Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sunt multi care inacarca masina cu diferite greutati.odata cu asta automat masina lasandu-se de spate farurile bat dupa stele(in ochi la altii) dar nici ca ar folosii butonul de reglaj din masina.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • Exista "boton da raglaj" ?

      Cati stiu ca daca masina e incarcata biiine poti deranja_orbi si cu faza de intalnire? (daca nu este rotit cum trebe acea "maneta"?)
      Last edited by 77sky; 26 January 2009, 16:43.
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • Cati dintre soferi crezi ca au citit cartea masinii?Eu sunt sigur ca nu foarte multi.Acolo specifica,ca trebuie reglate manual farurile atunci cand e ceva incarcata masina.Dar macar asa din bun simt,chiar daca nu citesti,stii doar pentru ce e butonul ala,si vezi ca bate in copaci,dar nu se deranjeaza...
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by xew View Post
          Atata timp, cat nu am masina lovita, nu trag de faruri, nu umblu la reglaje, de ce sa dau niste bani aiurea, doar asa, ca sa ma aflu in treaba, ca sa am cu ce ma lauda?
          Cumva Loganul, este comparat, din nou, cu 1300, pe motiv ca e Dacie?
          Observ, ca sunt multi, care au ramas cu sechele, de pe vremuri si nu se simt bine, daca nu umbla la masina, saptamanal, sau lunar.
          Am masina noua, nu are ce sa cada, daca e sa cada ceva, am garantie, am casco, nu imi bat capul aiurea, nu reglez farurile aiurea lunar.
          Atata timp cat se schimba un bec trebuie facut reglajul, doar nu vrei sa imi zici ca schimbi becul ala asa de usor incat abia il atingi, sa fim seriosi.
          Si ce treaba are asta cu 1300? Nu cred ca cei care zic asta au ramas cu sechele ci ca tu crezi ca ai trecut din 1300 in Logan si nu mai trebuie sa reglez nimic, sa faci nimic, ca deh, tu ai Logan...
          Ei, afla ca la TOATE masinile se face chestia asta dupa schimbatul becului, intreaba pe cine vrei.
          Nu iti bate capul cu reglatul becului ca o sa vina amenda aia cat de curand, cand te vede un politist...

          Originally posted by Pacco View Post
          Cati dintre soferi crezi ca au citit cartea masinii?Eu sunt sigur ca nu foarte multi.Dar macar asa din bun simt[...]
          Eu zic totusi sa nu mai ai asemenea replici, vezi postul de mai sus, chiar daca nu e vorba de aceeasi chestie...
          Originally posted by Pacco View Post
          Cand schimbi becul nu trebuie sa faci din nou un reglaj al farurilor.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • Eu cand am fost cu masina in service,i-am zis mi-am schimbat recent becurile,as vrea sa fac si un reglaj al farurilor.Ma intreaba:ai demontat farurile?Si ii zic nu doar am schimbat becul normal,fara sa demontez nimic.Si face pai si de ce sa faci din nou un reglaj al farurilor,ca ai schimbat doar becurile?...Crezi ca daca era nu vroia sa imi ia banii?Pana acum nu am primit niciun flash ceva cum ca mi-ar bate prost.Nu cred ca la fiecare schimbare de bec faci reglaj al farurilor.Dai mereu 30 de lei...
            sigpic

            Comment


            • Thread-ul asta e deja horror,cu amenintari,cu facut muci,si de-astea.Cei mai enervanti soferi raman in continuare cei cu mai putin bun-simt,indiferent de tipul de masina sau ce becuri sau alte dotari are fiecare.Nici in tarile"civilizate" nu s-a eradicat prostia si lipsa bunului-simt.
              As vrea sa stiu,domnule cu lanterna militara daca vei fi fericit sa vezi in doliu familia unui idiot pentru ca ti-a venit cheful sa fii justitiar.Si mentalitatea ''lasa ca ti-arat eu tie cine-i mai tare "te face la fel ca ei,adica imatur si intolerant.Crezi ca mie imi plac sutele de mii de idioti de pe sosele care fac multe,pe langa sofat?Xenoane,curse,depasiri nervoase ,flashuri in coloana,adormiti,mosi si muieri care invata sa conduca de cate ori urca in masina,Jmecheri care ARE masini nemtesti tari din anii '80 si conduc dupa regulile din Burkina-Fasso,ce poti sa le faci,sa-i impusti pe toti?
              De cate ori dau de de-astia ma gandesc cu mila la ei...E asa trist ca au crescut fara o mama adevarata,care sa ii traga de urechi la timp si sa ii educe...

