Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pe acolo trec doar cu bicla )
    sigpic

    Comment


    • Inconstientii.Am vazut zilele acestea o gioagla de duba ptr marfa care avea toate 4 anvelopele slick,doar umbre mai erau din vechile canale de pe calea de rulare,in schimb avea statie.Va dati seama ca ala circula indiferent de vreme,roata tre' sa se-nvarta,sa iasa banu'.
      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

      Comment


      • Aici sunt devina si calatorii (eu m-am dat jos din taxi de N ori: ba conducea ca tampitul...ba masina era..cred ca si dacia 1310 dupa 40 ani era intr-o stare mai buna etc...)
        Aici este devina si populatia: nu face reclamatii...plus ca au obisnuit functinarii cu spaga...prin urmare...daca iau spaga...trec cu vederea.

        Comment


        • Si dupa ce reclami taximetristul, afli ca era pirat.
          Da' ia sa fie 6 luni cu executare pirateria la taxi, sa vad care mai are tupeu sa stea la strada fara licenta.

          Comment


          • Cum sa fie cu executare? Suprapopularea puscariilor? Stai ca-ti explica imediat Fanez ca nu-i bine cu executare. Ca-i bine cu gratiere...si pedepsele pana in 2 ani sa fie toatye cu suspendare...
            Any way...si alea pirat au numar de inmatriculare (dap...din propria experienta...acum vo 13 ani m-am urcat intr-un taxi...soferul era mai beat decat mine...care venisem de la o zi de nastere...si pe atunci ficatul inca nu dorea sa ma dea in judecata pentru rele tratamente)

            Comment


            • Daca e prins dupa 18 ianuarie nu mai beneficiaza de gratiere
              Astazi am depasit o masina scoala care accelera in paralel cu mine. Bine, instructorul vorbea la telefon, probabil ca n-a remarcat.

              Comment


              • :N-a remarcat ca era la volan ,sau ca soferul pe care-l scolea accelera asa in dorul lelii?

                Comment


                • Eu zic ca instructorul, fiind atent la telefon, n-a remarcat ca elevul accelera in timp ce era depasit. Asa am avut impresia. Probabil nu ajunsese la lectia in care ti se spune sa nu accelerezi cand esti depasit

                  Comment


                  • Originally posted by prometheus View Post
                    Alta faza destul de incomoda la care am renuntat si am luat-o pe alt drum.

                    Pe scurt o Skoda parcata ca naiba intr-o zona unde pe mijlocul drumului cat si pe marginile acestuia am gheata/polei/zapada.

                    Initial am vrut sa trec insa analizand mai atent situatia am hotarat sa nu risc , existau sanse ca o data urcat pe "sleauri" sa pot derapa lovind cu spatele masina idiotului care a parcat ca o cizma.
                    Ah, cu un Aro sau cu o dacie veche, asa treceam, fara nicio grija.
                    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                    Comment


                    • Imi trebuia un Dodge Ram 500 , il sifonam binisor.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • eu zic ca se trecea lejer pe acolo, fiindca, chiar daca era gheata, nu era damb, nu era mare si trecea linistit cu a'ntaia.

                        Comment


                        • Eu sunt de parere ca te inseli , nu stiu cat de bine se vede pe camera insa pe "viu" erau damburi care iti puteau livra surprize , probabilitatea ca spatele sa derapeze in el era maricica , asa ca n-am riscat. Daca era gheata ca la un patinuar adica o suprafata lina , da treceam fara probleme.
                          Unde nu ma simt confortabil la volan facand o manevra care mie mi se pare riscanta ,renunt.Poate ca altii mai rasariti ca mine in ale sofatului ar fi trecut fara probleme , stima lor !
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • E ceva normal sa nu risti,atunci cand tii la masina ta.Mai bine ocolesti decat sa stai prin service/vopsitorie.
                            Damburile de gheata sunt inselatoare,
                            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                            Comment


                            • mr.K are "boala pe microbuze", "sicrie in miscare"......dau apa la moara si eu.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Sa dea dracu ce faze light!
                                La prima te-a depasit elegant, nu a revenit brusc pe banda ta...chiar frumos.
                                La a 2-a, care-i faza, a oprit oleac omu', avea o chiatra-n pantof si gata, la drum.

                                Bau nene, acu' pe bune daca s-ar merge asa in Buc si prin preajma ar fi plictiseala maxima.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google