Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • toate tirurile sunt limitate. se poate scoate limitatorul din cate mi-a zis un amic sofer pe tir dar.......daca te prinde radaru,........ai imbulinat-o
    sigpic

    Comment


    • @dorutz : Eram cu Matizul in a 4-a si cand am intrat in depasire aveam 85-90 , ca imi luasem avant sa fiu sigur ca il iau + ca nu am schimbat a 5-a sa am putere cat mai multa, desi eram sigur ca il pot depasi fara probleme la viteza pe care o avea, nu m-am gandit ca o sa accelereze. Iti zic 100% ca dupa ce am revenit pe banda mea, aveam 115 km/h. Cat despre limitare nu stiu ce sa zic...Sincer, nici nu mai retin ce numar de inmatriculare avea TIR-ul. Oricum, toata stima pentru soferul Loganului, nu a flashuit, nici nu a claxonat, probabil a realizat ca TIR-ul a marit viteza in timp ce eu il depaseam si mi-a facut loc.
      sigpic

      Comment


      • Daca e asa nu ai nici o vina tu, dar ma enerveaza aia care vad ca nu au timp sa depaseasca dar totusi depasesc si iti mai dau si flashuri sa te opresti mai pe dreapta, sa aiba loc sa treaca, ca altfel intra in tine.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • @andrei: Eu am observat un lucru foarte rau in ceea ce priveste depasirile: In 2 cazuri din 3, cel depasit accelereaza...Nu o data mi s-a intamplat acest lucru adica cel din fata mea mergea incet, am retrogradat ca sa incep depasirea iar in momentul in care sunt in drept cu masina depasita sau chiar imediat dupa ce incep depasirea celalalt sofer accelereaza. Asta nu ar fi asa de grav, dar el/ea continua sa accelereze chiar daca vede ca din sens opus vine o alta masina care e nevoita sa franeze si sa se traga spre marginea drumului pentru a evita o posibila coliziune. Acest lucru e cu atat mai stupid si facut din inconstienta si/sau teribilism cu cat sunt unele drumuri unde nu au loc 3 masini una langa alta. Eu nu inteleg: acei soferi care accelereaza cand sunt depasiti chiar nu isi dau seama ca pot provoca un accident ?? Si mai ales ca si ei pot fi implicati in acest accident ??

          Am observat intr-un an si jumatate si 40.000 de km parcursi de cand am carnet, ca pe soselele tarii circula din ce in ce mai multi inconstienti, din pacate care au si masini puternice cu care pot face ravagii... Nu zic, si eu mai fac greseli sau nu respect unele reguli dar nu voi pune niciodata in pericol viata altora sau a mea doar ca sa ma dau mare ca ce valeitati de pilot de curse am sau ca ce smecher sunt eu, nimeni nu ma poate depasi etc ...
          sigpic

          Comment


          • Asta e o categorie de soferi care nu gandesc ca pot pune viata lor si a altora in pericol sau ca poate omul ala chiar se grabeste sa ajunga undeva.
            In cealalta categorie sunt cei care vad ca vii si se baga in depasire, desi vad ca n-au timp sa termine depasirea si se vede clar ca nu accelereaza cel depasit.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • @ Maverik daca erai cu golanu era alta treaba....fluierai

              Cat despre idiotii astia care accelereaza knd ii depasesti nu am ce zice........sunt prosti facuti gramada ca, , daca se intampla accident doamne fereste ei sunt vinovati pentru ca nu au voie sa accelereze in timp ce sunt depasiti. Trebuie sa mentina viteza constanta.
              sigpic

              Comment


              • Ba la carte spune ca trebuie sa reduci viteza cand esti depasit din cate stiu.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • Din amintirile mele vagi parca scrie sa mentii viteza constanta.
                  numar secundele

                  Comment


                  • nu trebuie sa reduci viteza deoarece daca nu poate efectua depasirea si e nevoit sa se bage inapoi in spatele tau nu mai poate daca reduci viteza.
                    Iti zic io ca trebuie sa mentii viteza constanta ( intrebarea am avut-o la examen acu 4 luni )
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Rocri View Post
                      Ba la carte spune ca trebuie sa reduci viteza cand esti depasit din cate stiu.
                      Chiar daca esti de-al meu... da-mi voie sa te contrazic. Cand esti depasit mentii viteza constanta, nu reduci, e cea mai mare prostie pe care poti s-o faci. Daca cel care te depaseste vrea sa revina in spatele tau?

                      Originally posted by Marius
                      Din amintirile mele vagi parca scrie sa mentii viteza constanta.
                      Ai dreptate.

                      Comment


                      • Errare humanum est.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • babele la volan... conduc ca niste cizme

                          Comment


                          • pe mine ma enerveaza toti cei care merg in fata mea. te fac sa franezi cand vor ei, tre sa speli tot timpul parbrizu daca mergi pe ploaie,tre sa te astepti la orice manevra in caz ca vrei sa ii depasesti, asa e mai bine sa nu ai pe nimeni in fata. de aceea eu la drum lung daca am pe cineva in fata caut pe cat posibil sa il depasesc
                            Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                            Comment


                            • si io fac la fel yoz
                              sigpic

                              Comment


                              • Corectie: asa facem toti. E normal doar nu suntem masochisti.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google