Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by zake View Post
    Pe mine ma seaca femeile la volan. Ele nu stiu sa mearga pe banda unu. Merg ori pe banda doi ori jumate jumate de nu poti sa treci de ele. ma sunt unele care "au lustruit bastoane" si mai conduc si jeep-uri, ele nestiind sa fac nici macar parcarea cu fata. Si ca tot veni vorba de parcare, am curaj sa pun pariu cand vad o masina parcata prost ca a fost condusa de o femeie. Tot femeile sunt cauza pentru care s-au marit asigurarile RCA si CASCO, pt ca au facut cele mai multe accidente. Se gandesc la .... cand sunt cu mana pe maneta de schimbat vitezele.
    bine zis Zake, daca sa`r vota impotriva femeilor la volan eu as fi primul la vot.
    e culmea cand le vad in dreptul meu si vor sa se bage usor usor fara semnal fara nimic si cand le dau un claxon se sperie de parca eu nu eram acolo.

    Comment


    • Update : Ma enerveaza ce-i care nu-si inspecteaza masina inainte de a o folosi si nici daca le zici nu fac mare branza : Exemplu ? Cei care nu au stop pe frana - ajung langa ei le atrag atentia ca nu au stop pe frana si ei raspund : aaaaa..stiu stiu !! :|
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • Originally posted by ten View Post
        fratele jocker iti dau perfecta dreptate dar ia fi atent aici un exemplu pe autostrada da? Eu merg cu 139 pe banda 2, tu vi cu 150 tot pe banda 2 si banda 1 este libera dar tu chiar te grabesti, ce preferi sa stai in spatele meu sa imi dai flashuri sau sa te dai pe banda 1 sa ma depasesti si sa te duci unde ai treaba?
        obligatia ta si a multora de pe banda 2 e sa circule pe banda 1 (aia din dreapta) ori de cate ori traficul permite. as scrie in regulamentul de circulatie. de aia prin dreapta se merge de multe ori mai tare decat pe banda2, ca noi circulam ca-n anglia. aia de merg incet pe banda2, aia mai grabiti pe 1. vai s-amar...nu zic in particular de tine care emrgi cu 140 de 2, dar daca 1 e liber, de ce nu mergi acolo si lasi cascadorii care vin cu 150 sa mearga in voia lor pe 2?
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Spunea cineva mai sus ca ar trebui puse panouri cu accidente groaznice ca sa se potoleasca soferii . Eu am vazut in Germania panouri mari care iti atrageau atentia cu familii sau persoane care au murit in accidente de masina sau motocicleta . Erau prezentate familii frumoase cu copii sau tineri zambitori . Pe mine m-au marcat mai mult aceste fotografii decat m-ar putea marca o masina facuta zob . Gandul ca ti-ai putea pierde viata sau familia parca e mai mare asa .

          Comment


          • Originally posted by CataFOF View Post
            da pana sa`ti dea flash-uri , mai bine te`ai baga pe banda 1 , sa stea ala 5 min pana te dai tu....vopsiti`va oglinzile daca tot nu va trebuie.
            sau am uitat....voi respctati legea..stati ca cocosii , ca deh ,eu sunt coios.

            eu nu stiu cum voi astia va credeti pe pista de raliu duceti-va fratilor in germania si acolo nu mai sta nimeni pe vreo banda sa va incomodeze ca oamenii au sute de autostrazi
            laureate 1.5l, albastru marin

            Comment


            • Ma colegu', nu-nteleg un singur lucru, daca banda 1 este libera de ce nu rulezi pe ea ? Unde este problema ? De ce atata ambitie ? Pentru care motiv ?

