Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa o ia naiba de campanie electorala. Circula astia cu reclama pe masini cu 20de km/h ca sa-i auda lumea si incurca toata circulatia.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • Pai si ce-ai vrea, raliu electoral?
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • ...Acei soferi care se cred soferi si au luat permisul pe 600 de iepuroi si care nu sunt in stare sa merga ca pietot dar sa mai merga la volan unei masini...
        sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

        Comment


        • Sa zicem ca cei din oras , unde limita e de 60 km ca au dreptate ca nu se dau din fata ta de pe banda 2 cand tu vii cu 100 km/h . Ca omul gandeste : eu merg la limita legii. Care merge cu 100km/h (deci incalca legea) poate sa ma depaseasca pe linia de tramvai , contrasens sau...In alte cazuri,ptr ca facand ceva ilegal, poti face si urmatoarele faze ilegale. Enfin,asta e parerea multora pe care o aud. INSA, nu imi explic alt fenomen: esti in afara localitatii , unul cu un tir , microbuz, BMW , Logan (masini bune ma refer) merge pe banda 2 cu 80 km/h din "TZ"motive (vb la tel , se scarpina in fund , isi maseaza femeia din dreapta ori ea ii face ceva placut lui) Eu vin cu ex. 100-120 in spatele lui si-i dau flashuri, el nu se da , il depasesc pe contrasens si-l las in pace. Ei cred ca se simt loviti in orgoliu sau..Nu sh unde ca o calca dupa tine , cu faza lunga in spatele tau claxonand, sau facand alte chestii. Consider ca aici e o problema. Eu circul f mult in afara si va zic sincer ca nu exista 3 drumuri in care sa nu opresc pe vreo unu in mers sa-l bag faza lunga in f**d, sa nu ma injur cu altii etc.Consider ca aici e o mare problema .
          Acum 3 saptamani , eram in dreapta sotiei , in oras. De pe o strada laturalnica apare un megane care vroia sa intre pe drumul nostru fara sa se asigure. Nevasta-mea l-a claxonat si i-a facut un semn din maini,ceva de genu" unde vrei mai nene sa intri". Eu ma uit la masina ,erau 4 pustani. Ne continuam drumul eu ma uitam pe geam in dreapta vad ca masina mea o ia in directia unei masini parcate. Ma uit la sotie, in paralel erau baietii cu meganu si se faceau ca intra in lateral cu noi. Ce era la gura lor..Nu va zic. I-am zis sotiei sa opreasca imediat si m-am urcat eu la volan. E normal ca in Bucuresti sa-i prinzi rpd ptr ca nu au unde sa se duca , datorita aglomeratiei. In cca 400 m i-am gasit. Credeti-ma , am luat bata din masina , am coborat la ei si am inceput un super spectacol. Imi pare rau ptr capota si aripa dreapta fata a masinii , dar am cedat nervos. Cei 4 s-au inchis ca soarecii in masina si facusera pe ei. Concluzia.Tot ei gresesc..Tot tari in gura si la o adica nu au tupeu sa se dea jos din masina . Scuze daca v-am plictisit prea tare Drum intins va doresc
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • Sunt mai multe probleme...De la inceputul Scolii de soferi si pana la mentalitate!In Romania se pare ca devine mai important sa sti sa te feresti de idioti, din pacate!Codul Rutier il putem arunca in foc ca si asa este cam nul din momentul in care esti cu permisul in buzunar!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Problema este ca mor oameni nevinovati pe sosele!!!
              Asta e cea mai mare durere,ca din cauza unor tampiti mor oameni nevinovati!!!

              Comment


              • Ma io am vazut o chestie in tarile civilizate. Intersectie mare in care semaforul nu mergea (nush de ce). Coloana de masini evident. Bun ce se intampla:

                Cei de pe sensul prioritar lasau fiecare cate unu sa treaca de pe sensul fara prioritate. Deci fiecare statea la cate o masina. Mie asta mi s-a parut de nota 10, si asta inseamna in conceptia mea educatie rutiera. Insa in ultima zi ce sa vezi. Eram in tramvai (super tare transportul in public acolo) si s-a blocat totul efectiv. Am stat 20 de minute pe loc de ce : un autocar din ROMANIA apartinand National TV a intrat in intersectie desi nu avea unde sa se duca si a blocat intersectia. Asta ca sa invatam si noi sa stam nu sa ne bagam in intersectie cand stim ca ramanem in mijloc.

