LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @bbogdan la vara vii la Braila te duc la Dunare(in zonele cu pietre) si in maxim 10 minute iti arat guvid de Dunare.
    Nu am dat la copca. Eu de felul meu sunt friguros si nu-mi place sa stau cu mana in apa rece.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • Nici eu nu ma duc iarna nici daca l-as prinde pa tatal lor . Am fost o sg data cu un prieten , plecam la scoala , pe drum ne-a pierit cheful si am zis sa mergem in Tei ( Bucurestenii stiu unde ) . Aveam o linie la noi, mai aveam fir , ac si plumb de rezerva , ca momeala paine . Un frig de nu puteam sa leg firul de ac . Bat nu aveam , am gasit pe acolo o bucata de fier beton si am legat linia de el . Bineinteles ca am prins nimic .
      B -X X - DDF x 2

      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

      Comment


      • Imi cer OFICIAL scuze pentru ignoranta mea.
        Trebuie insa sa refuz invitatiile la pescuit pentru ca am spus de la inceput ca eu ma intalnesc cu pestii in magazine,sau la acvariu!Ma scuzati ca am calcat teritorii necunoscute mie!

        Comment


        • Originally posted by bbogdan View Post
          Imi cer OFICIAL scuze pentru ignoranta mea.
          Trebuie insa sa refuz invitatiile la pescuit pentru ca am spus de la inceput ca eu ma intalnesc cu pestii in magazine,sau la acvariu!Ma scuzati ca am calcat teritorii necunoscute mie!
          sunt de acord cu tine,,,;)),,,
          la fel si eu
          BC-69-PAD,,,va saluta
          sigpic

          Comment


          • @bbogdan-Invitatia ramane! Daca nu pescuiesti avem alternative: gratar, umbra, soare, plaja, scaldat, cort etc. Fetita mea pescuieste de la 5 ani si sa stii ca niciodata nu e prea tarziu sa incepi!
            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

            Comment


            • Gusi mi-ai adus aminte de o intamplare de acum 2-3 ani. Am luat-o pe sotia mea la pescuit pentru prima data in viata ei. I-am dat o undita(eu ii bagam rame in carlige) si o urmaream sa vad ce face. Nu pica mai nimic si se plictisise. La un moment dat arunca undita chiar langa mal intr-o gropita. Ii spun "ce dai acolo ca nu prinzi nimic". Dupa ce ne-am ciorovait vre-o 10 minute la un moment dat ii trage. Scoate undita din apa si in carlig o mandrete de biban. Eu am ramas masca iar nevasta-mea " na oftica-te". Eu ma tavaleam de ras de expresia ei iar ea foarte mandra cu firul in mana si cu pestele atarnat in carlig. Si de atunci suntem doi pescari in familie ba chiar a invatat sa-si bage singura rame in carlige.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • @cristi_LCD- E bine ca mergeti amandoi. Sotia mea e o mare mancatoare de peste, a invatat sa prinda dar trebuie sa-i pun eu momeala in ac, de obicei. Acum vreo 3 ani am fost in com Manastirea, la vreo 40 km de Calarasi si am prins mai mult de 8 kg de carasel maximum cat palma. E drept ca am fost 5 insi. Cea mai fericita era fetita mea(avea atunci 6 anisori) care a luat o undita cu 2 ace si scotea cate 2 pesti odata...
                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                Comment


                • Si pe mine ma innebuneste fiica-mea , pana acum a fost mica si nu prea a stiut ea cum sta treaba ( cand mergea cu mine ii puneam un pestisor in ac sa se joace ) dar la anul am pus-o , pescuim de la egal la egal .
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • Originally posted by gusi View Post
                    Acum vreo 3 ani am fost in com Manastirea, la vreo 40 km de Calarasi si am prins mai mult de 8 kg de carasel maximum cat palma.
                    Caraselul acesta prajit in malai este foarte bun. Si cel de lac este si dulce, cel de apa curgatoare este mai fad la gust nu stiu de ce.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Pestele de apa dulce este cu atat mai bun la gust cu cat este gatit mai repede dupa ce a fost prins! De aceea pestele congelat este mai "saracut" la gust. Cat priveste faptul ca cel din ape curgatoare e mai putin bun la gust, nu cred, nu mi s-a parut vreo diferenta...
                      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                      Comment


                      • Numai la caras am observat chestia asta. Cineva mi-a spus ca este datorita "meniului" pe care-l serveste carasul si care in lacuri si balti este "imbogatit" cu namol.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • Anunt important : Logan Club are trei mari mincinosi - Gusi , Cristi Lcd si Florin 77 .

                          E belea caraselul , prajit , imi lasa gura apa .
                          B -X X - DDF x 2

                          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                          Comment


                          • FLORIN77; CRISTI_LCD- Invitatia pentru BBOGDAN e valabila si pentru voi!
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • Se rezolva , la anul fii sigur ca te calc , acum e prea frig si nu ma impac deloc cu el .
                              B -X X - DDF x 2

                              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                              Comment


                              • Aici ai dreptate Cristi LCD .Numai la caras am observat chestia asta. Cineva mi-a spus ca este datorita "meniului" pe care-l serveste carasul si care in lacuri si balti este "imbogatit" cu namol.
                                Cel de balta e putin mai negricios(din cauza malului)si mai dulce decat cel din apele curgatoare .Asta e adevarata si de foarte mullte ori verificata ,cu malai si fara

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google