Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci ainstaint e unul din aia...nu le dau numele sa se simte ofensat.

    Comment


    • Originally posted by vitriol View Post
      Ce legatura asta asta cu... orice?
      pentru mine are... imi distrag atentia bucatelele care cad pe jos si pasagerii care se foiesc incercand sa se scuture.

      @ CataFOF

      are o parte de dreptate si el. am vazut multi caposi care nu se baga sa depaseasca atunci cand este liber dar si multi caposi care nu se dau nici morti de pe banda desi e aglomerat din fata. se taraie ca melcii cu 80-90 in afara localitatii pana apare un haudi sau bamvau care ii impinge pe margine. tu, cu loganul, nu contezi.
      consider ca ambele tipuri de soferi sunt enervanti si atat timp cat se poate circula fara sa ne incurcam unii pe altii, nu vad de ce ne-am da ca suntem 'ai dracu' si nu ne dam 'ca nu vreau eu'.
      Last edited by skd_ozenel; 26 August 2014, 14:40.

      Comment


      • Pasagerii din alte masini?

        Ar trebui sa mai facem un thread care sa se numeasca "care pasageri va enerveaza cel mai tare".
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • haahaaahaaaa... buna asta.
          normal ca nu pasagerii din masina lui cedebel.
          pasagerii din masina mea. eram curios sa vad daca am eu o problema cu pasagerii mei, sau mai sunt si altii care intampina aceiasi problema. in general reusesc sa blochez ce se intampla in masina si imi distrage atentia. doar ca, un pasager care scapa jumatate de strudel pe scaun si sare ca ars sau incepe sa injure ca nu reuseste sa faca sa fuga zaharul pudra de pe haine....e enervant... imi vine sa ii dau jos din masina.

          Comment


          • Cei care ma cunosc stiu ca la mine in masina nu se fumeaza, nu se mananca, nu se bea cafea. Ce pana mea, doar nu sunt menajera sa strang dupa ei. Vor sa manance sau sa fumeze, facem pauze dese si pot sa fumeze si sa manance pana crapa.
            Last edited by vitriol; 26 August 2014, 14:56.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Originally posted by CataFOF View Post
              Deci ainstaint e unul din aia...nu le dau numele sa se simte ofensat.
              Eu circul pe dreapta insa... nu ma bag in sant ca sa depasesti tu.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Originally posted by skd_ozenel View Post


                @ CataFOF

                are o parte de dreptate si el. am vazut multi caposi care nu se baga sa depaseasca atunci cand este liber dar si multi caposi care nu se dau nici morti de pe banda desi e aglomerat din fata. se taraie ca melcii cu 80-90 in afara localitatii pana apare un haudi sau bamvau care ii impinge pe margine. tu, cu loganul, nu contezi
                Probabil ai o frustrare cand faci remarca asta.
                La fel de normal s.au dat la o parte si cand eram in logan,ford si mai nou golf.
                Singura problema deranjanta este ca putini se dau din timp, multi asteapta sa.i flashuiesti, asta cand deja tu ai redus.

                ainstain,doamne fereste sa te bag in sant, da macar stai cat iti permite drumul, ca nu esti scutit de rovigneta daca nu rulezi acolo.
                Last edited by CataFOF; 26 August 2014, 15:00.

                Comment


                • Originally posted by vitriol View Post
                  Dau flash-uri pentru ca sunt multi care nu cunosc legea. Aia nu e banda de urgenta, e acostament. Banda de urgenta este delimitata cu o linie continua si este suficient de lata cat sa incapa o masina, nu cum este acostamentul de juma' de banda de pe E85.

                  "Art. 151. - Conducatorul de vehicul care urmeaza sa fie depasit este obligat:
                  a) sa nu mareasca viteza de deplasare;
                  b) sa circule cât mai aproape de marginea din dreapta a partii carosabile."


                  Pe mine nu m-a deranjat niciodata sa merg jumatate pe acostament, jumatate pe banda de circulatie si nici pe cei care se grabeau nu i-am deranjat.
                  Ai dreptate! CataFOF Politia rutiera zice altceva.

