Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ahaaaaaa bbogdan credeam ca sunt singuru care iubeste mamele frumoase
    scuza-ti de offtopic dar nu puteam sa ma abtin )
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • Ten,da ma enerveaza doar mamele de la volan care nu sunt frumoase!
      Mmaxalb,tot ce poti face e sa discuti aici si pe unde ai ocazia ca sa inteleaga cat mai multi ca xenoanele sunt fite daunatoare.Si nu e mult,nici suficient,dar omeneste vorbind e singurul lucru pe care il poti face .Stii cum se spune,cu ei nu poti trai si e interzis sa-i impusti!

      Comment


      • Cel mai mult ma enerveaza aia care merg incet iar cand vrei sa-i depasesti accelereaza, si sunt nevoit sa o calc tare iar dupa ce treci de el incetineste la viteza cu care mergea inainte, din cauza prostului imi creste consumul.
        Si mai sunt si prin oras unii care se misca super incet frate mai ales atunci cand in oras e super aglomerat eu ii mai las sa faca la stanga sau sa ias de pe stradute, opresti le faci semn sa treaca, astepti.. astepti.. si ei se misca ca melcii parca fac asa sa te enerveze.
        Loganul Meu !

        Comment


        • De cand cu angel-eyes-uri, in special noaptea, soferi din fata mea cand vad faruri cu lupa in retrovizoare cred ca ii ceva masina straina si se trag mai pe margine sa ii depasesc, dupa ce realizeaza ca i-a depasit un logan dau tare sa ma depaseasca (cred ca mai degraba ii de plans)
          ...de doi lei :p

          Comment


          • Pacco,iti raspund aici,si ai si tu dreptate,cateodata si eu exagerez.

            Comment


            • Aseara am vazut ceva si am inghetat.
              Desi ce urmeaza nu prea se incadreaza la acest subiect...(caci e mai mult decat iritare, e...un risc major)
              Ma duceam de la tara, acasa, in oras.
              Pe drum, accelerez pana la 100 de km/h; raman surprins cand vad un triunghi pe asfalt si repede, la vreo 15-20 de m (mult prea putin sa faci o manevra de franare in siguranta, daca nu poti sa il depasesti...) un camion de 20 de to, in pana, pe directia mea de mers.. Acel camion nu avea nici o lumina aprinsa...nimic! Am avut noroc pt ca nu venea nimic pe contrasens...
              Dupa ce l-am depasit, m-am uitat special sa vad daca are si al doilea triunghi, in fata lui. Nu...
              M-am gandit la cei care rulau pe sensul opus si mai intra vreunul in depasire...
              Am semnalizat cu flash si avarie pe cei care rulau pe contrasens.


              Of...Lipsa de...si ne mai intrebam de ce se petrec accidente grave,,,
              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

              Comment


              • eu ma dadeam jos il pocneam pe ala cu camionu', ii aprindeam pozitiile si plecam mai departe )
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • Lipsa de materie cenusie. Deci un idiot ca asta poate sa omoare oameni nevinovati prin simplu' fapt de a nu face nimic (cazul de fata: sa semnalizeze stationarea). Adevarul e ca unde Dumnezeu nu da (capacitatea de a gandi), de unde sa mai cerem si noi... Vai de mama lor!

                  Adaugat ulterior: tot la mame ajungem!
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Avea unde sa lase camionu?Pe margine ceva de genu?Si cum nu l-ai vazut tu?Nu iti bat becurile bine?Pff..15-20m?...
                    sigpic

                    Comment


                    • Pacco...o intrebare (caci ma rog sa nu treci tu prin asa ceva): cati metri se parcurg intr-o secunda la viteza reala de 90 de km/h (am zis 100, pe bord)?
                      Iti zic eu: 25 m
                      Am precizat mai sus: distanta intre camion si triunghi era de 15-20m. Probabil distanta de la care l-am vazut era cam de 40 m (estimez...)
                      Socoteste timpii de reactie, de franare, rulaj...etc.
                      Camionul...era exact pe banda mea de mers, nu era deasupra, nu era pe sub mine, nu era in sant, etc...De ce te grabesti sa raspunzi, daca nu esti atent la detalii? Am spus ca era pe sensul de mers si ca o pateam daca nu era libera banda de pe contrasens.
                      In plus, nu ai sesizat alt aspect si mai periculos! Absenta oricarui mijloc de semnalizare amplasat in fata camionului; gandeste-te ca o masina ruleaza cu 100 de km/h si unul incearca o depasire la 120 km/h...
                      Cat despre farurile mele..."bat" bine, au reglaj corect.

