Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru customizare la fanii naipfon poti face jailbreak si mai departe poti face muuult mai multe .Iar legat de ios 7 poti face downgrade la 6...
    Pe iphone 4 , ios7 , deja ii dai dauna totala... + probleme de la caz la caz (ba cu semnalu , ba cu uifi' , ba cu blutshtutz etc...) .

    Comment


    • Cum faci downgrade? Eu am de cand a aparut iOS 7 pe iphone 4 si nu are probleme de ordin tehnic. A avut o perioadă în care se mișca prost dar am un prieten fan apple care a umblat prin setari si de atunci e foarte ok.

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

      Comment


      • Nevasta-mea are i4 cu iOS 7 si merge fara probleme,in citirea mail-urilor are un mic lag.Am prin casa un 3gs si am vrut sa ii fac up la iOS 7,intradevar am primit un avertisment ca nu este tocmai ok.Eu am trecut la Android,m-au cam lasat vederile si trebuia ceva cu ecran mai mare .
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • Sincer imi pare ca 3gs-ul nici nu iti accepta/ "ia" ios 7 . Poate pe jailbreak sa fie ceva , oricum daca ai jailbreak pe 3gs sunt teme de ios7.

          Comment


          • Daca nu ai .shsh salvat pentru iphone 4 nu poti face niciun downgrade...
            Iphone 4 cu ios 7 se misca foarte prost.Am avut eu un 4 care n-a avut niciun shsh pana la ios 7.
            Acum impactul e si mai mare cand vii de pe iphone 5 pe 4 ... Iphone 4 stiu ca mergea cu lag si in ios 6 ... Asa ca la 7-8 mil cat costa un iphone 4 neverlocked ai optiunea de a cumpara un S3 care din pacate e superior.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Originally posted by Cristi_Xp View Post
              Daca nu ai .shsh salvat pentru iphone 4 nu poti face niciun downgrade...
              Iphone 4 cu ios 7 se misca foarte prost.Am avut eu un 4 care n-a avut niciun shsh pana la ios 7.
              Acum impactul e si mai mare cand vii de pe iphone 5 pe 4 ... Iphone 4 stiu ca mergea cu lag si in ios 6 ... Asa ca la 7-8 mil cat costa un iphone 4 neverlocked ai optiunea de a cumpara un S3 care din pacate e superior.
              Din Pacate, alooo domnule ,coreea este puterea nu america....
              Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

              Comment


              • Desi am zis ca nu imi mai iau telefon cu Android, X8-ul care l-am avut se misca execrabil, am mai umblate si pe altele mai scumpe, S3-uri si altele, si nu prea mi-a placut cum se misca... Eram hotarat pe Nokia Lumia, dar cate am vazut prin service-uri, si cate am citit pe forumuri, m-am razgandit repede...Acum am pus mana pe un Galaxy Ch@t, android 4.1.2, se misca binisor pentru ce am eu nevoie, nu sunt pasionat de jocuri si alte nebunii de aplicatii, iar cu un pic de lag sunt obisnuit de la magnificul X8... Nu sunt adeptul telefoanelor scumpe, mai umblu cu transportul in comun, prin cluburi, pe munte, pe la pescuit, ar fi pacat sa imi fure sau sa sparg/pierd un telefon de 1500-2000 de lei... Singurul incovenient ar fi ecranul cu rezolutia mica, se vede oribil, si camera de 2MP, in rest numai bine, tastatura ma ajuta foarte mult.
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • tvstar, china este puterea, dar sa trecem peste. In maxim 2 ani huawei va face praf cam tot

                  Comment


                  • Originally posted by tvstar1 View Post
                    Din Pacate, alooo domnule ,coreea este puterea nu america....
                    eu am 5s ...
                    Nu-s fan android , am avut note 1 si S3 ... nu mi-a placut niciunul.
                    Ma refeream strict la pretul pietei , ca iphone 4 e supraestimat in momentul de fata... si totusi se vinde.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Ca telefon e ok, iti faci treaba cu el...la 650- 700 de lei, poti avea un Apple iar majoritatea romanilor se uda cand vad anumite logouri. Eu unul, însă, nu ma pot acomoda cu iOS si iPhone 4, 5, sau 5s...le consider extrem de plictisitoare si enervante. De preț nu mai vorbesc.

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                      Comment


                      • Are careva pe aici LG G2? L-am "butonat" putine zilele trecute intr-un magazin si ma cam bate gandul, imi pare ca e foarte misto, ma insel?

                        Comment


                        • N-am avut ocazia sa butonez, dar cel putin ca specificatii si design, plus din ce-am mai citit despre el, e in topul preferintelor mele(care ar fi LG G2, Note 3 pe care l-am tot butonat de cate ori am avut ocazia, Galaxy S4). Multi blameaza partea de lock screen pe spate, dar probabil te obisnuiesti.
                          Nu cred ca o sa-ti para rau daca-l iei.
                          Pe langa asta, parerea mea ar fi sa studiezi o perioada si parerile posesorilor de pe forumuri gen xda-developers/softpedia, nu te baza prea mult pe review-urile de pe gsmarena sau alte site-uri romanesti(pot fi mai mult sau mai putin partinitoare).
                          Last edited by andreyi; 2 February 2014, 18:43.

                          Comment


                          • In prezent am un S3 alb, cam nou. Dupa ce l-am vazut pe ala asta mi se pare un stift ) Chestia de pe spate cica ajuta ca iti reglezi usor volumul in casca cand vorbesti la telefon, ergonomie! Inca studiez, dar mi-a placut foarte mult. Niciun telefon nu a avut efectul asta asupra mea....are un ecran fabulos :|

                            Comment


                            • De lenovo s750 ce parere aveti? Vreau neaparat ceva waterproof. Initial ma gandeam la xcover 2, insa pare mai performant lenovo. Voi ce spuneti?

                              Comment


                              • Daca vrei ceva waterproof capabil mergi pe asta
                                Sony Xperia ZR,Sony,Xperia ZR,GSM,mobile,phone,cellphone,information,info,specs,specification,opinion,review
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google