Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Marea majoritatea dintre cei care au trecut de pe Dacia 1310/Oltcit pe Logan ....

    Astazi era sa fac un accident din cauza unui 1.6 8v care dupa ce m'am angajat in depasire, a accelerat chiar daca'mi venea masina din fata.

    Comment


    • Eu am vazut faza asta cu o Skoda care nu lasa s-o depaseasca o Jetta...daca venea cineva pe contrasens in curba, iesea masacru
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Am intalnit o sumedenie de masini pe sosea (si inca intalnesc...) care fac asa ceva. Sunt multi "soferi" care fac tembelisme la volan.
        E in defavoarea unor tineri ca s-au impus anumiti parametri de asigurare generali, pentru anumite persoane cu o varsta specifica. Aiguratorii si-au facut calculele si au realizat ca anumite categorii reprezinta un risc.
        Asadar: nu neaparat tinerii, nu neaparat cei care au trecut de la o masina la alta ci persoanele incostiente, teribiliste, lipsite de prudenta, preventie fac asemenea gesturi in trafic, accidente urate, sau doar incidente (gratie unor soferi responsabili care ii feresc pe altii...)
        La cate amenzi se dau de catre politia romana, tot e de nestavilit fenomenul.
        Suntem campioni la decese si accidente soldate cu vatamari corporale.
        Multi vor spune ca e de vina lipsa de infrastructura. INSA...muuulti alti factori sunt favorizanti (depasiri neregulamentare, alcool, neacordare de prioritate) etc...
        Cand te uiti pe o statistica rece, impersonala si vezi 2000-3000 de morti pe an (imi doresc sa fie ireala cifra aceasta...) plus alte victime (vatamari) ar trebui sa ne puna serios pe ganduri. Parca e un razboi zilnic...
        Of...
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • Pe mine ma deranjeaza cei care merg doar pe banda 2 si nu semnalizeaza chiar daca iti taie fata.
          sigpic #

          Comment


          • Eo nu am nimic cu nimeni... da femeile astea la volan ma omoara )
            Daca tot o calci... calc`o pana la fund

            Comment


            • eu in locul tau as retrage cele spuse de tine.
              sigpic #

              Comment


              • NU exista indoiala... port tot respectul pentru doamne dar este dovedit stiintific faptul ca femeile sunt mai putin atente la volan decat barbatii din cauza nivelului mai scazut de testosteron ... exista si fete care conduc extrem de bine dar majoritatea care mi`au creeat probleme au fost femeile ... succes
                Daca tot o calci... calc`o pana la fund

                Comment


                • Chiar citeam intr-o zi o stire si m-am mirat.Am citit titlul de 2 ori.Femeile conduc cu 70% mai bine decat barbatii.De ce?Pentru ca ele vor doar sa ajunga acasa cu copiii,pe care nu i-ar pune in pericol pentru nimic in lume.Pe cand barbatii,mai o talpa,un scartz,un ochi dupa o femeie,altu dupa alta,muzica cat mi tare ).Asta ar fi motivul,asa scria acolo.Nu zici ca femeile nu stiu sa conduca,sunt femei care conduc de 10 mai bine decat alti barbati,asta e.
                  Last edited by soboBN; 11 June 2009, 23:22.
                  Cumpar volan de Duster

                  Comment


                  • Tare ) La asa cv nu m`am gandit )) Drive safe !!! :d
                    Daca tot o calci... calc`o pana la fund

                    Comment


                    • Este enervanta impertinenta si nepasarea la volan,indiferent de sex.Barbati sau femei,ce mai conteaza?Vad zilnic soferi(femei,barbati) care vorbesc la telefon,nu semnalizeaza,nu cedeaza prioritate,etc,etc....Traficul in Romania este pur si simplu o sfidare a regulilor din toate punctele de vedere.Sunt multi cei sau cele care se enerveaza sau iti rad in fata atunci cand isi dau seama ca au gresit.Marea majoritate uita ce au invatat(daca au invatat)la scolile de soferi in momentul in care si-au luat permisul.Un fel de "fa-te frate cu ... pana treci puntea".
                      Si mai vad instructori care invata elevii cum sa fenteze si sa sfideze pe ceilalti soferi,aceeasi instructori care atunci cand sunt singuri in masina de pseudo-scoala fac diferite giumbushlucuri in trafic,nu conteaza ca mai zboara cate un biciclist in peisaj...
                      Ne enervam sau mergem mai departe?
                      Last edited by D-FENS; 11 June 2009, 23:42.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • Sunt de acord cu tine in privinta impertinentei si nepasarii la volan ... dar cu vorbitul la telefon deja exagerezi... cel putin eu sunt capabil sa vb la tel si sa conduc cu o viteza care ma avantajeaza si ma fereste de pericole atat pe mine cat si pe ceilalti participanti la trafic...
                        Daca tot o calci... calc`o pana la fund

                        Comment


                        • Ma si pe mine ma mai apuca vorbitul la telefon cand plec de la servici. Drumul meu pana acasa dureaza 40-50 de min iar o data am stat cu telefonul la ureche in tot acest timp. Nu am deranjat pe nimeni, nu m-a claxonat nimeni, nu asta ar fi problema, dar cand am ajuns acasa mi-am dat seama ca nu imi amintesc mai nimic din cei 12 km pe care i-am facut ci doar discutia telefonica. Asta nu poate fii deloc un lucru bun, zic eu...
                          Acum evit pe cat posibil sa vorbesc la telefon cand sunt la volan. Daca e ceva urgent spun ce am de spus repede si eventual continui discutia cand cobor din masina.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Eu am vorbit 10 secunde la tel doar sa confirm ceva si dupa prima curba m-a oprit politia la Carol si mi-am luat amenda...repet, pentru 10 secunde...si mai aveam si bluetooth-ul in masina dar de lene sa-l deschid am platit 50 de Ron...frumos, nu ?))...de atunci e lege, pun bluetooth-ul si gata
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Pai ca tot era vorba despre femei la volan .....in mare parte am patit si eu asemanator cu femei care nu se asigura schimba banda taie calea fara sa stie macar ca are si oglinzi .....in fine ... se zice despre femei ca au mai putine accidente decat barbati ,hmmmm stiti de ce? Pt ca sunt barbati sa le evite .
                              Chiar zilele trecute asteptam si eu de pe o stradutza cu cedeaza sa ma lase cineva si culmea o femeie opreste si ma lasa (23-26 ani) Brusc mi-a aparut zambetul si am inceput sa multumesc cu ambele maini + avari (PREMIERA) daca aveam ceva la indemana filmam .....
                              Doar oamenii plicisitori se plictisesc!

                              Comment


                              • Lasa vrajeala. Ai zambit pentru ca era frumoasa soferita .
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google