Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    In Braila mie taximetristii nu-mi par soferi rai(sau prosti). Mai sunt unii mai ai dracu(cu ceafa groasa) dar padure fara uscaturi nu-i. In schimb aia de pe maxi-taxi sunt criminali (fara exceptie)
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #92
      mai eu in constanta(da sa nu mi sariti in cap)nu prea am probleme cu taximetristii decat cu aia nesimtiti ca-i inteleg ca vor sa-si castige painea dar sunt aia care cand opresc sa lase clientu nu dau si drumu la o avarie sa stie si prostu de mine ce are de gand ca sta acolo sau sa urce un pic pe trotuar , atat altceva n-am cu ei...
      in schimb soferii de pe ratc,maxi-taxi umplealeas frigiderele cu carne mama lor de idioti... eu uneori ii las si le fac semn sa se bage si ei imi arata _l_ plus ca uni efectiv te scot pe contrasens

      sigpic

      Comment


      • #93
        Lipsa de respect fata de ceilalti participanti la trafic din partea taximetristilor, soferilor de autobuze (sau maxi taxi) si nu numai, etste de inteles intrucat stau ore in sir prin aglomeratie si se satura de atata asteptat la semafoare si mai forteaza astfel nervi celorlalti soferi, TOTUSI NU AR TREBUI SA FIE O SCUZA!!!

        PS: nu o data mi sa intamplat sa fiu lasat sa ies din intersecti de catre taximetrisi, e drept ca aveau clienti)

        NUMA DACA NU CONDUCI NU GRESESTI
        ...de doi lei :p

        Comment


        • #94
          Nu mishu-le cei de pe maxi taxi in Braila nu sunt nervosi sunt smecherasi pentru ca firmele sunt patronate ori de politisti ori de cei din lumea interlopa (fara gluma sau exagerare), si au tupeu. Despre ceilalti soferi de care ai spus ai perfecta dreptate, in Braila sunt exact ca toti soferii unii mai rai altii mai buni nu ma plang de ei. Chiar de cei de pe autobuze mi-e mila ca au niste harburi, urca toti tiganii (au fost cazuri cand au luat bataie ca nu au oprit unde vroiau bronzatiii), sunt sicanati de cei pe maxi-taxi (statiile sunt comune) si au si niste salarii de mizerie.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #95
            mai ales astia care conduc masini mari in general !nu-i suport

            Comment


            • #96
              acum mai nou ma enerveaza pietonii care trec ca prostii pe trecerile de pietoni fara sa se asigure si daca ii injuri se leaga si de tine ... azi am patit`o m`am enervat ca aveam 60 si mi`a sarit exact cand sa trec de trecere in fata am pus frana cu scartz l`am injurat si omu a sarit la omor .. am luat paru de sub scaun si s-a lasat dupa la mana lui ...
              Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

              Comment


              • #97
                pai beleaua ai dreptate si eu sunt pieton dar unii vin unde e interzisa traversarea si-si baga picioarele in fata fara sa se uite la tine ca bagi piciorul in frana.parca ar fi de fier asa ceva....
                eu vad tot timpul in oras multe accidente cu pietoni.chiar si pe zebra.nu stiu cum se face dar cred ca 90% sunt femei tinere.la volan sunt prudente dar pe zebra nu prea.
                am oprit la zebra o data si o femeie care venea din sens opus a spulberato pe alta pe zebra si cred ca sa speriat si nu a mai franat de loc.a si trecut zebra cu vreo 80 la ora.sa oprit dupa vreo suta de metri.imi venea sa o iau eu pe aia de par de nervi.
                instructorii ar trebui sa tina elevii in scoala pana sunt apti.daca nu sa tot ia ore.

                Comment


                • #98
                  O faza: O singura data in viata mea am vazut un orb(din acela care se ghideaza cu bastonul) care incerca sa treaca soseaua. Cred ca putin, putin vedea el dar nu asta-i ideea. Vreau sa spun ca nici un sofer nu dadea 2 bani pe el. Poate si eu treceam mai departe dar mi-a atras atentia taica-miu care mi-a si zis sa opresc ca sa treaca. Daca am oprit eu a oprit si cineva de pe sens opus si a traversat. Nu ma laud ca nu am nici un merit eu dar cine vrea poate sa traga invataminte din intamplare. Off topic: Ca pieton sunt model(spre deosebire de sofer).
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #99
                    Cei mai varza sunt mosharii si femeile. Niciunii nu dau prioritate atunci cand iesi de pe o straduta, nu au oglinzi si claxoneaza pentru orice. Ma enerveaza teribil!