                  Zice codul rutier sa circuli APROAPE DE ACOSTAMENT nu PE acostament cand esti depasit!


                  Originally posted by CataFOF View Post
                  Probabil ai o frustrare cand faci remarca asta.
                  La fel de normal s.au dat la o parte si cand eram in logan,ford si mai nou golf.
                  Singura problema deranjanta este ca putini se dau din timp, multi asteapta sa.i flashuiesti, asta cand deja tu ai redus.

                  ainstain,doamne fereste sa te bag in sant, da macar stai cat iti permite drumul, ca nu esti scutit de rovigneta daca nu rulezi acolo.
                  Dar pe tine cine te impiedica sa ma depasesti LEGAL, depasind axul drumlui cu o banda pe sens cum faci si pe alte drumuri din RO?
                  Stii ca in germania pentru flashuri poti ajunge sa discuti cu un judecator? Ca la aia civilizatia se face cu bata, nu cu educarea ca la noi.
                  Last edited by einstein1984; 26 August 2014, 15:06. Reason: Automerged Doublepost
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Eu merg extrem de des pe DN2, intr-adevar nu sunt 2 benzi pe sens, dar lumea de obicei te lasa sa treci, circuland pe acel acostament, aproape de margine.

                    Comment


                    • Si eu i-am lasat, riscand punctele amenda precizate mai sus ca nu te pui cu nebunii. Dar cand banda aia e denivelata ca naiba mai merg si pe banda normala de circulatie.

                      Problema e ca nu te obliga legea, te obliga Jmecherul cu jetta (am vazut unul oprit in 10 min dupa ce mi-a dat flashuri, pt radar probabil).
                      Last edited by einstein1984; 26 August 2014, 15:31. Reason: Automerged Doublepost
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Originally posted by CataFOF View Post
                        Probabil ai o frustrare cand faci remarca asta.
                        La fel de normal s.au dat la o parte si cand eram in logan,ford si mai nou golf.
                        Singura problema deranjanta este ca putini se dau din timp, multi asteapta sa.i flashuiesti, asta cand deja tu ai redus.

                        ainstain,doamne fereste sa te bag in sant, da macar stai cat iti permite drumul, ca nu esti scutit de rovigneta daca nu rulezi acolo.
                        nu e vorba de frustrare. doar de observatie. asa mi s-a parut mie. ori poate unde soferii aia sunt mai agresivi decat mine si ii determina sa se mute mai rapid.
                        eu pun semnalizarea din timp si in functie de situatie, ma bag in depasire sau daca nu se dau si nu am loc stau in coada lor pana am loc. nu merg la aspiratie ca nu stii ce ii poate mintea, nu ii omor cu flash-uri sau clacsoane.

                        maxim a fost cand m-am intalnit cu un logan 1.4 care s-a tot jucat in jurul meu. venea tare, depasea, se dadea pe margine, reducea, il depaseam dupa un timp, iar accelera, iar depasea, se dadea pe margine, reducea... si tot asa de vreo 5-6 ori intre buzau si urziceni. eu mergeam constant cu 120-130 pe ceas, drum liber, conditii superbe de trafic.
                        intr-un final m-am plictisit de el si am calcat-o pana nu s-a mai vazut in urma mea dupa care am revenit la viteza de croaziera.

                        Comment


                        • Tot cu stima iti urez sa prinzi cateva tiruri pe banda LEGALA.
                          mai scuteste.ma cu legea, primeaza bunul simt pana la urma.

                          Comment


                          • Problema e că pe-aici toți ne dăm cu bun simț, dar pe șosea uităm de el.
                            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                            Comment


                            • Originally posted by CataFOF View Post
                              Tot cu stima iti urez sa prinzi cateva tiruri pe banda LEGALA.
                              mai scuteste.ma cu legea, primeaza bunul simt pana la urma.
                              Sa-i zici asta politistului ca era de bun simt sa mergi cu 130 cand limita de viteza e 100, drumul e bun si se vede de la distanta daca vine ceva.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • @einstein1984 Te consumi degeaba, unii au sarit peste partea cu efectuarea depasirilor in timpul scolii de soferi.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google