Android vs. iOS vs. Windows Phone

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bGy View Post
    sursa este wiki

    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
    Spre deosebire de tine, eu nu citez din wiki.
    Bucură-te de GT-I9300-le tău (vezi că Androidul permite să înlături semnătura aia), care mișcă mai prost ca Lumia 520.
    Nu-s așa de prost să-mi iau un telefon pe care să poată merge un OS. Vreau un OS care să meargă pe orice telefon. Capisci?
    Și n-o mai face pe deșteptul (ți-ai cam găsit nașul), te invit pe XF, să mai afli și tu una-alta despre IT, OS-uri etc.
    Last edited by ursamajor; 13 October 2014, 22:59.
    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

    Comment


    • IPhone 6 64 GB ca de 32 nu am văzut 42 de mil pe eMAG.
      Nu va supărați pe mine dar probabil, repet probabil este snobism.
      Și nu, nu as vrea versiunea de 16 GB pentru ca personal nu mi-ar ajunge.
      Dar sa dau 1000 de euro pe un telefon aproape identic ca LG nexus 4. e jalnic la. ce s-a ajuns.
      App, a studiat careva pana acum consumerismul?
      Foarte bine Apple ca și companie oricum sunt cei mai tari. Bravo lor.

      Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

      Originally posted by ursamajor View Post
      te invit pe XF, să mai afli și tu una-alta despre IT, OS-uri etc.
      Nasule ce sa învăț de la tine când nici nu ști legatura dintre Linux și Android.
      Poți sa pleci de pe topic ești paralel.


      Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
      Last edited by bGy; 13 October 2014, 23:03. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • bgy ce tii vere pe tel de nu-ti ajung 64gb?
        Keep walking...

        Comment


        • Nu, m-ai înțeles greșit, îmi ajung și 25 GB dar 16 GB nu îmi ajung, îmi țin unele proiecte care îmi țin documente care vreau sa le am când am nevoie de ele de ex la munca... Dacă am 5 filmări 100 poze la calitate maxima deja iar creste memoria. Un joc bun pe android are cel puțin 2 GB, și aici vorbim de un singur joc. Când mai plec la țară la ai mei bunici nu îmi merge netul acolo mai bag 2-3 seriale și ma uit seara înainte sa adorm. Igo-ul și ala îmi ocupa 2 GB, restul aplicațiilor tot asa consumă destul de mult și uite așa se aduna toate astea..
          Dar eu ziceam de alta chestie... deocamdată iPhone 6 vad ca nu oferă posibilitatea de 32GB memorie internă și 16gb este prea puțin... Asa ca singura alternativa care îți rămâne este cea de 64 GB care costa 42 mil. 4200 lei la eMAG. Enorm după părerea mea.

          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Bre nea Bgy, consumatorul initial esti chiar tu.
            Consumerism? Pai trendul asta l-a initiat samsung. Ba chiar cu super succes.
            A facut posibila sa fie accesibila o platforma pana atunci scumpa.
            Si uite ca au succes. Ba chiar, la unele telefoane, la 1/2 din pret ofera aceleasi performante ca un Apple

            Totusi, cei ce isi cumpara Apple, au ei un motiv. Asa cum cei ce isi cumpara Samsung au un alt motiv.
            Ca tie ti se pare mai putin just pretul, e problema ta. Exista alti cumparatori ce-l considera ok.
            Asa cum oamenii isi cumpara ceasuri scumpe, ce pot ajunge la milioane de euro, asa sunt altii care cumpara ceasuri ce ajung la sute de mii de euro. Nu toate arata ora? Si la fel de precis? Diferenta o fac detaliile. Functionalitatea este aceeasi.
            Asa si in cazul telefoanelor!

            Ce mi se pare haios este ca in Romania, unde salariul mediu este cam 400 euro, se vand telefoane de 1000.
            Eu unul am dat cu o super strangere de inima 600 euro pe Iphone-ul 5s. Ba chiar mi s-a parut un over price flagrant. Insa, utilizand ios-ul si fiind puturos de fel in ceea ce priveste tehnologia, m-am resemnat cu un iphone.
            Avand si alte produse de la ei, le-am inteles filozofia.