              Comment


              • [QUOTE=ReBe;242688]Pana si titlul thread-ului indeamna spre generalizare. In loc sa va simtiti atacati, mai bine v-ati intreba daca nu cumva gresiti si voi la fel. Daca nu, bravo voua! Totusi, thread-ul asta a fost "conceput" ca sa invatam din greselile altora si sa ne indreptam, nu ne simtim atacati.

                QUOTE]

                Din pacate Rebe indiferent ce parere avem despre noi insine inca nu s-a nascut soferul care sa nu greseasca .

                Originally posted by bbogdan View Post
                Thread-ul asta e deja horror,cu amenintari,cu facut muci,si de-astea.Cei mai enervanti soferi raman in continuare cei cu mai putin bun-simt,indiferent de tipul de masina sau ce becuri sau alte dotari are fiecare.Nici in tarile"civilizate" nu s-a eradicat prostia si lipsa bunului-simt.
                As vrea sa stiu,domnule cu lanterna militara daca vei fi fericit sa vezi in doliu familia unui idiot pentru ca ti-a venit cheful sa fii justitiar.Si mentalitatea ''lasa ca ti-arat eu tie cine-i mai tare "te face la fel ca ei,adica imatur si intolerant.Crezi ca mie imi plac sutele de mii de idioti de pe sosele care fac multe,pe langa sofat?Xenoane,curse,depasiri nervoase ,flashuri in coloana,adormiti,mosi si muieri care invata sa conduca de cate ori urca in masina,Jmecheri care ARE masini nemtesti tari din anii '80 si conduc dupa regulile din Burkina-Fasso,ce poti sa le faci,sa-i impusti pe toti?
                De cate ori dau de de-astia ma gandesc cu mila la ei...E asa trist ca au crescut fara o mama adevarata,care sa ii traga de urechi la timp si sa ii educe...
                Nu te mai supara Bogdane , uneori dai de unul care te aduce in stare de chestii pe care in mod normal le eviti .
                B -X X - DDF x 2

                :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                Comment


                • Evident,dar flacaii astia vor sa faca asa ca in vestul salbatic,care scoate mai repede puscociul.Si eu m-am gandit ca ar fi o idee sa deschid tema asta,"Ce am gresit eu astazi in trafic"dar la cat de des intru eu pe aici...Si apoi,orice discutie inseamna o ocazie de a avea la ce te gandi,nu musai sa ai dreptate,nu?
                  Ceea ce vreau sa spun e ca mi se pare mai important ca partea de trafic reprezentata de mine sa fie una ''din Germania'',si nu sa castig un razboi al nervilor cu ceilalti.Nu-mi iese intotdeauna,normal,dar spre asta vreau sa merg,spre toleranta si respect chiar si fata de altii cu mame incompetente.Repet,nu reusesc intotdeauna.

                  Comment


                  • @bbogdan:iti respect parerea,iti dau dreptate la unele chestii...dar tot ma gandesc si nu inteleg ce tot ai cu mamele soferilor .Nu este vina lor.Bun,esti crescut prost.De la o varsta incepi sa te maturizezi,sa gandesti ce e bine si ce nu,sa inveti,ai responsabilitati si te poti indrepta.Deci de aici mamele nu mai au absolut nicio vina.Este decizia lor ca asa vor sa fie nu a mamelor..
                    sigpic

