Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Mă seacă aia cu 1300-10 'tunate' si in urma lor nu poti respira, dar ei inauntru au nişte aere...
    http://www.danasoft.com/sig/ovidiucionca.jpg

    Comment


    • #47
      Nu stiu cine se plangea de circulatia din Constanta...ba se circula bine. Cat se poate de bine pe aglomeratia din vara...mai ales ca vara vin soferi din toate colturile tarii, fiecare cu obiceiurile lui intr-ale soferiei...
      Originally posted by andrei
      Aia cu daciile din 1900 toamna la noi in Bucuresti stau numai pe banda 2, de parca si-au cumparat drumul, si merg cu 50 km/h. Daca tu vii cu 100 km/h din spate tot nu se dau, trebuie sa franezi, sa le dai flashuri, claxoane si dupa aia se dau, si tot ei se uita urat la tine cand treci pe langa ei, ca vezi Doamne, i-ai dat de pe banda 2. Ii urasc p-astia.
      Adicatelea tu asa mergi prin Bucuresti? Ne mai miram ca ...accidente...accidente...dehhh....
      Last edited by crististreulea; 3 October 2007, 10:18.

      Comment


      • #48
        Pai pe artere unde se poate merge asa (mai rar cu 100 km/h, am exagerat, dar cu 80-90 mai merg), da, pe unde drumul nu permite, stai linistit, merg cu 50-60. Dar deh, n-ai de unde sa stii, ca prin Cernavoda sunt numai strazi, nu bulevarde...
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #49
          Aaa eu spuneam de cei ce cu harburile lor (nici macar Dacii mai ingrijite) isi incordeaza muschii la Logan (ca sa nu spun ca nu se uita la capacitatea motorului de pe Loganul meu).
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #50
            Originally posted by andrei
            Pai pe artere unde se poate merge asa (mai rar cu 100 km/h, am exagerat, dar cu 80-90 mai merg), da, pe unde drumul nu permite, stai linistit, merg cu 50-60. [U]Dar deh, n-ai de unde sa stii, ca prin Cernavoda sunt numai strazi, nu bulevarde...
            ba sa stii ca avem "o straduta" asa pe 2 benzi si juma pe sens, lunga de vreo 3 km...si dreaptaaa....de numa, numa sa alergi pe ea (se si alearga...mai pe innoptat asa...)....in restul zilei are 70 limita.
            In rest ai dreptate sa vrei si nu prea ai unde sa o alergi ca toate strazile sunt in rampa/panta si toate numa' curbe ...
            Last edited by crististreulea; 3 October 2007, 10:21.

            Comment


            • #51
              Sa stiti ca daciile astea din 1900 toamna de care ziceti voi si care sunt putin modificate cam lasa in urma loganul......chit ca are el motor de 1,6....cel putin astea din constanta(ca vad ca sunteti multi din c-ta)...sa nu uitam ca au motoarele schimbate,sunt mai usoare,au dublu carburator,si mai umbla si ei la cai putere .Fac aici trimitere la cursele de masini de pe varianta sau de la metro.....
              Eu unul n-am nici o treaba cu /cursele de masini nu ma atrage deloc puterea motorului sau viteza.....ca sa nu mai zic de masini tunate cu tobe sau jante nush de care pe o masina de 5000 euro.....

              Comment


              • #52
                Originally posted by Cata_65
                ba sa stii ca avem "o straduta" asa pe 2 benzi si juma pe sens, lunga de vreo 3 km...si dreaptaaa....de numa, numa sa alergi pe ea (se si alearga...mai pe innoptat asa...)....in restul zilei are 70 limita.
                In rest ai dreptate sa vrei si nu prea ai unde sa o alergi ca toate strazile sunt in rampa/panta si toate numa' curbe ...
                o stiu...din pacate nui chiar asa perfecta...cam are denivelari

                Comment


                • #53
                  cel mai mult ma enerveaza taximetristii .. de indata ce vad ca am mamaliga in geam isi inchipuie ca nu sunt in stare sa conduc si imi taie calea si tot ce este posibil .... dar ce sa le faci asa sunt ei
                  http://mitzah.labrute.fr/
                  http://c0nstanta.myminicity.com/tra http://c0nstanta.myminicity.com/sec

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Rocri
                    Cam asa mi-am luat eu prima amenda din viata mea(si singura de incalcare a regulilor de circulatie restul de 3 sunt ca nu am avut actele l-a mine), desteptii care se ocupa cu semnele au pus interzis pe o strada si m-a oprit militianu chiar in fata Politiei (2000 de lei amenda)
                    Da ce-ai facut de ti-a da 2000? Ca si eu am fost oprit pe interzis si am lua 76 RON....
                    Although people think so.... Kurt is not dead !!!!

                    Comment


                    • #55
                      2000 de lei vechi. Acum 9 ani cu o luna inainte sa modifice cuantumul amenzilor (ajunsesera derizorii cam cat o cafea).
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #56
                        ahaa credeam ca ron
                        Although people think so.... Kurt is not dead !!!!

                        Comment


                        • #57
                          @miTzaH da jos mamaligile alea ...la ce sunt benefice ??..bine inafara de amenzi ..eu le-am pus 1 singura data si le-am dat jos din aceeasi cauza ...eu mergeam cu 50-60km in oras si ei mergeau mai repede numai ca eu eram incepator si faceau diferite manevre si de atunci le-am scos ..

                          Comment


                          • #58
                            In general taximetristi, dar nu generalizez, ca nu toti intra in aceiasi oala. Dar uni sunt deosebiti . Au un tupeu porcesc si daca te dai in vorba cu ei , limbajul lor este sub orice critica. Nu respecta regulile de circulatie, si ma mir cum de au luat carnetul de conducere.
                            Iar in alta ordine de idei, na enerveaza la culme, acei soferi care daca vad ca sa format o coada la semafor, sau intersectia respectiva este blocata, ei incearca sa o ia pe contrasens, pe trotuar, pe oriunde numai sa se duca acolo in fata, si nu fac altceva decat sa incurce mai mult circulatia. Nu le voi intelege logica niciodata.
                            Cu stima , FLO.
                            , sunt cu ochii pe voi !
                            :thumbsup:

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by Jonivip
                              @miTzaH da jos mamaligile alea ...la ce sunt benefice ??..bine inafara de amenzi ..eu le-am pus 1 singura data si le-am dat jos din aceeasi cauza ...eu mergeam cu 50-60km in oras si ei mergeau mai repede numai ca eu eram incepator si faceau diferite manevre si de atunci le-am scos ..
                              haha asta mi-au tot spus colegii pe timpu liceului dar nu le dau jos pana nu fac un an.. nu pt ca ma obliga legea ca leas da jos daca as vrea , doar pentru ca imi plac deaia le tin , si poate si pentru ca ma feresc altii in trafic si pot sa-mi fac de cap
                              Last edited by crististreulea; 3 October 2007, 10:23.
                              http://mitzah.labrute.fr/
                              http://c0nstanta.myminicity.com/tra http://c0nstanta.myminicity.com/sec

                              Comment


                              • #60
                                Vezi ca incepatorii trebuie sa mearga cu 20 de Km/h mai incet decat limita maxima. Si cand eram eu incepator sa vezi ce patea taica-miu care este sofer profesionist cu toate categoriile si gradele posibile daca uita sa dea jos mamaligile.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google