                      P.S. Pe acelasi drum era sa o mai patesc odata...(cred ca am scris mai sus, pe alta pagina): un compresor din acela vechi, doi tamburi spate, unul virator fata, fara nici o lumina (alea nici nu au voie sa circule noaptea!), lasat seara pe un sens de mers; iarasi am avut noroc si atunci ca nu venea nimic de pe sensul opus (eram cu famila in masina, s-au cam speriat)
                      Last edited by 77sky; 7 February 2009, 12:21.
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • Compresor? Nu cumva compactor?
                        In fine ce ai spus tu e joaca de copil pe langa o combina cu hederele montate(astea trec si pe banda cealalta) si tot asa oprita (si fara triunghi). Noroc ca au batut farurile in oglinzi ca altfel intram pe sub ea.Si mai ma mir de ce nu ma pot lasa de fumat.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • Nope! Uite aici: http://dexonline.ro/search.php?cuv=compresor
                          In mod curent noi ne gandim la compresor ca cel care face o compresie a unor gaze, insa...
                          Dar si compactor e corect! (http://dexonline.ro/search.php?cuv=compactor)
                          WOW! combina??? inca un cretin (pe langa ai mei )
                          E vorba aceea: ca in 100 000 de km te intalnesti cu majoritatea situatiilor din trafic. Sunt unii care se plafoneaza dupa cateva zeci de mii de km, altii care invata continuu, si altii care raman tamaie tot timpul
                          Cel mai important este sa constientizam riscurile sofatului, sa anticipam si sa prevenim aceste riscuri.
                          Soseaua nu e loc de intrecere...
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • Originally posted by Cristi_LCD View Post
                            Nu pricep. Vrei sa spui ca ambaleaza motorul cand treci tu cu bicicleta iar ei stationeaza? Ca altfel ce bicicleta ai de depasesti masini?
                            Si fiind vorba de biciclisti saptamana trecuta un Clio a evitat in fata mea un biciclist la milimetru. Saracu nici sa claxoneze n-a mai avut timp dar a evitat foarte bine. L-am razbunat eu ca am venit din spate si l-am claxonat pina s-a urcat pe trotuar.


                            am si eu un logan de putin timp(4 luni),imi place mult acest forum la-m citit aproape pe tot si numai cuvinte de lauda.Dar nu am putut sa ambtin la ce am citit mai sus.Biciclisti fac parte din trafic ,tr. protejazi si incurajati sa foloseasca bicicleta si locul lor este pe sosea ,daca nu au piste speciale (daca circula pe trotuar primiesc amenda) .Din aceste motiv tot mai putin oameni flosesc bicicleta,sunt terorizati de acesti zisi soferi

                            Comment


                            • Florine , stai putin , nu te grabi ca nu faci bine . Tu ai dreptate dar specimenul respectiv era din aia cu scut de protectie ca in desene sau sf , crede ca lui nu i se poate intampla nimic . Tu chiar nu ai intalnit biciclist care nu se uita cand ocoleste gropi sau merge la 2 metri de bordura ? Nu o sa uit niciodata cand eram copil si mi-a deschis un bou cu masina usa in fata cum am ajuns in mijlocul drumului si mai ales cazatura .
                              B -X X - DDF x 2

                              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                              Comment


                              • stiu foarte bine ce vorbesc,din experenta merg cu bicicleta cel putin 5000-6000km pe an si am obeservat multi soferi care nu respecta biciclisti si ii privesc de sus.Eu si multi alti flosim bicicleta pentru ca ne place miscarea ,nu din alte motive cu ar fi banii de benzina

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google