Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu zic sa mergi pe g3 32GB având 3 GB RAM

    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by PCH View Post
      In curand voi avea nevoie... variantele sunt iPhone 6 (cu toate ca la prima vedere imi displace faptul ca s-au dat dupa ce cere lumea- ecran mare, etc) LG G3, HTC ONE M ....... Ma intereseaza in special HTC-ul

      Te deranjeaza ca s-au luat cei de la Apple dupa cerinte,sa faca un ecran mai mare,si totusi cauti G3 ( 5.5 " ) HTC ( 5" ).
      Macar tu sa te intelegi...
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • Cocoși, progresul trebuie sa se manifeste. D-aia au scos abia acum un telefon la nivelul lui 2012
        Ps: adevărul e ca pentru un telefon cu ecran de 4.7inchi, au reusit sa scoată ditamai hardughia
        Last edited by darksid3; 13 October 2014, 02:25.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Originally posted by Andrei.TMT View Post
          Te deranjeaza ca s-au luat cei de la Apple dupa cerinte,sa faca un ecran mai mare,si totusi cauti G3 ( 5.5 " ) HTC ( 5" ).
          Macar tu sa te intelegi...
          Pai i6 cu 4,7 este cu mult mai mare decat G3 cu 5,5,are specificatii cu mult mai slabe si costa dublu.Pentru @PCH recomand LG G3,merge foarte bine si varianta de 16gb,daca te grabesti si il ei oficial ai niste accesorii cadou.
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • Originally posted by Andrei.TMT View Post
            Te deranjeaza ca s-au luat cei de la Apple dupa cerinte,sa faca un ecran mai mare,si totusi cauti G3 ( 5.5 " ) HTC ( 5" ).
            Macar tu sa te intelegi...
            Ce o fii asa greu de inteles?!!?? Apple si- a facut o imagine de marca PREMIUM, nu au tinut cont de nimic, au mers pe ideile lor iar acum au trecut brusc la ce se cere! E ca si cum as vedea un monovolum Jaguar sau Porsche, doar pentru ca se cere....e greu, ăh?!

            Comment


            • Pai deja au pierdut multi clienti, iar in stilul ala, ajungeau ca BlackBerry si Nokia :-"
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Culmea e ca nu se cerea ecran dublu
                Utilizatorii Apple spuneau: NU AM NEVOIE DE UN ECRAN MAI MARE, NU ÎMI PLACE ECRANUL MARE CE E PALETA DE PING PONG?
                Li s-au lungit degetele acum?

                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by ursamajor View Post
                  Exact ceea ce contează: raport performanță/preț, unde, cu tot entuziasmul fanilor Android, WP stă mult mai bine. Repet, o spune un utilizator de Android, cu telefon care nu sacadează.
                  Am luat un galaxy trend plus,merge foarte bine..insa se pare ca ai avut perfecta dreptate.
                  Dupa am rasfoit putin si se pare ca Wp8 era alegerea mai buna..acum asta e..urmatorul va fi un Nokia
                  Mai jos sunt 10 motive pt care un Windouws phone8 era alegerea mai buna decat android :


                  Ca să-mi argumentez părerea, am făcut un mic experiment, din care rezultă şase motive importante pentru care Windows Phone 8 este o alegere mai bună decât Android....


                  Cum iPhone-ul are cateva elemente responsabile de numarul mare de adepti, un Windows Phone are alte atu-uri ce pot fi interpretate ca avantaje.


                  Windows Phone 8 and Android 4.1 are very different operating systems, but in many cases they have similar functions that may be implemented in different ways...
                  Last edited by Allyn_y; 13 October 2014, 13:24.

                  Comment


                  • Exact ce ziceam, smartphone la 4 mil comparat cu lumia tot la 4 mil.
                    sincer îți zic la banii aia îmi luam o chinezărie care zbura.

                    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Si care e chinezaria aia care zboara de 400 lei ?
                      Eu tocmai mi-am luat un s3, inafara senzorului de proximitate care e cam insensibil si functioneaza doar in conditii de luminozitate buna, merge greoi ca are 4.3, se poate reveni la 4.1.2 ? Sau o idee pentru un raspuns mai rapid in sistem ? Sau un programel ceva pentru senzorul de proximitate ?
                      Nu tin aplicatii aiurea insa ramul e ocupat non stop ~600 mb
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Originally posted by 827sam View Post
                        Si care e chinezaria aia care zboara de 400 lei ?
                        Rața de Beijing.
                        Că Android-urile de ~4 mil. n-au nici măcar 1 GB de RAM. Iar la 512 MB zboară ca struțu'.
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Originally posted by Allyn_y View Post
                          Am luat un galaxy trend plus,merge foarte bine..insa se pare ca ai avut perfecta dreptate.
                          Dupa am rasfoit putin si se pare ca Wp8 era alegerea mai buna..acum asta e..urmatorul va fi un Nokia
                          Mai jos sunt 10 motive pt care un Windouws phone8 era alegerea mai buna decat android :


                          Ca să-mi argumentez părerea, am făcut un mic experiment, din care rezultă şase motive importante pentru care Windows Phone 8 este o alegere mai bună decât Android....


