LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • multumesc dar are un scor de nu mi-l permit
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • Originally posted by L3on View Post
      Sper ca nu sa luat tot pestele acasa..nu de alta dar in ritmul asta se alege praful de balti...

      Praful este DEPUS de muuult pe baltile din jurul Bucurestiului si nu numai pe astea. Ar trebui sa te bucure faptul ca mai exista cate o balta serioasa in care se prinde PESTE DE PESTE si nu broaste si alte oratanii.
      Cati dintre noi nu visam la astfel de capturi si atat de numeroase?

      Frumoase capturi Razvane...Bravo

      Comment


      • Imi pare rau dar eu sant pescar..nu traistar..nu vreau sa jignesc pe nimeni.Niciodata nu am luat mai mult de 4 - 5 bucati de crap indiferent cat am prins.Este un cod vechi al pescarilor adevarati care se respecta si care mai tin si la mediul inconjurator... dar ma rog nu este aici locul unde sa vb despre asta...au fost zile in care am prins ciortanica de 1,5 - 2 kg si a fost toata eliberata.FIre intinse...

        Comment


        • nu ma consider mare pescar dar.... avand in vedere ca patronii de balti navodesc apele in nestire fara sa anunte si iti pun taxe de 1oo-2oo de ron stiind foarte bine ca nu vei prinde nimic consider ca sunt foarte indrepatatit sa iau tot ceea ce prind.
          si da merg si pe balti cu CR. dau 2oo ron si ma distrez. insa acolo unde nu exista retinere de peste de ce sa fac eu pe bunul samaritean si sa eliberez? oricum pe balta respectiva din cauza mea si a colegului s-a impus taxa pe plantat cu navomodel si urmeaza sa se introduca taxa de campare pe timul noptii ( se pescuieste doar ziua).

          asa ca daca mai ajung acolo il voi lua si pe cel ce nu s-a nascut inca
          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

          Comment


          • Originally posted by RAZVAN-005 View Post
            nu ma consider mare pescar dar.... avand in vedere ca patronii de balti navodesc apele in nestire fara sa anunte si iti pun taxe de 1oo-2oo de ron stiind foarte bine ca nu vei prinde nimic consider ca sunt foarte indrepatatit sa iau tot ceea ce prind.
            si da merg si pe balti cu CR. dau 2oo ron si ma distrez. insa acolo unde nu exista retinere de peste de ce sa fac eu pe bunul samaritean si sa eliberez? oricum pe balta respectiva din cauza mea si a colegului s-a impus taxa pe plantat cu navomodel si urmeaza sa se introduca taxa de campare pe timul noptii ( se pescuieste doar ziua).

            asa ca daca mai ajung acolo il voi lua si pe cel ce nu s-a nascut inca
            Nu mai zic nimic ..ai spus tu tot in postul de mai sus...

            Comment


            • Ca exemplu,,,balta de care pomeneam mai devreme GHEORGHE DOJA,,,tocmai din cauza NAVOADELOR a ramas fara peste. Balta este foarte mare ca intindere ( cam 5 Km lungime si vreo 900 de metri latime),,dar a ramas cu peste mic,pt ca ala mare este prins in NAVOADE cu zecile de tone.
              Daca ar fi vreo balta sa nu se bage navodul si sa prindem doar la lansete/undite, sa fi sigur ca peste ar fi si s-ar inmulti peste masura an de an.

              Dar BRACONAJUL este in floare.....

              Comment


              • LA MULTI ANI !!! si fire cat mai intinse in noul an!

                Comment


                • Salutare, astazi 10.03.2013 prima zi de pescuit la caras captura 8 kg multumitor rezultatul. Fire intinse la toti pescariiiii pe 2013.

                  Comment


                  • poze

                    la pescuit azi 10.03.2013
                    Attached Files

                    Comment


                    • azi am fost si eu la clean dar vremea a fost contra. nor si ploaie mocanesca
                      nu am stat decat 30 de minute. o singura trasatura la ficat proaspat .
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • Originally posted by cl 02 ysa View Post
                        la pescuit azi 10.03.2013
                        pe ce balta ai dat,de ai avut asa frumoasa captura.... detaliaza si tu putin mersi?

                        fir intins
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • pentru bobbyred este un canal lat de 15-20m si el se varsa in alte canalute mai mici locatia piscicola Calarasi TAXA 10 Ron pe zi sambata s-a prins pana la 18 kg duminica a fost timpul noros si ploios.

                          Comment


                          • bun asa, cred ca a fost distractie maxima si firul destul de intins...........mersi
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Ma intereseaza si pe mine un lac cu rapitor,pe langa bucuresti.
                              http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                              Comment


                              • incearca pe straulesti la capatul troleului pe bucuresti noi .....e plin de biban
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google