Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si sa nu uitati ca unii dintre ei stau peste 10 ore pe zi la volan...deci sunt si obositi.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • doar nu conduc 10 ore in continuu. eu zic ca mai sunt si nesimtiti
      sigpic

      Comment


      • In Braila doar aia cu Peugeot-urile 206 sunt kamikaze. Nu toti dar destul de multi.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • daca toti sunt tineri, normal, au si ei hormoni in plus si vor adrenalina. de Kamy zici, mai mult ca sigur
          sigpic

          Comment


          • Acum mai putin de o saptamana eram pe Calea Grivitei. Aud in spate un "muget" si trece pe langa mine un BMW M3 rosu cu cel putin 150 km/h IN ORAS. Ma uit dupa el si imi spun "Asta sigur face vre-un eveniment"...Peste 2 zile il vad la tv, facut dauna totala si el si inca un Matiz, plus alte cateva masini, toate parcate. Din fericire "soferul" a scapat teafar si nu au fost victime sau raniti.
            Morala: Degeaba ai masina puternica daca psihicul e slab.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • mai oameni buni mai ganditi-o inca o data in privinta taximetristilor nu le iau u apararea dar nu va ganditi ca noi trebuie sa scapam mai repede de un client pt a lua altul,poate un client se grabeste,etc etc.In plus nu va ganditi ca noi conducem cel mai mult si ne am obisnuit cu masina foarte tare,suntem invatati cu traficul [obisnuiti cu cozile] noua deja sau cel putin unu mie mi se pare banal si nu gereralizati ,am ferit atatea femei in trafic incat imi doresc sa am eu sanatate cate am evitat,barbati care pur si simplu nu le ajunge o banda ,dube care pun frane bruste,nu ti da voie sa depasesti si exemplele sunt mii.respect!!!nu mi-o luati in nume de rau dar mai ganditiva

              Comment


              • Si ce spui tu e adevarat,dar marea majoritate a taximetristilor sunt praf.

                Comment


                • Toti ma enerveaza...vreau sa fiu singur pe sosea, si cum asta nu se poate, am recurs la Ratb si Metrorex.

                  Comment


                  • Doctore,mai bine zi ca s-a scumpit benzina si de aia ai recurs la metrou si la autobuz.)

                    Comment


                    • Originally posted by B 41 F L P View Post
                      mai oameni buni mai ganditi-o inca o data in privinta taximetristilor nu le iau u apararea dar nu va ganditi ca noi trebuie sa scapam mai repede de un client pt a lua altul, poate un client se grabeste,etc etc.In plus nu va ganditi ca noi conducem cel mai mult si ne am obisnuit cu masina foarte tare,suntem invatati cu traficul [obisnuiti cu cozile] noua deja sau cel putin unu mie mi se pare banal............................................
                      Nu am zis ca nu ar fi si soferi de taxi care isi vad de treaba lor. As fi ipocrit sa spun ca fiecare sofer de taxi pe care il intanlesc ma enerveaza. Faza cu "scapatul mai repede de client" nu ar trebui sa sune a "scopul scuza mijloacele", si gata sunt liberi sa se urce peste mine ca au client in masina.
                      Asta cu condusul cel mai mult ar trebui sa arate ca un exemplu pe care taximetristii ni-l dati noua, soferilor amatori. Sa ne invatati voi pe noi sa conducem disciplinat si ordonat tocmai pentru ca voi faceti asta toata ziua, nu sa stam noi cu ochii cat cepele cand vedem un taxi, ca cine stie, poate are client si vrea sa scape repede de el.
                      Repet, nu toti sunt catastorfa la volan, marea majoritate.
                      Si totusi nu mi-ai raspuns la intrebare.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Ieri am mers in jur de 6-7 ore,dintre care 3 si ceva prin Bucuresti.Haos,o gramada de idioti,dorm pe ei.M-au enervat o groaza ieri,n-am vazut asa ceva,numai in Bucuresti se intampla.Dau un exemplu,si unul foarte minor:Eram pe Trafic Greu,2 benzi,si pe a 2-a banda,era unu care mergea cu 50 omu,era prima masina etc.Deci era asta cu 50,dupa venea unu,si dupa eu;a dat asta semnal ca sa-l depaseasca pe banda 1,si ma bag si eu dupa el,si taranu incepe sa mearga paralel cu ala;pai cum sa nu ma enervez,din cauza lor prindeam rosu si la celalat semafor.Am trecut printre ei ,i-am speriat pe amandoi.
                        sigpic

                        Comment


                        • Bine ca nu s-au oprit sa-si povesteasca telenovelele.
                          Eu am intalnit 2 soferi de maxi-taxi care pur si simplu s-au oprit unul in dreptul celuilalt si stateau de vorba !!!
                          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                          Comment


                          • in general taximetristii doar nu toti mai sunt si de treaba printre ei si cocalari care opresc aiurea masinile, adica unde vor ei si ar mai fii foarte multii, eu zic sa nu ii bagam in seama chiar daca ei sunt nesimtiti si sa ne vedem de drum
                            Powered by LSS
                            http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

                            Comment


                            • Taximetristii, taximetristii si taximestristii.....handicapati cu carnet de sofer (sau NU) care ne enerveaza zilnic....
                              sigpic
                              Maică, ce mafioți de treabă !!!

                              Comment


                              • Originally posted by D-FENS View Post
                                Pe mine ma enerveaza toti,suntem multi si e aglomerat!
                                Originally posted by Cezar View Post
                                Toti ma enerveaza...vreau sa fiu singur pe sosea......
                                E!Ce spuneam?
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google