                          Cum iPhone-ul are cateva elemente responsabile de numarul mare de adepti, un Windows Phone are alte atu-uri ce pot fi interpretate ca avantaje.


                          https://www.youtube.com/watch?v=KUOVJeOR77M
                          Daca nu ai nevoie de aplicatii care sa si faca exact ce vrei, ia nokia. Altfel Android are de toate.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Originally posted by ursamajor View Post
                            Rața de Beijing.
                            Că Android-urile de ~4 mil. n-au nici măcar 1 GB de RAM. Iar la 512 MB zboară ca struțu'.
                            Pretul a fost ceva mai mare si are 4gb rom +6gb ram(768 MB)
                            @einstein: Nu ma intereseaza aplicatii jocuri si alte aiureli desi am vazut ca merg mai toate jocurile pe el ,il folosesc uneori pt net,fb altceva nu ma interesa ,si nu stiam daca sa fie Wp8 sau android insa am luat deja un Galaxy Trend Plus de care sunt f multumit,are 4.2 jelly bean,ecran 4'' ,camera fata+spate..ce sa zic merge super bine
                            Last edited by Allyn_y; 13 October 2014, 18:27.

                            Comment


                            • Originally posted by 827sam View Post
                              Si care e chinezaria aia care zboara de 400 lei ?
                              Eu tocmai mi-am luat un s3, inafara senzorului de proximitate care e cam insensibil si functioneaza doar in conditii de luminozitate buna, merge greoi ca are 4.3, se poate reveni la 4.1.2 ? Sau o idee pentru un raspuns mai rapid in sistem ? Sau un programel ceva pentru senzorul de proximitate ?
                              Nu tin aplicatii aiurea insa ramul e ocupat non stop ~600 mb
                              Din pacate mare lucru nu prea ai ce sa-i faci.....adica poti sa-i instalezi un booster, insa nu va face mare lucru.
                              Sunt si eu destul de dezamagit de S3...aveam pretentii mai mari de la un high-end al anului 2012. Pana una-alta isi ia rusine de la nokia 625, un entry level cu WP 8.1
                              In afara de display-ul si camera mai bune, flagship-ul de doi ani vechime al celor de la Samsung pare un impiedicat fata de lumia 625.
                              Urmatorul telefon va fi clar un lumia 925, vreau sa testez pe pielea mea si varianta windows de top la un pret decent.
                              Iphone sare din schema, are un pret pur si simplu nesimtit.

                              Comment


                              • Originally posted by 827sam View Post
                                Si care e chinezaria aia care zboara de 400 lei ?
                                Eu tocmai mi-am luat un s3, inafara senzorului de proximitate care e cam insensibil si functioneaza doar in conditii de luminozitate buna, merge greoi ca are 4.3, se poate reveni la 4.1.2 ? Sau o idee pentru un raspuns mai rapid in sistem ? Sau un programel ceva pentru senzorul de proximitate ?
                                Nu tin aplicatii aiurea insa ramul e ocupat non stop ~600 mb


                                Asta l-am avut la vânzare un prieten de-al meu, mânca s3-ul pe pâine crede-mă.
                                Vorbesc de s3 stock nu de al meu.
                                S3-ul cu TW este cea mai proastă investiție ever.
                                L-am mai auzit și pe ala cu galaxy trend la 4 mil. care doar numele Samsung din fata e de el. La banii aia îmi luam mai bine un Nokia e72.

                                Originally posted by ursamajor View Post
                                Rața de Beijing.
                                Că Android-urile de ~4 mil. n-au nici măcar 1 GB de RAM. Iar la 512 MB zboară ca struțu'.
                                Nu mai discuta pe acest topic, ești pe lângă total, vezi ca ai mai sus un exemplu de chinezărie la 4 mil.
                                Nu știu ce telefon ai și nici nu contează asta, doar ca unii dintre voi sunteți pe lângă rău de tot.

                                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                                Last edited by bGy; 13 October 2014, 21:12.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google