Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu de aia mi-am luat camera DVR, intotdeauna sunt cu prietenul meu videoclipul.


    Ma seaca astia care blocheaza in parcare.
    Dimineata era o masina cu numar de MM. Pai eu de unde sa-l iau pe proprietar, ca eu am vecini cu numar de IS.
    Sondaj:
    1-trebuia sa-i tai cauciucurile
    2-trebuia sa-i rup o oglinda?

    La cat de grabit eram, merita ambele.
    Norocul lui ca a iesit un vecin de alaturi si m-am strecurat pe locul aluia. I-am lasat un bilet in parbriz, episodul 2 va fi zilele astea, dupa ce dau de dobitoc.
    Last edited by mr.K; 28 February 2017, 11:21.

    Comment


    • 3. trebuia sa suni la "comunitara".

      Comment


      • 3. trebuia sa suni la "comunitara".
        Era o varianta.
        Suni, vin aia in 15 minute, deja ai intarziat, dar ai satisfactia minora ca ii taie un proces verbal cu AVERTISMENT.

        Eu cu timpul pierdut, el cu o bucata de hartie igienica.

        Comment


        • Doi deputaţi PSD au iniţiat un proiect de lege care prevede amenzi de la 200 la 500 de lei pentru împiedicarea unui autoturism parcat regulamentar de a parasi locul de parcare. "Impiedicarea, prin orice mijloace, a unui autoturism parcat regulamentar, de a parasi locul de parcare, la initiativa detinatorului acestuia, constituie contraventie se se sanctioneaza cu amenda cuprinsa intre 200 si 500 de lei.
          sursa
          Locurile de parcare sunt insuficiente în Bucureşti, iar şoferii ajung de multe ori să parcheze pe unde găsesc locuri disponibile, chiar şi pe cele plătite de alţii. În aceste condiţii, amenzile sunt destul de mari şi variază între 1.500 şi 2.500 de lei în majoritatea sectoarelor Capitalei.
          sursa

          Comment


          • "Parcat regulamentar"; aici e dilema.
            Asta inseamna intr-un loc special amenajat si inscriptionat; in mare parte, masinile sunt parcate pe trotuar, la bordura unde impiedica circulatia din ambele sensuri, masinile de interventie, de salubritate.samd.
            Mare prostie cu locurile platite, din moment ce nu le poti oferi tuturor aceasta posibilitate; licitatie si sa vedem atunci pe cine tine punga daca tot vrei, loc asigurat sub balcon, adica pe spatiul public pe o suma simbolica.
            Aud ca si la Galati se intentioneaza; sper sa fie licitatie, nu primul venit primul servit.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Locurile la Iasi sunt inchiriate in urma unei licitatii.
              Parcarea de care vorbeam e nou amenajata, n-a intrat inca in procedura de licitatie.

              Comment


              • Ori le liciteaza un srl, ori le are primaria, nu e tot aia? De platit niste bani platesti in ambele cazuri, parcarile sunt aceleasi, care e diferenta? Nu-ti mai sunt ocupate daca platesti la srl?

                Comment


                • 1. Ajunsesem la masina inainte sa parcheze. Suparat ca a trebuit sa faca 5 manevre ca sa incapa acolo a parcat asa.
                  2. Dupa ce am plecat a tras si el mai in spate. Ne-am facut poze reciproc.
                  N-am apucat sa fac poza cu distanta intre el si cel din spatele lui ca a plecat intre timp (cel din spate).
                  Un ghiorlan nesimtit. (Ca sa fiu dragut si sa nu zic bulangiu).

                  Comment


                  • cine ? cel care a parcat intre voi ? sau voi ? ca sunteti exact genul pe care nu-l suport, dar n-am mai postat aici. mitocani care parcheaza cum le-a venit, fara sa se asigure ca mai lasa si pe altul sa parcheze.
                    vin nesimtiti din astia in fata blocului meu si din 2 locuri de parcare laterala ei parcheaza pe 1 si un sfert, cat sa nu mai incapa altcineva, dar ei sa iasa cu fata fara sa faca vreo manevra.
                    eu, dupa ce parchez, ma asigur ca mai are loc o masina, si daca nu, mai dau in fata sau in spate, dupa cum e cazul.
                    am parcat si eu de mai multe ori intre nesimtiti. pe moinesti daca nu parchezi si la limita, nu mai parchezi delod, fiindca e mereu plin si o gramada sunt melteni sau gagici carora li se rupe. culmea e ca vin de pe la toate blocurile.
                    nu stiu unde sa vobesc sa ne faca parcare de resedinta (nu parcari cu plata) dar sa nu dau o ora ture ca e plin de GJ, DJ, OT in vizita la gradinari.

