Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Maimutoi care depasesc din scurt cu toate ca vede venind din fata masina si se bazeaza pe faptul ca ala din dreapta lui pune frana si il lasa sa intre in coloana. Daca aveam o coroapca de masina nu-l lasam sa intre, sa vedem ce putea face.Avea si el un logan 1.6 16v si vroia si el sa o fericeasca pe cea din dreapta lui. Inconstient , eterna depasire in curba la dreapta fara vizibilitate. Cred ca o fi vazut filmuletul aluia cu BMW-ul .

    Comment


    • Adevarul e ca loganasele au niste frane cam de caca,te duci ca pe sanie pe uscat,dar pe sosea uda,ce sa mai spun...
      ...era sa uit!
      LA MULTI ANI!

      Comment


      • Originally posted by toba View Post
        ma enerveaza panaramele care ma claxoneaza atunci cand, in ambuteiaj, ma opresc civilizat inaintea trecerii de pietoni si a strazii pe care o intersecteaza bulevardul pe care merg si astept sa se faca loc de masina mea dincolo de intersectie si abia atunci plec. multi vor sa blochezi neaparat intersectia, chiar daca tot stai, macar sa stai ca o vaca imputita in mijlocul drumului sa nu mai poate face stanga cei din sens opus si pietonii sa faca slalom pe trecere printre masini.

        mai ales femeile au boala asta. cum stau putin mai mult si am liber de o masina in fata, claxon, chiar daca e vizibil ca nu ai unde sa mergi, doar sa stau in mijlocul intersectiei sau pe trecere.

        aici mi-ai placut.Exact asa este.Chiar daca este galben tot se mai baga 4-5 masini si raman in mijlocul intersectiei.

        Comment


        • Hei hei hei,sa stiti ca eu ,in calitate de om care am avut si vaci si alte animale,declar ca nici un singur animal nu e imputit .Daca un animal este tinut in curatenie,are propriul loc in care isi face nevoile,si doar vacile cu stapani lenesi sunt imputite.
          Asa ca hai sa comparam soferii nesimtiti cu niste fii ai unor femei nepasatoare sau ignorante.
          Randurile de mai sus ar putea fi un exemplu de cum ar arata forumul in locul replicilor in care fiecare se crede indreptatit sa-si deverse supararile,fitele si lipsa de educatie.
          Ca sa revenim la tema,v-ati gandit vreodata ca muzica,indiferent de gen,ascultata tare,e la fel de deranjanta ca si manelele sau hip-hop-ul?Nu genul muzicii e deranjant,ci volumul ei.Nu mai vorbesc de "rebelii"care dau tare parazitii si alte muzici cu injuraturi si nu le pasa ca trec pe langa copii,femei,batrani,oameni normali care sunt deranjati de magariile cu rang de "adevaruri" rastit-cantate de "hartistii"respectivi.Prin trafic,la un semafor ceva,nu se poate sa nu apara cate un astfel de fiu al unei mame ignorante si nepasatoare,macar unul,daca nu mai multi,unul cu parazitii,altul cu banii si dusmanii,si altul cu acelasi ritm cretinizant care se repeta la fiecare cateva secunde,toti foaaarte "atenti"la trafic,si fiecare convins ca se "exprima" cu propria ragaiala pe post de muzica.Ar fi pacat ca sa fie exact ceea ce exprima muzica respectiva.
          Si poate cei mai enervanti sunt cei care claxoneaza la orice greseala a celuilalt,intolerantii si expertii,injuratorii,flashuitorii si aratatorii de degete la orice,oricui,nu conteaza ca are parul alb,ca e femeie,ca are un copil alaturi,exprimarea libera e esentiala.Si iar ajung la mamele indiferente sau ignorante,care nu si-au facut treaba.
          LA MULTI ANI! si as mai dori ceva tuturor loganistilor:la multi(7)ani de-acasa.

          Comment


          • Originally posted by BC08VDS View Post
            general motors club

            am glumit,nu stiu

            am glumit,nu stiu
            Ai glumit dar ai dreptate , este forumul daca il putem numi asa al celor cu Daewoo- Chevrolet . Astia sunt anti Dacia total pt ei cea mai proasta masina este Dacia sau Loganul nicidecum Tico sau Matiz sau altele . De asta am i-am zis lui Andrushk ca a avut noroc ca nu era membru acolo ala cu Matizul .
            B -X X - DDF x 2

            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

            Comment


            • in calitate de pieton si de copilot pot sa zic ca soferii face dau muzica tare mai ales alora cu dacii de prin 79 cu un sistem dala "shuckar" de ii bazaie din toate incheieturile si aia care nu pot sa inteleaga ca un incepator mai si greseste adica greseste gata claxonezi flashuri degete etc... aaaaaa era sa uit aia cu xenon in proiectoare si le folosesc cand nu este neoie , aia care merg mereu cu faza lunga , aia care au becu de ceata aprins

              Comment


              • Originally posted by NPoWer View Post
                ....... pot sa zic ca soferii face dau muzica tare ....
                nu am inteles ce ai vrut sa zici aici.
                sigpic

