Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stai linistit...la noi speranta de viata este de 69 ani. Aici se discuta de 75 ani...deci natura are grija la noi.
    P.S. Adica 12% din accidente sunt provocate de persoanele peste 75 ani...restul de 88%?

    Comment


    • De aia sub 25 de ani.

      Nu chiar, dar pe aproape.


      Ponderea şoferilor cu vârsta de până la 30 de ani vinovaţi de producerea accidentelor rutiere grave a fost de 37,4% în 2013, comparativ cu 22% în cazul celor între 31 şi 39 ani şi 17,9% pentru cei între 40 şi 49 de ani, potrivit datelor Poliţiei Rutiere, citate de asociaţia asigurătorilor (UNSAR).
      Sun 20-25 de ani, in multe tari politele-s a nabii de scumpe. Cred ca e vreun motiv.
      Attached Files
      Last edited by mr.K; 29 November 2016, 16:22.

      Comment


      • Ma seaca cei carora le ia jumatate de ora ca sa puna niste carburant in statie.
        Mai sunt si altii care asteapta, asa ca plateste, trage masina dupa aia de la pompa in parcare si faci ce vrei: te duci la buda, iti cumperi tampoane, ruj, creier...
        E plina tara de handicapati. Si se tot inmultesc.

        Comment


        • Originally posted by aris86 View Post
          Sancțiunile sunt mult prea blânde pentru asemenea viteze.
          Originally posted by Fanez View Post
          Nu e vorba de sanciuni. E vorba de educatie.
          Educatia e mult prea blanda pentru asemenea viteze?

          Comment


          • Educatia e sublima dar lipseste cu desavarsire. Poate n-ai vazut cati soferi sunt prinsi conducand beti. Unii mai fac si accidente grave desi sanctiunile s-au marit. Si daca te condamna la moarte pentru conducere in stare de coma alcoolica, mereu va fi cate unul care o sa zica: "pe mine nu ma prinde".
            Last edited by Fanez; 19 December 2016, 21:40.

            Comment


            • Unii sunt pur si simplu prosti de behaie. De aia nu constientizeaza ca-si pot distruge viata lor, daca de a altora nu le pasa.

              Comment


              • Nu-mi vine sa cred ca SSG SECURITY angajeaza persoane cu dizabilitati
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 21 December 2016, 19:57.

                Comment


                • Cel mai tare ma enerveaza astia care dau flash-uri cand vad masina de politie. Aproape la fel de tare ca soferii care cand primesc flash-uri ca vad masina de politie...merg cu 30km/h in zone de 50 si 50 km/h in zone de 100Km/h. Ieri, venind de la cluj...asa fain o fo sa mergi cu 45-50km/h in sosea libera...cu limta de 100Km/h...doar pentru ca niste babuini mergeau cu 45Km/h...deh...era radarul in fata...si nici nu aveam cum sa-i depasesc (veneau din fata masini)

                  Comment


                  • Ce sa le faci, e treaba lui, daca nu il amendeaza nimeni, de aia se perpetueaza genul acesta de comportament.

                    Comment


                    • Mai nou au început să mă enerveze cei care merg constant cu 80 la ora. E foarte neplăcut și enervant sa ne jucam de-a șoarecele și pisica, ei mă depășesc in localitate și eu în afara.Daca depășirile mai implica și trafic mult de pe contrasens...

                      Comment


                      • serios, de ce sa mearga cu viteza mai mare?!
                        sigpic

                        Comment


                        • alinn28 mdea...aici ai dreptate...merg cu 80 afara (la consum) si 80 in localitate...iar dupa ce-l fac praf pe unul ca nu a apucat sa franeze...sau si mai bine...se fac ei praf...lumea incepe: "Vai...ce pacat...era un om asa de bun...cam prost...dar bun".
                          Gigele...daca mergi la consum...mergi la consum...dar mai respecta si in curul meu legislatia aia. In localitati max 50...apai cu 50 mergi.
                          Era un idiot aseara cu tirul care-mi dadea flash-uri sa merg cu viteza mai mare intr-o localitate...eu mergeam cu 60km/h...oleaca de polei...curbe...si dupa ce a dat vo 5 flash-uri si a mers la 3 cm de portbagaj (ca aproape putea sa vada ce am in el)...am hotarat sa ma feresc...la 60 km/h daca aparea ceva din fata sigur nu apuca sa franeze...la 30 mai avea o sansa...asa ca am mers cu 30km/h...ghinionul lui. Daca-i prost.

                          Comment


                          • merg cu 80 - 90 km/h in localitati (in special microbuze calatori/marfa) si apoi te chinui sa-i depasesti in afara, din cauza vizibilitatii reduse.

                            Comment


                            • Acum de sarbatori, ca in fiecare an, ma enerveaza "italienii", "spaniolii", majoritatea cu educatie subtire de tot sau inexistenta, care apar cu aplomb pe soselele patriei. Adica, odata ce mergi la volan in Italia, Spania etc., e clar ca esti supercalificat pentru circulatia din Romania.
                              Si de fapt, majoritatea sunt niste tarani cu glod in buletin, care in afara de drumul Italia-Romania, au experienta la volan castigata pe ulitele satului natal.

                              Comment


                              • mr.K si cand te gandesti ca ai fost chiar dragut in exprimarea ta...si de fapt nu reflecta nici macar 10% din ce trebuia sa reflectee (deh...autocenzura...+riscul unui ban este prea mare)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google