Certuri, Offtopic Si Conversatii Decente!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Si cand te gandesti ca deja dan.gutu si liviu au mustrari de constiinta

    sigpic

    Comment


    • #62
      Originally posted by crististreulea View Post
      Doar atit puteti?
      am dat numa galbene pe aici
      Ai deschis asta si acum stai la cotitura sa-i arzi pe cei care o comit????

      Comment


      • #63
        Te-ai prins nebunule )
        sigpicMy ride

        Comment


        • #64
          Streulea...tre sa iti faci planul de "warnuri" pe luna asta si nu stiai cum ?
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #65
            Foarte bine ... baiatu face curatenie :d
            sigpicMy ride

            Comment


            • #66
              Sa imi spun si eu ofuuuuuul :
              Mai fratilor mai usor cu topicurile AIUREA IN TRAMVAI!Intriu forum ,caut un subiect (nu neaparat sa dau post cat sa citesc)si sunt foarte putine posturi care urmaresc un subiect sau care aduc o informatie noua.
              M-am saturat de topicurile cu My car " X-XX-XXX" care ocupa 3 sferturi din topicuri si in care apar masini stock si sute de posturi de genul "sa o conduci sanatos", "frumoasa",...
              Cu toti stim cum arata cu Logan si daca suntem aici pe forum majoritatea avem unul.
              Sunt de acord sa apara aici Loganuri mai deosebite ,cu anumite inbunatatiri.
              Daca apare Logan 2 si Sandero ne-am nenorocit!Asta o sa fie unicul subiect de pe forum.
              Nu am gasit topicuri gen: "Cum sa ...montezi,faci ,instalezi ,...."
              Celalalt tip de topic este "Bursa" ce ocupa restul.
              Nu am vazut un topic de noutati in domeniu Audio sau aparitii ale altor Autoturisme(si aceste chiar daaca sunt ,sunt deviate din alte discutii).
              Foarta multa lume care merge la competitii audio,car design,....oameni care lucreaza in domenii:asigurari,reparatii ,vanzari sunt asupriti de bagatorii de seama,aruncatori cu parerea...de posturi gen"mi-am pus o bricheta in plus in masina(cu toate ca si asta ar fi ceva)...care stau in fruntea sectiunii"posturi noi"(poate aici e vina tuturor , in fond noi postam si le dam "apa la moara")
              De ce nu avem si noi topicuri cu:
              -Performante logancu teste dyno de exemplu)Mereu cand mai pune cineva o intrebare de genu "cum sa imi fac loganul sa zboare" este blamat.Apar discutii ,ca este masina de familie ,ca este totul in cutie ,...NU ESTE NIMIC IMPOSIBIL!Au ajuns berlinele sa aiba NOS si sute de cai putere si noi inca mai traim cu conceptia ca daca ne-am luat Logan trebuie sa caram familia cu ele,cartofi,porci,....
              -Rezultate sau performante CAR AUDIO.Am vazut multe sisteme "scumpe","bune"...sunt multe masini care merg la SQ sau SPL care sunt umbrite de subiecte gen "mi-am montat cassetofon "(MINUNAT ! TOTI AVEM!CEVA NOU!)
              Sunt sute de topicuri cu potential si ca sa nu spuneti ca nu am dat exemple:CODURI DE BARE-si eu am ramas surprins (spre ex:Cine nu stia poti indetifica produsele ,tara de provenienta,fabricatia,anumite specificatii,adresa producatorului, prin introducerea acelui cod pe anumite site-uri.Pentru a vedea daca sunt originale de ex.Sunt lucruri marunte cu care ne lovim zi de zi pe care nu ne-ar strica sa le stim.O lege,o promotie,un concert,un film
              Acum ca tot am spus de cei care deschid topicuri aiurea sa spun ceva si de cei care au ceva de spus,aratat si stau in umbra.Nu inteleg de ce nu creati topicuri pe teme asociate cu imbunatatirile pe care le-ati adus masinilor voastre.Va este frica , ca o sa vi se fure ideea?

              In orice caz cred ca ar trebuii mai multa cumpatare (mult mai multa)inainte de a posta sau a creea topicuri si am vazut ca sunt persoane care sustin asta si forumul acesta sa nu se transforme intr-un concurs de nr.posturi,sau stelute,etc...
              -
              EX : + =

              Comment


              • #67
                @gao ... 1. sectiunea my ride este pt toate loganurile utilizatorilor ... nu trebuie sa citesti daca nu vrei ... 2. daca nu ai gasit topicurile acelea iti sugerez sa folosesti functia search cu incredere 3. despre performante remapari etc se discuta pe zeci de threaduri ... intradevar threadurile idioate ... cum zboara loganul sunt sterse pt ca inevitabil degenereaza in flame 4. daca ai fi citit car audio cu adevarat ai fi aflat ca sunt sisteme de sisteme pe anumite masini ... din nou .. mai sapa

                acum : ... intrebare: tinere tu ai citit macar 10% din forumul asta?

                referitor la ultimul paragraf ... te sustin 100%
                Last edited by DeLuXe; 9 May 2008, 18:47.
                sigpicMy ride

                Comment


                • #68
                  @mihai_gigi: te-ai prins
                  @B45gao: ce te urasc omule, n-ai idee
                  te urasc doar pentru ca ai dreptate, nu de altceva!
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #69
                    Are dreptate .. dar nu in tot
                    sigpicMy ride

                    Comment


                    • #70
                      1- Ca sa ajungi la acest gen de sectiuni trebuie sa sapi cu ANI.Pentru ca nu sunt Derivate din alte discutii
                      2- Da acum un :"NEW POST" sa vezi cate topicuri merita citie .Sunt multe persoane care pun intrebari legate de masinile lor si se duc instantaneu la fund din cauza acestor genuri de topicuri.
                      3-Explica-mi si mie logica topicurilor cu My car (stock)
                      4-Daca cintesti tot postul meu ai sa observi ca nu doar la asta ma refer.
                      Am sa aleg toate posturile cu My car pe care le prind si o sa incep si eu sa dau "super tare", "marfa, nu am mai vazut in viata mea un prestige alaturi de un gard.Extraordinar"....de nu o sa mai poata nimeni sa puna o intrebare sa vedem daca se intelege ideea atunci.
                      5-Am citit 10%.Scuza-ma dar cand intriu pe forum si vreau sa vad CE MAI ESTE NOU nu vreau sa dau la pagina 9999999 sa vad ca acum un an cineva a spus ceva interesant.

