Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fanez View Post
    Un exemplu de strada care de obicei e foarte aglomerata la ora 13.
    https://youtu.be/6r1kAcE4zIU
    Zici ca e inregistrare din timpul unui cutremur
    E kool sa fi baut 2-3 pahare si apoi sa-l vizionezi. Aia senzatie

    Apai, no - executa-i un suport fain, solid, sunt destule solutii la indemana
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • E telefonul. Asa se bataie cu suportul. N-am reusit sa-l editez din telefon, incerc diseara de pe laptop. Eu cred ca ideea cu vizionarea sub influenta catorva pahare e buna, asa s-ar vedea fara trepidatii

      Comment


      • Pe mine ma enerveaza astia care NU VAD noaptea, dar totusi se incumeta sa circule pe drumurile publice. Mergi dupa unu din-asta si de fiecare data cand vine ceva din fata iti executa cate o frana in fata de la 80 la 50. Doar pentru ca el e orb.
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • kubala7 nu uita...nu este sosea particulara...toti avem dreptul sa circulam pe ea...iar daca el asa se simte in siguranta...treaba lui.

          Comment


          • Din nefericire, ma numar printre acestia care merg incet la intalnirea cu masini din contrasens pentru ca :

            - am suspensie joasa, stau de obicei mai aproape de sol decat altii, asadar farurile celorlalti imi vin direct in ochi
            - nu am marcaj dupa care sa ma ghidez
            - ceilalti au farurile reglate dupa ciori

            Asadar, voi incetini ori de cate ori consider ca este necesar. Nu de multe ori m-m trezit cu caruta in fata dupa ce m-au orbit altii...
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Da corect!, plus ca mai e cate unu' cu xenon in faruri fara lupa si mai sunt si din sticla cu striatii gen Audi A4 '96..apoi ala chiar ca te orbeste.
              Instictiv incetinesc cand sunt orbit de cei din fata, a nu se intelege ca rup frana cu ambele picioare . Sunt situatii si situatii, totul e sa fim preventivi.
              Ii urasc maxim pe cei care nu aprind nici macar pozitiile, ce sa mai zic de faruri, atunci cand ploua torential, e ceata, s-a lasat seara, de multe ori in depasire m-am trezit cu tantalai din astia, unii mai au si masinile gri . Le mai bat obrazul prin statie alora care au.
              sigpic
              !

              Comment


              • In aceiasi ordine de idei as putea spune ca ma deranjeaza (de enervat nu pot sa spun, ca ar insemna sa le dau prea multa atentie) atitudinea zmeilor de pe sosele; adica ai care cred ca trebuie sa mergi cu viteza pe care o considera ei necesara si nu aia care iti asigura oprirea in siguranta. Cand acestia vor intelege ca drumul e PUBLIC, vom avea o tara muult mai civilizata; cel putin la capitolul respect.
                Sunt satul peste cap despre ispravile acestor zmei; nu mai incap pe burtiera jurnalelor de stiri.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Nici nu stiu cum sa cataloghez gestul acestui sofer iresponsabil, fiind coloana in fata am redus treptat viteza in frana de motor, deoarece se formase coloana la intrarea in oras.

                  Last edited by aris86; 3 January 2017, 14:12.

                  Comment


                  • Un carici de sofer, l-a luat prin surprindere gestul celui cu autoutilitara si a franat, dar si-a continuat planul initial de a intra in fata ta, chiar de redusese viteza prea mult.

                    Comment


                    • cred ca a afost "jenat"/speriat de cel din fata lui care a ocupat banda 2. Altfel nu as putea justifica frana...
                      ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                      Comment


                      • Ce parere aveti despre soferii care te claxoneaza sa muti masina de la pompa, dupa ce ai alimentat?
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Nimic, doar ca ma deruteaza si ma pierd prin ststie...ca deh...derutat, eventual ma intorc sa-mi exllice de ce a claxonat. Si cum.pricep greu...poate dura si 10 min

                          Comment


                          • Nicio parere, deobicei nu ii bag în seama și nici nu dorm la pompa sau casa. Dacă este unul nerăbdător care așteaptă și am loc o trag în fata sa aștepte apoi în fata pompei ca tot nu poate sa alimenteze, în caz contrar o las pe poziție, plătesc și apoi îmi șterg parbrizul/geamurile după caz.

                            E treaba lor ca au ales sa se enerveze.

                            Comment


                            • Daca muti masina inainte sa platesti, aia de la statie suna la 112 si s-ar putea sa dai explicatii ca tu nu aveai de gand sa pleci fara sa platesti.

                              Comment


                              • Am tras si eu masina de la pompa si cand am intrat sa platesc, mi-a zis un angajat: "dom'le, nu mai trageti masina inainte sa platiti". Zic, pai sa fac loc celui din spate. El:" oricum nu poate sa alimenteze pana nu platiti." Pe urma am inteles eu de ce erau angajatii agitati si s-au calmat brusc cand am ajuns la casa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google