                    Originally posted by Fanez View Post
                    Ori le liciteaza un srl, ori le are primaria, nu e tot aia?
                    le liciteaza primaria. asa e in provincie. si la frate-miu in orastie ajunsese sa dea 1 milion pe an, in conditiile in care sunt mai putine masini decat in bucuresti.
                    aici (B), daca prinzi loc de parcare platit, nu licitezi nimic. platesti 36 de lei pe an ADP-ului.
                    Last edited by B997NDL; 9 May 2017, 19:36. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Cand am parcat eu, aveau loc 5 masini in fata mea. Cel care era parcat in spatele fordului ar putea fi banuit de neatentie ca n-a lasat destul loc intre mine si el dar asta cu fordul parcat asa avea loc mai mult de o jumatate de masina pana la cel din spatele lui.
                      Eram in fata blocului lui?
                      Cum faceti frate de va luati blocuri?
                      Last edited by Seba; 10 May 2017, 11:09.

                      Comment


                      • Originally posted by Fanez View Post
                        Cum faceti frate de va luati blocuri?
                        daca nu stii, terenul de sub bloc si din jur e al proprietarilor.
                        unii mai norocosi, care n-au trotuar in fata, ci gradinite, si-au facut parcari in gradinitele astea si n-are nimeni ce sa le faca.

                        Comment


                        • daca nu stii, terenul de sub bloc si din jur e al proprietarilor.
                          Parcati-va masinile pe terenul care va apartine. Trotuarul din jurul blocului nu e al proprietarilor.

                          Comment


                          • ba da. pe cine amendeaza daca nu e data zapada ? vin la tine ? sau ne amendeaza pe noi ?
                            in sectorul 2, cel putin pe str, ion berindei, adp-ul a dat locuri de parcare pe trotuar. cei din zona pot sa-ti confirme ( cu "sam" m-am intalnit pe acolo si stiu ca si "loganutzul" e din zona)

                            Comment


                            • adp-ul a dat locuri de parcare pe trotuar
                              Pai cum? Au dat locuri de parcarea pe proprietatea voastra? Nu cumva trotuarul apartine adp-ului?
                              „Ai parcat în faţa casei mele, este spaţiul meu, nu ai voie!”, spun proprietarii. Însă lucrurile, din punct de vedere legal, nu stau aşa, potrivit lui Ionuţ Dumitru, şeful Serviciului Rutier din cadrul Poliţiei Locale Constanţa.... ... “Proprietatea se termină la limita gardului. Ce este după gard aparţine domeniului public: trotuar, stradă. Se pot lua măsuri împotriva celui care parchează pe trotuar, în dreptul imobilului, dar doar dacă blochează căile de acces, garaj, intrare în curte.

                              Doar în aceste situaţii. Este adevărat că, la noi, simţul de proprietate este, de multe ori, împins la extrem, şi mulţi au impresia că tot ce ţine de faţa porţii, ca să zic aşa, le aparţine. Dar este eronată această impresie. Repet, proprietatea este delimitată de gard. Însă, dacă se blochează accesul, se poate suna la noi, la dispecerat, 24 din 24...
                              Sursa.

                              Comment


                              • atunci sa trimita oameni la dezapezire. trotuarele din fata blocurilor nu intra in lista urban-ului sau a altor firme. asa raman inzapezita, ca nici locatarii nu se inghesuie. la mie am noroc cu cei care parcheaza pe trotuar. dau zapada ca sa poata iesi cu masinile.
                                si eu puteam sa-mi fac locul meu pe trotuar, dar nu-mi place sa dau zapada.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google