                      Intrii pe forum ii dai new posts si ce vezi nimic dar absolut nimic

                      Nu vreau sa dau Forumului in cap.Vreau sa atrag atentia asupra Forumistilor ca se poate mai bine,mult mai bine.

                      Ex:Am avut si eu cateva intrebari care s-au dus la fund din cauza unui topic gen :Voteaza-mi... papucii.Foarte bine voteaza dar pentru ce mai postezi???
                      EX:Topic cu "%" din ceva, genul unde ai incheiata polita CASCO.Crezi ca o sa apuce cineva sa citeasca toate posturile de acolo ca sa gasesasca o conditie de excludere interesanta .NUUU!Search?Nu ai cum sa dai serch pentru ceva ce nu stii,asa ca daca ai ceva de spus posteaza daca nu .........doar voteaza si lasa alte posturi sa stea in frunte,care merita.
                      In momentul cand o persoana are o probleme poate cineva vine si cu o solutie pe care poate o folosim cu totii si poate fi benefica tuturor.

                      Chiar doar asta stim.

                      Ai o masina care e modificata.Foarte bine...Vrei sa postezi...Nu posta "marfa","super tare","bravo tie! " ca nu e concurs aici.Poti sa intrebi"cat te-a costat?" " unde ai facut modificarea"....Cauti un raspuns printre astfel de posturi de te saturi si poate stai o zi sa il cauti.


                      POSTURI SI TOPICURI CU FOLOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                      Posturi pentru

                      Pisica nu!
                      Caine nu!
                      My car nu!

                      Si-a aratat omul masina ,caine ,pisica, ...Bravo!Nu mai trebuie sa postezi decat daca vrei sa pui o intrebare folositoare...
                      Last edited by b45gao; 9 May 2008, 19:14.
                      EX : + =

                      Comment


                      • #71
                        CORECT ... trebuie sa citesti tot forumul bine de tot ... sa inveti sectiunile bine ... sa inveti userii ... si te vei acomoda si vei gasi raspuns la orice ... asa la prima vadere ... ai dreptate 100% ... te sustin si stai linistit ca nu esti singurul care se plange poti ajuta dand reporturi la posturile inutile threadurile tampite si etc ... am avut si eu o escapada ca a ta dar afra folos ... e mult prea multa materie ...
                        sigpicMy ride

                        Comment


                        • #72
                          Pana una alta...nu vad rostul topicului asta.
                          Intr-adevar ai dreptate,cu My ride,dar este forum de Dacia Logan,nu de Logan Tunat,deci toata lumea poate sa isi prezinte masinile.Referitor la pisici,caini si alti dinozauri,e sectiune de cafenea.Ma indoiesc ca pe sectiunile "Logan Tuning si alte modificari" sau "Forum Dacia Logan" nu gasesti ce te intereseaza,si esti nevoit sa citesti topicurile de la cafenea...
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #73
                            Asta am zis si eu mai sus ... ca sunt sectiuni dedicate fiecarui capitol in parte ... tuning/album poze/cafenea/probleme tehnice/intretinere etc ... nu sunt toate la gramada .. intra pe prima pagina si vei gasi sectiuni ... si in ele tot ce te intereseaza ...

                            si apropo .. chiar tu ai postat aici aiurea ... de ,,solicitari mdoeratori" ai dat vreodata? in alea 10% citite de tine?


                            inca odata foloseste cu incredere functia search ... noi ceilalti cum gasim?
                            Last edited by DeLuXe; 9 May 2008, 19:18.
                            sigpicMy ride

                            Comment


                            • #74
                              B45gao are partial dreptate.

                              de cateva zile lucram la un portal in care sa clasificam informatiile pe catorii cu linkuri catre threadurile importante si de interes ...

                              mai rabdati putin :-)

                              S.
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment


                              • #75
                                Stai sa vad ce gasesc pe la logan tuning & modificari:

                                Calc bord de 2X

                                kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan

                                kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan


                                kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan



                                Nu stiu daca se intelege ideea.

                                O propunere ar fi sa curete moderatorii prin topicurile inutile
                                Sa uneasca topicurile dublate
                                Sa creeze si alte sectiuni DE EX "Cum sa..."
                                Ma gandesc ca atunci cand sunt mai multe sectiuni poate oameniilor le e mai usor sa creeze topicuri folositoare sau poate nu se mai abat asa de mult

                                NU PENTRU ASTA SUNT EU PE ACEST FORUM!NU AM DEVENIT POLITIST.AM AJUNS PE ACEST FORUM PENTRU A MAI INVATA CEVA NOU ....A DESCOPERII LUCRURI NOI.ASTA POATE ESTE SOLUTIA DAR NU PENTRU ASTA SUNT EU AICI.Incerc sa nu calc stramb si sa nu imi sara lumea in cap.
                                Last edited by b45gao; 9 May 2008, 19:36.
                                EX : + =

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google