                Comment


                • Eu nu inteleg cu ce incurci traficul daca asculti muzica tare.Mie imi place loud.Nu inteleg care e faza.Dau muzica tare ca eu sunt mai calm,cand ascult muzica.Prefer muzica,decat claxoanele si injuraturile unor soferi idioti si incompetenti.
                  PS:Niciodata nu prea merg cu geamul deschis,iar cand merg cu geamul deschis las muzica incet.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ii uras pe porcii de soferi care-si scutura scrumiera pe geam.
                    Am auzit povesti de genul: MAMA CE CURAT ERA LA AI PE STRAZI !!!
                    Cand l-am intrebat daca in RO arunca mizerie pe geam a raspuns fara sa gandeasca: NORMAL ... TOATA LUMEA ARUNCA.
                    No more comments.
                    LOGAN ABS+ 1,5 dCI/70 CP (12.2007)
                    CITROEN C1 1,0/68 CP (03.2010)

                    Comment


                    • @FLORIN77: Te rog frumos sa nu generalizezi in ceea ce ii priveste pe membri gmclub. Eu fac parte si din acel club si pot sa spun ca majoritatea membrilor sunt oameni cu cap cu care poti discuta despre orice, inclusiv despre Dacie si care stiu aprecia ambele marci. Normal, exista si membri care sunt anti-Dacia, nu neg, insa acestia sunt minoritari. Si precum ziceam si pe topicul Logan VS Matiz, ambele masini au plusurile si minusurile lor.



                      Stima.
                      sigpic

                      Comment


                      • Soferii care ma deranjeaza pe mine sunt cei cu daciile 1310 care accelereaza cand ii depasesti

                        Comment


                        • scuzati cu "soferii face dau muzica" am gresit eu ... pai de dupa revelion si nedormit de 2 zile scris vro 500.000 de caractere zici dau da tu scri face rog un moderator sa imi editeze postu ;) si sa il stearga si pe asta sa nu fiu off topic

                          Comment


                          • @Renault: Nu neaparat, sunt si multi cu alte masini care fac asa.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • Originally posted by MAVERICK_SS View Post
                              @FLORIN77: Te rog frumos sa nu generalizezi in ceea ce ii priveste pe membri gmclub. Eu fac parte si din acel club si pot sa spun ca majoritatea membrilor sunt oameni cu cap cu care poti discuta despre orice, inclusiv despre Dacie si care stiu aprecia ambele marci. Normal, exista si membri care sunt anti-Dacia, nu neg, insa acestia sunt minoritari. Si precum ziceam si pe topicul Logan VS Matiz, ambele masini au plusurile si minusurile lor.
                              Stima.
                              Ai dreptate , scuze pt generalizare, nu toti sunt la fel . Doar ca in momentul in care am afirmat ca dupa mine nu Dacia este mai proasta ci alta ( nu zic aici ce ) mi-a fost blocat accesul la forum pt vreo 40 ani . In fine , mare paguba . Asta o putea face unul din conducere . Ce sa inteleg , ca minoritatea conduce ? Daca nu stii , exista un topic acolo ' cea mai proasta masina ' unde nu exista post fara cuvantul Dacia . La asta m-am referit . Dar inca o data ai dreptate , scuze nu toti sunt la fel . Bafta .

                              Pe mine ma mai enerveaza soferii aia care stiu sa parcheze , nu sunt in stare sa faca o parcare cu spatele si o fac cu fata ocupand doua locuri .

                              Npower , prin lege muzica data tare este interzisa . Eu unul incalc legea in privinta asta , dupa cum zice Pacco , mai bine aud muzica decat claxoanele celor care nu au rabdare sa pleci de la semafor . Stii faza , tu esti primul si a 8 a masina claxoneaza .
                              B -X X - DDF x 2

                              :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                              Comment


                              • Depasiri

                                Nu o data mi s-a intamplat sa incerc sa depasesc alte masini (mai performante decat loganul) si sa nu ma lase (chiar daca veneau altele de pe sensul opus...)
                                Ce vroiau sa imi arate? ca este o competitie de genul cel mai tare castiga? R...t, inconstienta...

                                Am patit-o odata, cu dacia break, mergeam cu sarcina serioasa, cu 80 km/h, vad unul in fata mea cu o masina (nu mai stiu ce era...), rula cu vreo 70...dau sa il depasesc (eram cu a IV-a) si...ajungem pe la 100 de km, amandoi in paralel, ma uit la el...ranjea; i-am facut semn cu degetul la cap (ca e lipsa de creier...); din sens opus venea o masina, el nu ceda, m-am repliat, am continuat sa merg cu 80, el a revenit la 70; am asteptat momentul si l-am luat prin surprindere, accelerand puternic in a III-a (urla motorul ca un avion!), l-am depasit (el tooot ranjea)

                                Detest oamenii care merg inconstant, cand accelereaza, cand reduc viteza...Este enervant mai ales cand se intampla prin zone cu multe curbe unde nu prea ai pe unde depasi
                                Concluzia? Cand fac depasiri, incerc sa le fac rapid, cu treapta corespunzatoare, sa nu aiba timp de replica respectivul...
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google