Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prima data a depășit în intersecție și linie continua (se ia permisul pentru asa ceva). A doua oara, se întâmplă frecvent sa meargă microbuzul încet ca sa ia calatori.

    Comment


    • Da mah, de acord, da' lasand asta la o parte, incomodarea a fost minima.

      Comment


      • Depasire in intersectie, linie continua si limita de viteza, a doua parte din film este pt vizualizarea numarului. Intersectia este modernizata recent din cauza accidentelor frecvente, din cauza vitezei si a incalcarii regulilor de depasire, prioritate.
        Last edited by Oti; 12 February 2017, 12:20.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Da mah, trebuia sa-l tragi pa dreapta sa-i iei permisu'.
          A real vigillante!

          Macar te-ai dus la primu' sef da post sa-i arati filmarea?

          Comment


          • Cocalarii cu aere de soferi.ZIlele trecute,o masina cu scoala de soferi,pleaca de la semafor,viteza mica,normal avea elev la volan,vine un coclit cu un biemveu cu volan pe dreapta,claxona ca un dement la bietul elev ca nu se misca pe masura talentului sau,nervos depaseste pe linie dubla continua,din fata ce sa vezi apare MCV-ul politiei,il trage pe dreapta si-i salta permisul.M-a uns la suflet,sa fi vazut ce mielusel era cocalarul,"sefu ma grabeam,am probleme acasa,hai iarta-ma",politistul nimic,l-a ars.
            Last edited by 77sky; 12 February 2017, 17:45. Reason: Automerged Doublepost
            KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

            Comment


            • L-am vazut in oglinda, mergea ca nesimtitul pe linia de mijloc de la cca 500m, in spate este si un pod. Sunt poate 30 de suflete in masina, soferul ala ce gandeste sau nu gandeste.....Sa mearga asa cu nevasta si copilul in masina personala.
              Attached Files
              Last edited by Oti; 12 February 2017, 12:35.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Originally posted by Oti View Post
                L-am vazut in oglinda, mergea ca nesimtitul pe linia de mijloc de la cca 500m...
                Mergeai prea incet pentru el, vroia sa te faca.

                Originally posted by Oti View Post
                Sa mearga asa cu nevasta si copilul in masina personala.
                Halal mostra de gandire matura pa capu' tau...aia ce vina au?
                Sau doar pasagerii random din microbuz merita sa traiasca, nevasta si copilu', nu!
                Last edited by Kojak; 12 February 2017, 12:37. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Atunci trimite-ti copilul in excursie cu un destept din asta. Aceeasi firma inchiriaza microbuzele pt excursii scolare, pleaca clasa cu invatatoarea, 2-3 zile sa se distreze la munte.....
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Esti mai praf ca ala...sa muara dejanosu!

                    Deci tu zici ca ala merge ca inconstientu' cu pasageri in microbuz, cand ar putea sa mearga in halu' ala cu nevasta-sa si copilu' si corect cu pasagerii, nu!!??

                    Ala n-ar trebui sa aiba dept de a conduce deloc, asta e ideea corecta si sanatoasa, ia vezi cu reformulezi.

                    Comment


                    • Nu reformulez, se intelege ce am vrut sa evidentiez.

                      Am mai gasit un film pe cardul camerei.....cum politica "bullshit"...pun filmuletul.


                      uite filmul..nu e filmul..inca o data.
                      https://youtu.be/gq1v13v0sBQ
                      Last edited by Oti; 12 February 2017, 14:34. Reason: Automerged Doublepost
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Parca se ia permisul daca nu stai la semaforul rosu de la calea ferata

                        Maşină a poliţiei, lovită de un tren de persoane în Vrancea

                        Ajutorul şefului de post din comuna Garoafa este rănit şi încarcerat în maşină. Se intervine pentru scoaterea sa dintre fiarele maşinii.

                        Luni dimineaţa, în jurul orei 10.00, un tren de persoane a lovit o maşină a poliţiei care nu a oprit la trecerea la nivel cu calea ferată în zona Făurei, în comuna Garoafa.

                        În maşina poliţiei se afla ajutorul şefului de post din comună, care a fost rănit. De altfel, acesta este încarcerat în autoturism şi se acţionează pentru scoaterea sa dintre fiare.

                        Circulaţia trenurilor a fost oprită în zonă.
                        Ajutorul şefului de post din comuna Garoafa este rănit şi încarcerat în maşină. Se intervine pentru scoaterea sa dintre fiarele maşinii.

                        Comment


                        • Se mai intampla si la " case mari ".
                          Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                          Comment


                          • Milițiștii sunt cei mai indisciplinati soferi din trafic, doar nu o sa la ia colegii lor permisul, nu?
                            Astia de la CFR se pare ca au ceva cu ei.

                            Comment


                            • M-a vazut ca vin, dar s-a bagat si avea pretentia sa ma urc pe bordura ca sa-l ocolesc, ca el nu da inapoi (desi avea de mers inapoi fix o lungime de masina).

                              Sunt cam offtopic pentru ca nu m-a enervat deloc; eram zen, atinsesem nirvana.

                              Dupa ce a coborat din masina si a venit la geamul meu sa-mi explice ca Loganul este inalt si poate sa urce linistit pe bordura, ca nu atinge cu nimic (eu doar ma uitam la el, prin geamul inchis, cu o mimica a fetei care nu spunea nimic - ca mi-a povestit sotia dupa aia) a dat inapoi si ne-am vazut fiecare de drum.

                              Ca sa ne intelegem: n-am absolut nicio chestie de incapatanare atunci cand sunt strazi inguste si ma dau cat mai pe dreapta chiar si atunci cand cel din fata vine pe interzis. Asta din imagine era mult prea pretentios.
                              Attached Files
                              Last edited by vitriol; 28 February 2017, 10:58.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • a venit la geamul meu sa-mi explice ca Loganul este inalt si poate sa urce linistit pe bordura,
                                El ce porsche avea de nu putea sa urce bordura?
                                Ceva asemanator am patit si eu tot cu un taximetrist dar mai urat decat asta din poza si facea pe incapatanatul. Am coborat din masina si i-am explicat ca avea timp 2 secunde sa astepte pana treceam eu. El se face ca incuie masina si pleaca, eu ma fac ca dau un telefon. El se intoarce si zice: "pai da... punem mana pe telefon, ca femeile." Eu il intreb: "Trebuia sa pun mana pe topor, ca barbatii?". Nu stiu daca m-a auzit dar s-a dat din drum.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google