Mac-ul.

                          Exista 2 tipuri de cumparatori pentru telefoane:
                          - cei ce aleg tehnicul
                          - cei ce aleg frumosul
                          Nimeni n-are nevoie de tehnologia aceea, insa e "cool" sa o ai.
                          Atunci, spune-mi, la ce folosesti mega tehnologia dintr-un telefon?

                          Legat de apple vs alte laptopuri: e ca si cum ai lua un logan, i-ai pune compresor, apoi l-ai pune la liniuta cu o masina de putere asemanatoare. Ai doar bucuria ca si masina ta sta langa altele "mai scumpe" insa niciodata nu va fi egala cu ele
                          Last edited by Cezar; 4 October 2013, 11:18.

                          Comment


                          • Ca sa compari Apple cu alienware e ca si cum ai compara Audi A8 cu Rolls Royce Flying Spur. Alienware sunt cele mai scumpe laptopuri din lume, dar ne indepartam de la subiect.

                            Ps: n-am nimic cu Apple ci cu mentalitatea celor ce stau zile intregi la coada, in ploaie si apoi isi dau aere elitiste invocând performante mediocre comparativ cu pretul platit pe un obiect.
                            Strict personal, nu-mi place interfata Afon. E prea boring, chiar si iOs 7.
                            Last edited by darksid3; 4 October 2013, 11:36.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Originally posted by Cezar View Post
                              Eu de exemplu am ales Iphone in detrimentul HTC pentru simplu motiv ca este superior calitativ. Nu mai zic ca e ok ca arata mult mai bine.
                              Dacă ar fi sa o luam așa HTC One este mult mai frumos și mai bine construit decât orice Iphone construit vreodată.

                              Dar ne concentram strict pe sistemul de operare.
                              Iar legat de alienware vs mac, mac nu are ce căuta lângă alienware.. E praștie mac... Mă refer strict pe lângă alienware.

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                              sigpic

                              Comment


                              • htc nu e peste iPhone nici daca e placat cu aur!
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google