Ati Satisfacut Stagiul Militar?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Eu am facut la Garda Nationala la "Ceremoniale si onoruri militare" intre oct. 2000-2001. A fost foarte greu dar as alege-o din nou fara nici o ezitare. A fost foarte frumos si sunt mandru ca am efectuat stagiul militar acolo.
    Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

    Comment


    • #47
      Greu in ce sens?Program strict?Fara permisii?Instructie?Veterani....?
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #48
        Instructie la greu si program strict. Garda Nationala este una din armele cele mai grele(pe timp de pace).
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #49
          Originally posted by tyger_eye04 View Post
          Eu am facut la Garda Nationala la "Ceremoniale si onoruri militare" intre oct. 2000-2001. A fost foarte greu dar as alege-o din nou fara nici o ezitare. A fost foarte frumos si sunt mandru ca am efectuat stagiul militar acolo.
          Unde la 01075?Ai de capul meu, nu stiu ce armata ai facut tu acolo dar la mine la Comisariat cand trimitea recruti acolo ne scuipam in san!Poate te-ai orientat mai bine sau o mai fi alta Grada Nationala ca sado nu pari sa fi!
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #50
            Eu am facut-o la Pompieri si nu regret...Acum lucrez in acelasi domeniu.
            niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

            Comment


            • #51
              Nu regreti acum,sau nu regretai atunci?Acum nici eu n-as regreta...
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #52
                Logic ca pe moment toti ne bagam si ne scoate "masinile" in "garaju" lor. Dar in viitor iti foloseste ... Da bine la CV ... Arata ca esti disciplinat.

                Comment


                • #53
                  Eu in primele 2 luni am slabit vreo 7 kg...Dupa care la C de Arges am pus inapoi vreo 14
                  Permisii saptamanal si iesiri in oras zilnic

                  Comment


                  • #54
                    Eu am dat spaga k sa ma ia in armata
                    era nevoie pentru un job sa am stagiul militar....Intre timp am renuntat la acel job

                    um1109 chisoda infanterist......6 luni de ralaxare dormit prin magazii......Jucat darts.....

                    Originally posted by csebalyn View Post
                    Cum sa vreti, mai, sa mergeti voluntari in armata (unii)? Atata timp pierdut, bani tocati aiurea si nervi...Armata e cea mai mare prostie care am facut-o. Atata imbecilitate, incompetenta, pupincurism si frecusuri n-am vazut in nici o firma pe unde-am lucrat.
                    si n-a fost infanterie la caracal, a fost scoala ofiteri transmisiuni de la sibiu. In afara de cateva cadre de nota 20, restul au fost o gramada de alcoolici, frustrati si ce-am zis cateva randuri mai sus. Apropo, cat am facut stagiul la craiova, la unitatea de instructie, dezamagirea a fost si mai mare.
                    absolut de acord pierdere de timp si bani si neuroni



                    Originally posted by D-FENS View Post
                    Ce ai invatat acolo?Nu toti au nimerit bine ca sa-i duca dorul apoi.
                    nu ii duc dorul dar am invatat multe am fost ajutor de magazioner in armata am invatat cum sa "faci un inventar" ca sa iasa bine )
                    imi pare rau ca ai dat la sapa in armata ai avut ghinion un var mai indepartat a fost dus la canal pe post de sofer pe basculanta venea la 2 saptamani acasa la tm cu avionul la cati bani facea din vanzare de motorina.....
                    ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                    YO2MKL
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Eu din pacate am facut armata, dar bine ca fiu-meu nu va trebui sa faca armata.
                      sigpic
                      Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                      Comment


                      • #56
                        Se pusese praful pe topicul asta...

                        Comment


                        • #57
                          14 ani armata in MI, actualmente MIRA si nu-mi pare rau deloc.

                          Comment


                          • #58
                            '98-'99 graniceri.Om adunatura de prosti si o pierdere de timp.Dar amintirile sunt frumoase,si te pregatea putin pentru viata...In sensul ca te mai invata ce inseamna umilinta si disciplina(ceea ce mi-a folosit mai tirziu).

                            Comment


                            • #59
                              Eu am facut-o la Garda Nationala si pot sa spun ca eu m-am cerut acolo. A fost greu tre sa recunosc, dar si foarte placut. Oridine si disciplina, cam asta am invatat acolo si imi este de folos acum. Am fost la Ceremoniale si onoruri militare si am avut ocazia sa dau onorul militar la oameni importanti. A fost o perioada frumoasa si desi atunci cand am terminat armata am zis ca nu vreau sa mai am de a face cu ea, iaca acum au trecut 6 ani jumate de cand sunt in cadrul ei.
                              @D-FENS: primul ciclu l-am facut in aceleasi baraci de langa stadionul Ghencea.
                              Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                              Comment


                              • #60
                                '98-'99 la Topogeodezie (harti militare si civile). A fost o perioada super. Fostul meu sef actualmente este si nasul meu de cununie. Pentru mine nu a fost o pierdere de timp.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google