            Acum, ca sa facem o paralela: cine a observat ca lumea consuma paine de 5-6 lei bucata?
            Uite asa, s-a dus dracului patura de mijloc, si au ramas multi ce isi gases refularea in mancare, bautura si electrocasnice.
            TREZIREA BHA! Oamenii bogati nu dau 2 lei pe electrocasnice de high end, sisteme de sunet de mii de euro, televizoare de 5m diametru!
            Traiasca Mega Image si emag! Ne-au adus bucurie in suflet. Parca nu ne mai simtim ratati...
            Last edited by Cezar; 14 October 2014, 00:33.

            Comment


            • Originally posted by PCH View Post
              Eu am decis sa raman pe iOS, deci iPhone 6. Vreau sa plang pentru ca iOS nu e prezent pe zeci de "divaisuri" pentru a afla cum s-ar misca in acel caz! am uitat ce e ala restart, freeze, blocat, etc
              Te-ai pitziponcit de tot :l
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • LE: cum ziceam nea BGY - matale ai telefon sa te joci la el, sa vezi filme la serviciu s.a.m.d.
                Ia un Nokia 3110 ca o sa-ti creasca salariul! Serios. Nu fac misto-uri!
                Lasa dracului filmele si jocurile in timpul serviciului ca o sa te muste de coada candva!

                Comment


                • telefonul îmi este din păcate indispensabil la serviciu nea Cezar, mi-aș lua 3110 cu placere dar ma bucur de al meu s3 de 2 ani de zile, rootat, overclockat cu un custom rom de milioane și cu un kernel și mai bun. Cu drag îmi amintesc când butonam primul 3110 care l-am avut, însă nu m-ar ajuta acum.
                  Sa ști ca ai dreptate într-o privința și anume ca oamenii bogați sunt mult mai ușor de păcălit decât clasa de mijloc de exemplu. Legat de tehnologie vorbind.

                  Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                  sigpic

                  Comment


                  • Eu as lua pe loc un 6310 daca s-ar mai produce!


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Originally posted by bGy View Post
                      telefonul îmi este din păcate indispensabil la serviciu nea Cezar, mi-aș lua 3110 cu placere dar ma bucur de al meu s3 de 2 ani de zile, rootat, overclockat cu un custom rom de milioane și cu un kernel și mai bun. Cu drag îmi amintesc când butonam primul 3110 care l-am avut, însă nu m-ar ajuta acum.
                      Sa ști ca ai dreptate într-o privința și anume ca oamenii bogați sunt mult mai ușor de păcălit decât clasa de mijloc de exemplu. Legat de tehnologie vorbind.

                      Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                      Bre, tu nu pricep ca astia nu dau mare branza pe tehnologie?
                      Eu stiu ceva oameni din familii vechi, si nu au TV-uri de ultima generatie.
                      Cum stiu oameni ce nu-si cumpara TV de 15.000 euro, chiar daca el castiga 100.000 pe luna.
                      Insa stiu oameni ce castiga 5000 lei lunar (ca doar eu le dau salariul) si au TV mai smecher si mult mai scump ca al meu.
                      Ex: un nene ce lucreaza la mine tocmai ce si-a luat o scula de 3000 euro, curbata, data dracului. Adica 2 salarii aruncate pe fereastra.
                      Eu, am un TV de aproape 1000 euro, si luat acum, dupa 8 ani de la ultimul TV.

                      Eu vroiam sa zic altceva: cumparati cumparati cumparati. Luati de aici tehnologie! Mai luati un joc, mai dati un 10 salarii pe un telefon.

                      CAt despre lucrul care necesita muncit pe telefon. Tare sunt curios: cum se numeste postul ala? Si in ce situatie ar lucra cineva pe telefon la serviciu?
                      Nu stiu, sunt prost.
                      Eu folosesc calculatorul, ca doar am nevoie de office.
                      Vanzatorii folosesc ustensile lor: de la tablete la "motorole" pda-uri
                      Promoterii folosesc tablete.
                      Designerii folosesc calculatoare.
                      Cine foloseste tata telefon la serviciu? As zice asa:
                      - cel ce testeaza aplicatii
                      - cel ce testeaza jocuri
                      - cel ce ofera un studiu despre ergonomie, fezabilitate, etc ce tine de site-uri mobile sau aplicatii.
                      Altcineva?

                      @nea jhonny: ar fi bun bre, dar nu se mai face. Avea mailul de rahat. In rest, buna ustensila.

