Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am remarcat ca romanji cu masini inmatriculate in Austria, Germania, tarile scandinave sunt mult mai civilizati in trafic. Isi pune amprenta tara in care stai/lucrezi.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Acum de sarbatori, ca in fiecare an, ma enerveaza "italienii", "spaniolii", majoritatea cu educatie subtire de tot sau inexistenta, care apar cu aplomb pe soselele patriei. Adica, odata ce mergi la volan in Italia, Spania etc., e clar ca esti supercalificat pentru circulatia din Romania.
      Si de fapt, majoritatea sunt niste tarani cu glod in buletin, care in afara de drumul Italia-Romania, au experienta la volan castigata pe ulitele satului natal.
      Eu am fost surprins de italieni, fata de germani, francezi, etc. In localitati 90-100, nimeni nu tinea cont de sate si de 50/h regulamentar. Mergeau in draci toti, bineinteles ca m-am conformat si eu

      Comment


      • mar77 intalienii? In italia cam nu prea vezi masina care sa nu fie dubita...macar putin. Sunt aproape la fel de rai ca noi pe sosele.

        Comment


        • Pai in sensul asta zicea si el. [emoji1]

          Comment


          • Fanez, asa ca fapt divers: de fiecare data cand mergeam in italia, soferul care ma.lua era altul...si eram destul de nedumerit....pana am aflat care rra secretul, unii sau aveau permisul anulat, sau erau jmplicati in accidente

            Comment


            • Originally posted by bolovan View Post
              mar77 intalienii? In italia cam nu prea vezi masina care sa nu fie dubita...macar putin. Sunt aproape la fel de rai ca noi pe sosele.
              Parca nu am vazut asa multe dubite, eram intr-o zona rurala, pe langa Ancona, de fapt, singurele flash-uri pe care le-am primit pentru ca merg prea incet au fost de la o dubita alba :d
              Dar in mod sigur toti mergeau cu suta in localitati, in toate, bine nu orasele, ci in satele prin care treceau
              Mi s-a intamplat sa-mi zboare oglinda un italian, tocmai parcasem regulamentar si asta s-a bagat in depasirea unuia pe dreapta si mi-a zburat oglinda. Oglinda am luat-o de la dezmembrari degeaba, avea carcasa sparta(aveam un Cielo atunci) dar el mi-a dat 100 euro
              Si acum imi aduc aminte cum facea pe marele smecher, cred ca luase cateva mii de euro in portofel(ne-am vazut dupa cateva zile), dar a fost ok macaronarul

              Comment


              • mar77 ai avut noroc. De regula sunt destul de scarbosi (am o perere nu ofarte ok despre ei). Si de regula sunt destul de rupti in cur (nu se castiga foarte mult in italia)

                Comment


                • De sarbatori, toti se transforma ( se grabesc si pot sa iti numere firele de par de pe ceafa, nu dau prioritate, depasiri mai mult decat criminale etc. ) si bineinteles, parcarile cretine.

                  Ca si specimenul de fata, parcare pe mijlocul intrarii in parcarea mica ( cea din dreapta de la giratoriu ) Iulius Mall, Iasi.
                  Nimeni nu intra, nimeni nu iese !

                  Aici ( nu a mers cu gestiunea atasamentelor )

                  Comment


                  • Astazi. Drum liber 1km in fata. Strada cu o banda pe sens. Un nene pe la 50 de ani mergea cu 30km/h stand de vorba cu "copilotul". In spatele lui 5-6 masini (3 claxonau). Era atat de preocupat de discutie incat n-a oprit la trecerea de pietoni cu pieton pe ea. Daca pietonul, vazandu-l ca merge asa incet, ar fi crezut ca are de gand sa opreasca "si-o fura". Noroc ca era un pieton d-ala de asteapta sa-l iei de mana ca sa traverseze (adica numara pana la 10 dupa ce ai oprit, ca sa fie sigur).
                    Last edited by Fanez; 30 December 2016, 21:18.

                    Comment


                    • Pe ce strada din Bucuresti se intampla asta nea Fane? Eu nu prea am vazut asemenea trafic in Bucuresti; bine, n-am mers chiar pe toate strazile.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Nu mai conteaza. Zilele astea sunt multi pe dn1 si mai gasesti strazi libere la diferite ore. Bine, nu era libera chiar un km (toata stada respectiva are cca 900 m pe portiunea pe care am mers). Vreo 3-400 de metri pana la semafor era libera. Am zis si eu 1km la nervi

                        Comment


                        • Ma gandeam eu.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Originally posted by IancuMIC View Post
                            Pe ce strada din Bucuresti se intampla asta nea Fane? Eu nu prea am vazut asemenea trafic in Bucuresti; bine, n-am mers chiar pe toate strazile.
                            Un exemplu de strada care de obicei e foarte aglomerata la ora 13.
                            Last edited by Fanez; 31 December 2016, 15:20.

                            Comment


                            • Nu e disponibil..
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Ba da merge; Pantelimon.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google