              De ce ne trimiti in Germania cand tu poti merge foarte frumos pe banda 1 si eu, noi sau oricare altul mai rapid poate trece nejenandu-te pe banda 2 chiar aici in Romania?
              9! 9! 9!
              sigpic

              Comment


              • @ten: Nu e vorba de raliu....daca unu merge cu 120 km/h pe banda 2 si altul vine din spate cu 130 km/h, nu e normal sa te dai la o parte?...ia mergi prin tari civilizate sa vezi cum se circula....apoi, legal e sa folosesti doar banda 1, banda 2 fiind pentru devansare. De multe ori n-am putut sa pastrez o viteza medie de 130 km/h LEGAL pe autostrada, pe banda 1, pentru ca trebuia mereu sa intru pe banda 2 din cauza Tir-urilor, cazanelor, soferilor care nu se grabesc, etc.
                Am observat ca au inceput sa scada nr. "soferilor" care folosesc flash-uri...se foloseste semnal stanga, e mai de bun simt si nici nu-l deranjezi pe cel din fata.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Numai Soferii si Soferitele care nu semnalizeaza schimbarea directiei de mers!

                  Comment


                  • Corect vecine...mare dreptate ai.....flash-ul ramane pt cei care nu observa acel bec minuscul de semnal....si continua sa mearga incet pe banda 2. Atunci poti sa ii dai flash, sa-l zapacesti, daca vezi ca nu vrea, si nu vrea.
                    Este mare pacat ca multi dintre participantii la trafic nu inteleg ca nu au nimica de pierdut daca trec pt cateva secunde pe banda 1, pt a fluidiza traficul.

                    In alta oridne de idei, pe mine ma enerveaza groaznic acei dumneZEI din trafic, care dau flash, cand tu esti deja intr-o depasire, pe banda 2, eventual cu vreo 140Km/h, si ala are vreo super masina, si vrea el sa te urci pe ala din drapta, ca nu cumva sa ii strici lui recordul de viteza, sau buna dispozitie.

                    Ehh, eu pe astia i-as tine numai cu 50km/h, asa vreo 50 km

                    sigpic

                    Comment


                    • Bine spus Gionik . Sunt cocalarii cu BMW sau mai stiu eu ce masini tari si cand tu esti cu loganul in depasire vine el cu viteza luminii si incepe sa te flash-uie de zici ca esti la studioul foto .
                      El nu vede ca tu esti in depasirea unuia care merge si mai incet decat tine, dar nu, la astia cand intri in depasire trebuie sa acelerezi ca o masina de formula 1 . Astia si pe mine ma scot din sarite de numai .

                      Comment


                      • Originally posted by Eu4yas View Post
                        Ma colegu', nu-nteleg un singur lucru, daca banda 1 este libera de ce nu rulezi pe ea ? Unde este problema ? De ce atata ambitie ? Pentru care motiv ?

                        De ce ne trimiti in Germania cand tu poti merge foarte frumos pe banda 1 si eu, noi sau oricare altul mai rapid poate trece nejenandu-te pe banda 2 chiar aici in Romania?

                        pai ce tu faci parte din echipa de raliu? ) In fine acum sa nu credeti ca sunt eu marele regulamentar care merge in legalitate dar fazele cu flashurile chiar ma enerveaza acum ce sa zic flashuri cat mai multe
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • Tot nu mi-ai raspuns la intrebari. Si mai specific inca odata eu, tu, noi sau oricare altul ce se deplaseaza mai rapid.

                          Intru totul de acord cu ce a spus gionika, deja atunci gestul imi pare marlanie. Am o vorba: "Lasa-ma si pe mine sa depasesc apoi iti voi face loc". La ce dreaq mai sunt bune flash-urile cand suntem 2 masini paralele pe 2 benzi ?
                          9! 9! 9!
                          sigpic

                          Comment


                          • da fratele meu imi iau un E63 amg cu 550 de cai merg cu 250 de km/h cat e limitata si sa vad daca imi mai dai tu flashuri cu loganu' si tine minte voi merge pe banda 1
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • Era vorba de luat amg-uri aici ?

                              Era vorba de mers pe banda 2 atunci cand banda 1 este libera, ca na, asa suntem noi, asa "vrea" muschii nostri de ciumegi . Las-o asa cum a cazut, mergi cum vrei tu sau cum vreti voi sau cum ati invatat, daca e bine sau rau voi decideti.
                              9! 9! 9!
                              sigpic

                              Comment


                              • dar ai ceva impotriva daca merg cu 250 sau ce? iti garantez ca nu ma ajungi cu loganu' sa imi dai flashuri
                                laureate 1.5l, albastru marin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google