                      PS: ne bgy, corect este sa stii, nu "Sa sti". Sau stiu eu prost?

                      Comment


                      • Originally posted by bGy View Post
                        Nasule ce sa învăț de la tine când nici nu ști legatura dintre Linux și Android.
                        Poți sa pleci de pe topic ești paralel.


                        Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                        Peizane, habar n-ai că una e un OS pentru desktopuri, alta unul pentru telefoane. Că au ambele denumirea generică de Linux e fix-pix. Mai pune mâna pe carte, ai lacune cât tine de mari.
                        Cere-te tu afară, eu nu-mi permit să fiu atât de peizan să te gonesc de pe topic.

                        Cezar,
                        Chestia cu cheltuirea banului ține de educație: dacă omul e educat, nu caută să iasă în evidență printr-un lucru ce-l posedă (telefon, mașină etc.), cum fac marea majoritate a românilor, din păcate. Snobismul e o carență educațională. Pot fi oameni bine educați și printre bogați.
                        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                        Comment


                        • Originally posted by Cezar View Post
                          Eu folosesc calculatorul, ca doar am nevoie de office.
                          Vanzatorii folosesc ustensile lor: de la tablete la "motorole" pda-uri
                          Promoterii folosesc tablete.
                          Designerii folosesc calculatoare.
                          Cine foloseste tata telefon la serviciu?

                          @nea jhonny: ar fi bun bre, dar nu se mai face. Avea mailul de rahat. In rest, buna ustensila.

                          PS: ne bgy, corect este sa stii, nu "Sa sti". Sau stiu eu prost?
                          Eu folosesc de ex terțe aplicații de transfer fișiere, folosesc de asemenea și ICLOUD.
                          Pc-ul și laptopul este baza, în schimb nu sunt genul sa ma deplasez cu laptopul peste tot.
                          P.S. Nea Cezar se scrie sa știi ai dreptate ma corectează tastatura prost, e vorba de SwiftKey.
                          ursamajor deja este depășit de situație, nu are rost să îi mai răspundem
                          Când o sa imi răspundă la întrebare o sa ii mai răspund și eu.

                          Nea Cezar ce poziție ocupă cel căruia. ii oferi 5000 lei net și câte ore pe zi prestează? Dacă nu te superi, sunt curios.



                          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                          sigpic

                          Comment


                          • Vanzator regional. Presteaza cate pofteste. Are target de indeplinit la sfarsitul saptamanii. Nu il indeplineste, nu-si ia banul.

                            Icloud eu stiam ca-i doar pentru apple. Transfer fisiere? WTF? de pe telefon?
                            Swiftkey nu corecteaza gresit. Matale tastezi gresit. Si nu-i o rusine sa accepti ca ai gresit. Important este ca acum esti mai destept cu un "i"

                            TOtusi, ce post presupune utilizarea telefonului? Ca la asta ai renuntat in a-mi raspunde.

                            PS: vezi ca esti in timpul serviciului. De asta ti-am zis ca ti-ar fi bun un nokia 3310. Cel putin nu mai utilizezi forumul in timpul zilei. Sa nu mai zic de filme si alte bazaconii.
                            Last edited by Cezar; 14 October 2014, 11:18.

                            Comment


                            • Sunt acasă acum, lucrez de asemenea de acasă, sunt freelancer și sysAdmin la o multinațională, poți sa te gândești ca lucrez în IT.
                              Nu e vorba ca implică doar telefonul, e vorba ca implică ȘI telefonul.
                              Când o sa ai SwiftKey o sa vezi ca sunt multe greșeli pe care le face.
                              Sunt curios ce vinde ala de 5k lei, de 6 ori minimul, piese pentru avioane sau abonamente la școala de dans?

                              Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                              sigpic

                              Comment


                              • Vinde jacuzzi-uri exterioare. Daca ai o casa, te-ar putea interesa. Vin cu o solutie foarte interesanta

                                Inteleg ca faci referire la structura de business, insa te depaseste ramificarea si extinderea ei.

                                Sysadmin la o multinationala? Bre, da-o-ncolo de treaba, ca am mai lucrat si noi cu multinationale si stim care-i treaba cu astfel de lucruri. Dar, fie. Be happy Be important!

                                PS: tot nu mi-ai zis ce faci. Asta asa, ca o analiza psihologica: cine nu zice clar ce face, ori minte, ori e super important!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google