Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pe mine ma enerveaza cei care nu se asigura si nu semnalizeaza cand schimba banda.
    si ma mai enervez cand vreau sa virez la dreapa intr-o intersectie cu drum prioritar... iar toti merg pe prima banda si niciunul din bun simt nu trece pe a 2-a cu toate ca e libera... da... e adevarat ce spuneti voi mai sus, se foloseste prima banda de mers.. iar a 2-a doar pentru depasiri, insa eu cred ca mai omeneste ar fi daca toti ar face cum fac eu... cand merg pe prima banda si vad la 100m un conducator auto care vrea sa intre pe sensul meu de mers... schimb banda si il las pe individ sa se incadreze linistit.. fara sa mai trebuiasca sa astepte pana trec eu... asta se numeste bun simt , iar mie nu mi-au cazut mainile pana acum facand gesturi deastea care dureaza jumate de secunda .
    Last edited by Pigoo; 18 September 2009, 18:27.
    sigpic

    Comment


    • sau mai sunt participantii la trafic care doar se cred soferi, dar realitatea e cu totul alta
      stiu doar sa claxoneze si sa tureze de-a dreptul inutil
      sunt toata ziua in trafic, fiind sofer de curierat rapid si vad fel de fel de chestii de care nici nu stiu ce sa fac, sa ma amuz sau nu

      Comment


      • si care-i graba ? mai stai 1 minut la semafor , bucura-te de pauza )
        saracii oameni... unii nu au asa reflexe bune ca altii .. si nici orientare in spatiu.. ca sa nu mai zic ca nu se pot concentra prea bine ... eu sunt mai intelegator cu ei si claxonez doar o data. daca nu se misca... apai nu ma agit asa tare , mai claxonez o data si ma calmez .
        sigpic

        Comment


        • Eu cand o sa ma fac mare o sa-mi cumpar o sosea numai a mea si o sa-i oblig pe toti sa circule cum vreau eu! Oameni buni, circulam pe aceleasi drumuri si soferi meseriasi si idioti si tractoristi etc, daca stau si le dau atentie la toti dezorientatii fac dracu' icter sau ma internez la nebuni! Multora le-ar trebui rupte oglinzile pentru ca oricum nu se uita in ele, maneta de semnalizare trebuie sa fie optionala la unii pentru ca o folosesc foarte rar. In concluzie ne trebuie stapanire de sine in trafic pentru ca mai avem de evitat multi ametiti, daca ne facem nervi oricum nu afecteaza pe nimeni decat pe noi! Dar si pe mine ma enerveaza doua categorii de soferi: aia care cred ca ii incurci, se baga in fata ta si franeaza (la astia turbez, daca ii prind ii musc de ochi) si aia care la sensul giratoriu intra "natural" de pe banda 1 pe banda 2 sau de pe 2 pe 3 fara sa se uite in oglinda!

          Comment


          • S-au ma vad cate unu prin oras cu ambele oglinzi rabatate, la astia cu oglinzile rabatate si cei care nu semnalizeaza ar fi trebuit sa aiba ca optionale astea pt. ca oricum nu le folosesc, a si treba cu oglinzile mai mult la femei am vazut.
            sigpic

            Comment


            • uitasem..... mai sunt si aia care merg pe mijlocul drumului... care nu se hotarasc pe care banda sa stea , si blocheaza tot .
              Last edited by Pigoo; 19 September 2009, 02:56.
              sigpic

              Comment


              • Mai sunt soferi care semnalizeaza la stg. si se duc in dreapta ...... daca nu mi-o facea unu' in fata mea , nu credeam ca se poate si asta !!!!

                Comment


                • soferi care nu stiu limita masinii si imi sparg mie oglinda, cu tot cu brat..

                  Comment


                  • fratilor cel mai mult ma enerveaza soferii care fac depasiri imposibile, in sensul ca nu au pic de vizibilitate daa ei se baga ca doar sunt "profesionisti", acum cateva zile era sa ma "pup" cu unu cu o dubita, care a depasit in curba plus ca drumul era impejmuit de crengi de copaci, noroc ca am iesit eu putin in decor si am scapat. Aceasta categorie de soferi risca viata lor si a altora! Si in categoria aceasta se mai incadreaza teribilistii cu bmw-uri din '92.

                    Comment


                    • cum zicea un prieten,daca ai masina de peste 40 mii de euro , automat te incadrezi intr`un alt nivel al soferilor unde se aplica alte reguli de circulatie.
                      E ca la jocuri ,cum atingi un nivel ... primesti mai multe chestii .
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • Sa va spun o mica povestioara: Acum 8 luni de zile, un amic mi-a dat sa conduc un Mercedes S 600- model 2009 . Pana m-am obisnuit..totul a fost ok. Am ajuns intr-o zona de fite ale Bucurestiului..linie continua el imi zice. intoarce aici. Raspund..pai..e linie continua, domnul politist e in fata mea: Nu pot. Imi zice: intoarce ba..si-ntorc in fata organului - ma credeti ca doar s-a uitat si atat? Continui drumul....blocaj..linie tramvai refugiu..politist in fata: imi zice..ia-o pe linia pe dupa refugiu..nu am stat pe ganduri - politistul s-a si dat putin la o parte sa trec. spuneti-mi voi morala..sau imaginati-va daca eram cu Loganul ce pateam..
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul ! .. no comment

                          Comment


                          • hai sa ne punem si noi un bodykit de S600 pe masina...sa nu se mai vada ca e logan pe dinafara.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • si in ce il prinzi ? in sarma ?

                              Comment


                              • off topic ma gandeam la ... superglue,picatura,nituri,holsuruburi,poxipol, dubluadeziv.

                                ontopic am gasit o metoda de a nu ma mai enerva pe toti boii...nu mai claxonez,feshuiesc etc...cand ma enerveaza unu... Il trimit in p.... masii zambind si gata.
                                merge...
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google