                    Comment


                    • Fals,Pacco,ceea ce ne invata mama,in ceea ce priveste respectul si bunul-simt in primii ani de viata,aia ramane,si cine a avut,repet a enspea oara,o mama incompetenta(n-a stiut,saraca)sau nepasatoare(n-a vrut,idioata),ramane nesimtit.Nu tine de rasa,situatie sociala sau studii,ci de ceea ce invata de acasa,de felul de a rectiona in fata unei situatii.Daca trebuie sa incerci sa indrepti sau sa nu te intereseze,daca sa fii sau nu mai tare si mai smecher decat celalalt care te deranjeaza,daca atunci cand esti singur ai aceleasi reactii ca atunci cand esti in public.Se cheama chestia asta "cei sapte ani de-acasa "sau educatie.Unii ii spun civilizatie.
                      Nu am nimic cu mamele soferilor.Si eu conduc,si sotia mea.Uneori gresesc,imi cer scuze ,ma straduiesc sa nu mai fac si ma straduiesc sa imi aduc aminte cum era cand greseam eu ,in locul celui care azi a facut o boroboata fata de mine.Si ma gandesc ca atunci cand fac ceva,sa nu deranjez un om normal care sa se gandeasca urat la mama.Si ca sa imi pun in gand sa ma razbun fata de cei cu xenoane sau cu dacii vechi...e o cale lunga.

                      Comment


                      • Eu zic ca gresesti.Cand esti mic,atunci incepi sa inveti si etc...si sa zicem ca mama respectiva nu prea stie,sau nu prea ii pasa,si iti formezi o gandire gresita,si un comportament nu tocmai potrivit.Cand cresti,te maturizezi,poti sa alegi ce e bine pentru tine si ce nu,te poti schimba,ai sansa asta.Nu ca daca mama a fost idioata si nu a stiu sa ma invete nu stiu ce,acum gata nu mai poti sa faci nimic.Ai dreptul la alegere,si daca mama nu a stiu sa faca ce trebuie,asta nu inseamna ca nici eu nu pot sa fac.Nu este asa.Esti liber sa gandesti ceea ce vrei.Si daca vrei sa te schimbi,pai te schimbi.Nu e cu :daca mama m-a invatat asa cand eram mic,asa fac toata viata.E gresit ceea ce spui.
                        sigpic

                        Comment


                        • Nu toti oamenii cand se maturizeaza se gandesc la schimbarea caracterului sau a comportamentului . Poti alege ce e bine si ce nu dar daca asta iti e felul ce te faci ?
                          B -X X - DDF x 2

                          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                          Comment


                          • si eu ce mai inteleg din ultimile posturi ca mamele la volan va enerveaza?
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • a gresi e omeneste , toti gresim cind conducem , inclusiv subsemnatul dar nu puteti compara un purtator de instalatie pentru orbit soferi cu o neacordare de prioritate
                              nu sunt justitiar , dar asfel de persoane pina la urma tot va nenoroci pe cineva daca nimeni nu face nimica
                              in ziua respectiva am fost extrem de nervos ulterior am renuntat la lanterna [e alimentata la 24V]
                              dar ceva trebuie facut , chiar indiferenti nu putem sta?
                              baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                              Comment


                              • MMaxalb,ceea ce facem aici,si anume discutam despre asta si suntem toti sau cei mai multi de parere ca xenoanele sunt fite daunatoare,schimbi ceva,schimbi perceptia despre acest lucru a celor ce citesc aici.Nu e mult,nu e suficient,dar e un inceput.E singurul lucru permis,omeneste vorbind.Eu am niste gene de oltean si cand ma aprind trebuie ca celalalt sa cedeze,mai ales sa am si dreptate.Dar daca imi dau seama ca am gresit,fac tot ce pot ca celalalt sa ma ierte.Si nu uit ca si eu gresesc,atunci cand am dreptate.
                                Ten,pe mine ma enerveaza doar mamele la volan care nu sunt frumoase!
                                Pacco,treaba asta cu autodeterminismul e un subiect vast manca-ti-as gura matale(!),si nu e locul si sincer,nici nu am chef,dar eu am o concluzie asupra acestui subiect,si anume ca omul nu poate face nimic,dar absolut nimic singur.Si mamele au un rol unic si esential in formarea personalitatii si caracterului.Pot fi ajutate de bunicute,dar ele sunt cele care aduna laurii sau maracinii!Chiar crezi ca o idioata va avea copii politicosi care vor deveni oameni cu bun-simt?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google