Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Desii am avut momente de genul asta in care chiar vroiam sa-i lovesc , am zis ca nu merita . Cat timp pierd cu amiabila sau mai rau ca poate prostu` vrea la politie ca sunt tot felul de retarzi care sustin sus si tare ca ei sunt nevinovati, efectiv am ajuns la concluzia ca mai bine incerc pe cat posibil sa-i evit si cu asta basta.

    In ultima vreme numai cocalari pe strazi , ieri am fost agresat si sicanat de un cocalar cu merc. pentru ca MERGEAM LEGAL.
    Norocul lui a fost ca n-am avut camera activa pe masina(uitasem sa o conectez la bricheta) ca direct la politie ma duceam cu filmarea si faceam plangere.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Grija mare la cei care sunt in dreapta masinii voastre in giratoriu, sa nu se interpreteze ca ati vrut sa parasiti giratoriul si nu v-ati asigurat ca in dreapta voastra, pe alta banda, vine o masina cu prioritate.

      Comment


      • Eu comentez in cazul meu :

        - Nu a semnalizat intentia de a face stanga , cu toate ca nici nu avea voie de pe banda I .
        - Nu s-a asigurat cand a efectuat manevra.
        - A venit calare peste mine pe banda mea.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Cazul tau e un pic atipic, din 2 benzi se fac una singura in giratoriu.
          Eu vorbeam de sensurile giratorii cu 2-3-4 benzi.

          Comment


          • eu stiu ca-n lipsa semnului care anunta ingustarea drumului, banda 2 pierde prioritatea. poate gresesc...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Nu se ingusteaza drumul in cazul meu , in giratoriu sunt 2 benzi , dar prima era acoperita de zapada iar respectivul s-a gandit sa se mute pe banda 2 fara asigurare/semnalizare .
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • sa fie sanatos. are doua variante: ori cedeaza, ori prin zapada
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • @Prometheus, incearca sa mergi mai relaxat la volan, actiunile din trafic sunt direct proportional cu gândurile noastre. De când am adoptat o atitudine pozitiva la volan, incidentele in trafic sunt putine si le numar pe degete. Fi calm, ca nu se intampla nimic fara voia noastra.

                  Comment


                  • Originally posted by Seba View Post
                    sa fie sanatos. are doua variante: ori cedeaza, ori prin zapada
                    sau si o a treia, cea din film.

                    Comment


                    • Alta faza destul de incomoda la care am renuntat si am luat-o pe alt drum.

                      Pe scurt o Skoda parcata ca naiba intr-o zona unde pe mijlocul drumului cat si pe marginile acestuia am gheata/polei/zapada.

                      Initial am vrut sa trec insa analizand mai atent situatia am hotarat sa nu risc , existau sanse ca o data urcat pe "sleauri" sa pot derapa lovind cu spatele masina idiotului care a parcat ca o cizma.

                      Ma enerveaza teribil de mult cei carora drumurile publice in opinia lor le si apartin , nu-i intereseaza cum isi lasa masinile , daca reusesc sa parcheze cum vor dansii de restul soferilor nu-i intereseaza.
                      Last edited by prometheus; 25 January 2017, 23:52.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • S-a gandit ca e loc, fara sa tina cont de gheata de pe mijlocul drumului, din cauza careia poti aluneca direct peste junghiul lui. D-astia sunt peste tot, cu zecile.

                        Comment


                        • pe ce strada se intampla?
                          sigpic

                          Comment


                          • Acum iarna, se observa cel mai bine lipsa de abilitati la volan a soferitelor.
                            Femelile la volan si nenicii cu basca pe cap ma pun in stare de alerta maxima de cand ii observ.

                            Comment


                            • L-as fi scos din casa pe bou!
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by bogdan_1984 View Post
                                pe ce strada se intampla?
                                Pe strada General Praporgescu.


                                Daca nu aveam gheata(care in opinia mea este una dintre cele mai perverse suprafete de rulaj) in zona aceea puteam sa trec fara probleme , dar avand experiente neplacute pe patinuar in conditii similare unde spatele a derapat destul de neplacut si imprevizibil , am zis sa abandonez tentativa si sa rulez inapoi x metri.
                                Puteam totusi sa claxonez in speranta ca poate vine omu si muta masina dar am trecut prin astfel de experiente si nu a venit nimeni .
                                Last edited by prometheus; 26 January 2017, 10:16.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google