                    Comment


                    • Off topic:
                      Originally posted by Rocri
                      O faza: O singura data in viata mea am vazut un orb(din acela care se ghideaza cu bastonul) care incerca sa treaca soseaua. Cred ca putin, putin vedea el dar nu asta-i ideea. Vreau sa spun ca nici un sofer nu dadea 2 bani pe el. Poate si eu treceam mai departe dar mi-a atras atentia taica-miu care mi-a si zis sa opresc ca sa treaca.
                      Este parca si un paragraf in codur rutier...se las acu suspendare de permis...mare grija.
                      sigpic

                      Comment


                      • Cela mai tare urasc in trafic lipsa de respect.
                        Si parca e o lege : ai masina mai ''tare'' ( scumpa ) esti regele soselei, la tine nu se aplica legea .
                        Urasc pe cei care schimba banda fara sa semnalizeze, si asta in mod repetat, nu asa o data ca a uitat omu sau mai stiu eu ce.
                        Urasc pietonii care incep sa traverseze si cand vad ca vine o masina se opresc sau se intorc pe trotuarul de pe care au plecat
                        Dispretuiesc total pe cei ce depasesc in curbe fara vizibilitate , fara nici o jena
                        Mai aveam eu un fix , soferii cu palarii in cap nu stiu sa conduca ( sincer...urmaream pe unul si sigur facea o prostie mai devreme sau mai tarziu )
                        Ma supara faptul ca am si eu momente cand nu ma stapanesc sa o calc ( pedala de acc. bineinteles ) atunci cand sunt ''provocat''
                        Nu mai vb de cei ce trec pe rosu, astia ar trebui sa predea carnetele la politie vre-o 2 ani asa, ca a doua oara sa nu mai faca la fel.
                        Nu ii inteleg pe cei care , in coloana fiind , la seafor la bariere de cale ferata, lasa sa se bage in fata lor pe cei care depasesc coloana fara sa le pese de blegii care asteapta civilizat in rand.
                        Mai sunt cate unii care , desi gresesc , tot ei incep sa te injure , sa iti arate semne sau sa coboare la tine .
                        Si sunt muuuuuuuuuuuuuulte faze pe care le intalnim cu totii in trafic, care nu ne plac, dar care nu cred ca vor disparea niciodata dintr-o tara care nu stie ce este civilizatia la volan ( si nu numai ) . Bineinteles ca noi suntem exceptia care intareste regula
                        Numai bine si conduceti cu prudenta, v-ati intrebat vreodata cate vieti aveti? Si daca se merita sa le riscati?

                        Comment


                        • basinosi si basinoasele cu foarte multe fitze care au masini smekere pe carca lui taticu.... .... ....fitze peste fitze....
                          JUST ME.....30-rdd......

                          Comment


                          • mare dreptate ai razvan si cum ai spus si eu urasc faptul cand stau in coloana si iese unul si apoi mai in fata taie fata cuiva si intra la loc.eu nu i las nici daca intra in aripa mea.e lipsa de respect.

                            Comment


                            • @ suru ... eu am ajuns sa-i inteleg ... cel putin la traficul din bucuresti. si daca o sa am ocazia cred ca o sa ma iau dupa ei. nu-ti poti inchipui cum e sa mergi 10km in 2.5 ore ...

                              si la traficul din bucuresti = legea junglei, soferii care pe mine ma enerveaza sunt cei care nu pot sa se adapteze ... (aka mosi, care asteapta ca ala din fatza sa aiba 50 de metri distanta ca sa plece si el de la stop; femeile exagerat de prudente; si multe alte exemple - mi-e greu sa le mai gasesc) ... am ajuns sa nu mai blamez persoanele care circula "ilegal" dar nu incurca traficul.

                              daca supara pe cineva cei care merg pe sina de tramvai aveti ocazia sa injurati, sunt unul dintre ei

                              Comment


                              • ma enerveaza "smecherii", adica aia care: trec pe rosu; te claxoneaza daca n-ai plecat de la semafor la galben; te claxoneaza daca n-ai fortat intersectia cand e galben sau rosu la semafor; aia care forteaza intersectia si raman "mireasa" in mijloc si-i blocheaza si pe ceilalti; aia care nu gandesc ca o masina de peste 1 tona se opreste mai greu decat un bou de 80kg atunci cand trec la 2m in fata masinii, desi pana atunci nu dau nici un semn c-ar vrea sa traverseze; aia care forteaza intersectia pe linia de tramvai (@cannabys: te-ai gandit ca poate ai si tu contributia ta la traficul ala din bucuresti ? ); aia care schimba banda total aiurea si nici macar nu semnalizeaza; aia care tot ei comenteaza daca au gresit; eu, cand imi pun mintea cu toti prostii din trafic si-mi consum neuronii si corzile vocale degeaba; politistii aia gen "cap de creta" care dirijeaza cate 2-3 intersectiile si provoaca accidente; aia care desi au numere straine arunca gunoaie din masina (si aia cu n-re de ro); vatmanii de pe tramvaie/firobuze, care au pariuri care loveste cel mai multe masini; soferii de tir agresivi; prea multi sa-i amintesc pe toti...si cel mai mult ma enerveaza ca traim intr-o tara de rahat, necivilizata. si asta se vede cel mai bine in trafic...
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google