                Cat despre cine ma enerveaza : nimeni in mod special. Insa urasc femeile care sunt la bordul masinilor scumpe (ma refer chiar la masini scumpe, ceva peste 50 000 euro). Stiu din start ca habar n-au ce e aia condus. De asemenea si aici e fara suparare pentru nimeni nu o data am intalnit din BUZAU oameni care au pus in pericol nu numai fluenta traficului ci si viata participantilor ( BZ 06 JTB , a lovit un pieton cand a vazut ca nu poate lua pe linia de tramvai si a dat cu spatele, porma era sa ma ia pe mine cand a vrut sa intre pe banda, a intrat de pe banda 3 pe banda 1 si face stanga prin ditamai intersectia, taind calea la foarte multi), alta data eram pe splai si unu cu un logan, numar de BZ imi facea flashuri cand era ditamai groapa de-a lungul splaiului... Noaptea. Nu mai vedeam nimic. Il las sa ma depaseasca si il tin in faza de drum pana la urmatorul semafor. Isi cere scuze. Nu inteleg ce era greu sa ma lase si sa ma depaseasca de la inceput. De asemenea cei cu numar de Italia sunt chiar handicapati, insa din ce am vorbit cu un italian o data cica la ei se intampla des sa intre in fundul tau in trafic si nici macar nu se dau jos din masina, doar spun "scuzi".

                Taximetristii ma enerveaza doar cateodata. Schimba benzile fara sa semnalizeze, in rest daca ii las sa intre in fata sau ceva, cam totdeauna mi-au multumit.

                P.S. cei care mergeti pe linia de tramvai. feriti-va . Fac ca toti dracii cand vad asa ceva. Macar daca merg pe sina de tramvai sa mearga nene tot drumu, nu sa intre pe banda a doua in capat , eu fraierica sa stau pe loc ca intra masinile care nu au stat la rand.
                Logan Prestige 1.6 16v 105cp stock - 23000km
                Honda 2.0 Accord Executive M/T - 21000KM

                Comment


                • Salutare.
                  Pe mine ma dispera soferii care clacsonneaza incepatorii (eu fiind unul dintre ei) care respecta limita de viteza in localitati sau pur si simplu de asa numitul FUN.

                  Ma oprise politia aproape de albota, dinspre craiova inspre pitesti, la coborarea de pe un deal din zona ca sa ma intrebe de sanatate. Toate bune si frumoase. Imi da politistul voie sa plec, ma asigur, nimic in spate, nu cobora nimic dealul. Plec de pe loc si nu apuc sa fac 20 de metrii ca un nene cu un audi sau vw ultimul tip incepe si-mi sparge timpanul cu clacsonul lui, flashuri. Nu vroia prostul sa depaseasca linia continua si mai incepea si urcarea pe un deal. Cat a mers in spatele meu a clacsonat incontinuu. Am crezut ca turbez de nervi. Atat putea loganasul meu nou noutz sa mearga atat mergea...

                  alta categorie de soferi care ma enerveaza sunt cei care ies de pe stradutele laturalnice si se asigura in dreapta nu in stanga. Si ies fff mult cu botul de te trezesti cu ei in fata...

                  Comment


                  • Cred ca stiu de dealul de care zici tu, localitatea se numeste Cerbu daca nu ma insel, acolo mereu sta politia. Nasol ce ti s-a intamplat, dar nesimtiti gasesti pe toate drumurile, mai rar oameni cu bun simt.
                    in ceea ce ma priveste, ma enerveaza la culme acea categorie de soferi care nu te lasa sa iesi dintr-o parcare sau de pe o straduta, desi se merge bara la bara si ar putea sa stea 20 de secunde in plus cat sa ies si eu, dar nu, probabil se gandesc ca acele 20 de secunde sunt pretioase. Si mai sunt cei care fac raliu pe strazile orasului in plin trafic!Nu-i suport!

                    Comment


                    • Un "pilot" de orash care facea raliu printre benzi se trosnise de o Dacie veche si nevinovata!Era in preajma de sarbatori iarna deci va dati seama cat a asteptat pe la Politie si service!S-a grabit de tot, cum imi place mie sa zic!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • Ieri unul cu o dacie nu a vrut sa se lase depasit. Adicatelea a accelerat cand eram in dreptul lui.
                        Si fara legatura cu propozitiile de mai sus am tot respectul pentru cei ce desi nu au masini puternice merg alert in oras (in limita legala bineinteles) Fie ele Logan, Matiz sau Dacie atat timp cat merg fara sa se mocaiasca ii respect fata de cei ce au masini de sute de CP dar merg cu 30 km/h(si care in 90% din cazuri au kg. De tinichele la gat si cefele groase).
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • Pe mine ma enerveaza soferii de Taxi se comporta in trafic de parca este toata soseaua a lor fara sa tina cont si de ceilalti participanti la trafic , si nu in ultimul rand soferi de Tir!!

                          Comment


                          • Soferii de tir alearga deoarece trebuie sa respecte timpii de odihna ....Si de aceea se lupta sa faca cati mai multi km
                            sigpic

                            Comment


                            • Cel mai mult ma enerveaza aia care vad ca ii semafor cu verde intermitent la dreapta si ca sa nu stea in spatele la 2,3 masini se baga si nu poti sa treci de ei . Asta ii lipsa de respect !
                              Last edited by LUCian; 27 May 2008, 19:25.
                              Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                              Comment


                              • Ca se baga mai e cum mai e Lucianitos dar unii opresc de-a binelea (stationeaza) de nu mai poate nimeni sa faca dreapta de pe banda 1.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google