Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar ce parere ai de aia care semnalizeaza ca intra pe'o straduta si ei isi continua drumul ?...

    Comment


    • Diversionistii

      Originally posted by Razzvan View Post
      Dar ce parere ai de aia care semnalizeaza ca intra pe'o straduta si ei isi continua drumul ?...
      Muahahahaha!
      Cred ca as uita ca ma grabesc si m-as duce dupa ei! Numai sa ma dau jos din masina...Sa ma vada!

      Deh! Oameni inconstienti, ignoranti, fara educatie (ce sa mai vorbesc de cea rutiera?)
      N.B. Cand am scris subiect ma refeream strict la cei care procedeaza asa zilnic, ca, deh! Mai facem si noi ceva greseli.
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • Pe mine ma enerveaza aia care pe langa ca sunt dobitoci,mai si incep sa urle ,ba mai rau sa sara la bataie!!
        De cate ori m-am abtinut sa nu ies din masina....

        Comment


        • Bine ai facut, nu trebuie sa te cobori la nivelul de maimutoi al unora...

          Mult respect le doresc celor 3 putzoi din Dacia 1310 crem, care se plimbau azi pe Nicolae Grigorescu cu acceleratia in podea, crosetind pe trei benzi cu o masina instabila si pe viraje dar si pe frinare. Mai aveau si semn de incepator pe luneta. Baietii se credeau la liniute si incercau sa se ia cu mine la intrecere, neglijind pe ceilalti participanti la trafic si punind-le siguranta in pericol.

          Am preferat sa stau in spatele lor la distanta, iar cind am avut ocazia am scapat rapid de ei, intr-un moment de trafic lejer. Ei mai aveau un pic si cadeau din masina, dar faceau slalom pe 3 benzi. "respect" sa le dau.
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • Design...Asta se numeste FRUSTRARE!Lasa-i in lumea lor!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Asta se numeste prostia din capul lor si din capul celor ce dau permisul unos asemenea exemplare. De ce sa-l las in plata lui, sa omoare oameni nevinovati pe strada? Fix in aceeasi zona, la Policlinica Titan, saptamina trecuta unul cu un Jeep s-a urcat pe un motociclist, tot asa, facea pe viteazul...
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Din pacate nu ne aflam in posturi care sa ne permita sa venim cu solutii!Accidente vor fi mereu si chiar daca nu era inventat automobilul tot erau decese intr-un fel sau altul!Ca sa ma exprim elegant : VIATA E O CHESTIUNE DE FINETE MORALA!Numai bine!
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Ma enerveaza unii soferi bucuresteni care confunda strazile cu pista de raliuri. Cand nu vrei sa faci pe teribilismul, iti administreaza un semn obscen spunandu-ti " Mai bine stai acasa..."

                  Comment


                  • Originally posted by Razzvan View Post
                    Dar ce parere ai de aia care semnalizeaza ca intra pe'o straduta si ei isi continua drumul ?...
                    Dar de aia care semnalizeaza stanga si fac dreapta (si viceversa)? Sa nu-mi spune-ti ca nu ati vazut asa ceva.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Rocri , sa fiu eu sanatos cati am vazut si de cati am ras .

                      Crisx , eu nu am vazut pe cineva aici sa se creada zmeu . Gandestete ca acest topic poate ne va ajuta sa ne constientizam ( ce naiba scriu , de unde le scot ) greselile noastre .
                      B -X X - DDF x 2

                      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                      Comment


                      • Nu ca eu as fi usa de biserica, dar ma scot din sarite cei care blocheaza intersectia. Desi, e clar ca nu au unde se duce, sunt cate unii mai cu mot care mai inainteaza 2-3m in intersectie si ii prinde rosul acolo, iar, cei care au verde nu pot trece prin intersectie din cauza lor.

                        Comment


                        • Zmeii si inconstientii

                          Sunt unii oameni care au condus sute de mii de km si care isi zic ca sunt cei mai cei (a se citi ...Zmei); dar, in realitate, ei sa fi "perseverat" in mentinerea unor obiceiuri proaste (de care sa nu fie deloc constienti).

                          Si mai exista si cealalta categorie, care dupa atatea drumuri luuuuungi din viata lor, au realizat ce se poate gresi la volan si si-au corijat greselile.

                          AAAAA...Uite ca mi-am amintit ceva...Nu vi s-a intamplat ca pe unele drumuri ( si e criminal sa fie curbe) sa gasiti camioane unul dupa altul (sau...Cel putin doua!) atat de sudate intre ele incat nu poti sa treci de ele???

                          Dar cei care merg cu anumita viteza (mai multe "exemplare"), de asemenea, "sudati" unul de altul, ce senzatii va provoaca?
                          EU nu ii inteleg pe cei de sus.

                          Mai exista si categoria speciala de soferi cu experienta (ma refer la camioane aici), care stiind traseul, stiind de "omida motorizata" din spatele lor ( a se citi coloana de masini), in momentul in care se poate depasi, iti fac semn cu mana, sa treci pe langa ei. (cam rari, daaaar exista!)

                          Cred ca asa cum a zis un coleg de discutii de mai sus, acest topic ne poate fi foaaaarte util in trafic insa cu conditia de a constientiza aceste, hai sa zicem, "erori" si sa incercam sa le eliminam (sa nu uitam ca deprinderea radacini adanci are)
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • 77SKY , camionagii circula dupa tahograf , au un program fix in care pot circula . Orice chestie in poate incurca , cand ai timpi de odihna si de condus stabiliti nu este chiar . Daca li se baga in fata 3 masini pt ei este intarziere , intelegi ? Bine , asta nu este valabil in cazul rabelor sau savarinelor sau ar putea pastra distanta mai mare intre ei . Daca vrei da-mi pm si-ti dau detalii .
                            B -X X - DDF x 2

                            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                            Comment


                            • Fereastra

                              O fereastra intre ei nu ii poate incurca, atat timp cat sunt doua premise in joc.
                              1. Cadenta coloanei (care, in cazul de fata, este data de primul camion)
                              2. Viteza celor din spate, care este muult mai mare decat a celor doua (sa zicem), doar... Camioane
                              3. Nu cred ca este o idee stralucita sa faci carnati kilometrici in spatele tau (ca deh! Nu iti da voie tahograful,,,si trebuie sa stai lipit de colegul tau...)

                              Se poate fluidiza traficul! (depinde de educatia noastra rutiera)

                              Uitati-va in oras ce se intampla!
                              Viteza mea, obisnuita, este undeva pe la 57-59 Km/h (poate fi mai mult, daca drumul o permite, dar si mai putin, daca nu vreu a ajunge in service, dupa...)
                              Asadaaaar...Oare nu ati vazut vreunul care merge ca rima cu 20-40 si...Se mai lipesc vreo 3-4 de el..Si nu mai ai cum sa ii depasesti? Pe ei nu ii intereseaza (deh! Eu nu ma grabesc...Asa ti-ar zice...) daaaaar cei din spate tuna, fulgera si spumega,,,
                              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                              Comment


                              • Cu spatiul intre ei nici eu nu stiu de ce nu il pastreaza mai mare , consecinta ar fi si ca nu vor suferi intarzieri din cauza turismelor .
                                B -X X - DDF x 2

                                :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google