Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @suru Depinde de taximetrist si de soferul cu care se intalneste. Eu unu nu vad nici o problema in "graba" continua; asta e munca voastra si o respect Si eu cand sunt grabit astept de la cei din trafic sa ma inteleaga ca o iau pe a n-a banda de tramvai, depasesc coloana la stop pe linii paralele ... ce sa fac, ma grabesc si punct. Daca nu m-as grabi n-as avea de ce sa nu stau la stop.

    Comment


    • Originally posted by cristi_p

      Doamne cat de tare ma pot enerva handicapatii aia... De aia cand ies de la selgros, ma bag direct pe dn1, ca daca o iau pe aleea aia, pana ajung in capat, am nervii facuti praf
      Si eu la fel fac, bine, in ultimul timp am vazut cum se procedeaza acolo. Pun 2-3 oameni masinile pe ambele benzi si nu mai au dobitocii pe unde sa treaca si se blocheaza.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Originally posted by suru
        stiu ca noi taximetristii va incurcam dar daca am comanda la nr respectiv de strada stau pana coboara sau daca omul acolo ramane asta e rabdare pana coboara.intotdeauna semnalizez dreapta din timp dar sunt destui berbeci care raman in spate in loc sa ma ocoleasca) in tari mai civilizate taxiurile cand ies sunt lasate.e transport persoane la cererea clientului.
        azi am dus un cetatean grabit xxl si mi sa bagat unul de la distributie in fata.clientul meu a coborat si la rupt cu bataia rau de tot.no coment.am ramas fara cuvinte knock out
        sami dai o poza cu el) cu clientu
        sigpic

        Comment


        • eu anul asta am stat cuminte doar 2 puncte de parcare)
          in trecut nu am fost nici usa de biserica.am avut si eu amenzi gramada si suspendat permisul de 2 ori si kiar amenzi pentru lovire si injurii aduse altor participanti la trafic.
          decat sa mai dau bani pe amenzi mai bine investesc in masina

          Comment


          • Ca boieru la volan, Conduceam dacia logan si intr-o intersectie am facut stanga da nu am mai apucat sa intru cu toata masina pe straduta si mi-a ramas spatele in intersectie (daca stau bine si ma gandesc numa rotile de pe fata au intrat pe straduta) si i-am blocat pe aia de pe contrasens a inceput ala sa ma claxoneze da mi-am cerut scuze si sa oprit din claxonat (CAND GRESETI MACAR SCUZE SA CERI). Dupa vreo 30s am reusit sa eliberez intersectie si culmea ala ce era dupa mine a fortat si el, ramanand cu toata masina in intersectie

            PS: de mentionat ca era dimineata pe la 7:40 (cand ii mai mare circulatia), iar stradutele erau cu cate o banda pe sens (m-am bagat pe acolo sa evit aglomeratia din centru)
            ...de doi lei :p

            Comment


            • Cred ca am mai raspuns in opicul asta dar de data asta am un raspuns mai scurt si simplu:

              PROSTII si NESIMTITII nu-mi plac deloc dar din pacate e plin de ei.

              Comment


              • cei mai faini soferi sunt aia care daca vrei sa skimbi banda si ai loc in dreptul tau in momentul cand pui semnalizarea accelereaza repede sa nu intri.din cauza asta nu pot semnaliza uneori.
                azi am vazut un mosulica nr 1 la volan.a iesit cu un opel astra nou in fata mea din peco.eu cu bun simt zic lasa ia uita si la asta saracul e pe alta lume.am prins rosu si ma uitam la el.avea oglinzile rabatate deci clar nu vedea nimic si cand ma uit avea si capacul de la rezervor pe plafon.am coborat l-am luat si am batut la geam : domnul uitati aici busonul)

                Comment


                • cei care se cred buricul pamantului si dupa ce gresesc tot ei sant cu gura mare de ce nu putem fi civilizati? oare e asa de greu sa fim putin mai omenosi CE TIE NU ITI PLACE ALTUIA NU II FACE
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by ice
                    cei care se cred buricul pamantului si dupa ce gresesc tot ei sant cu gura mare de ce nu putem fi civilizati? oare e asa de greu sa fim putin mai omenosi CE TIE NU ITI PLACE ALTUIA NU II FACE
                    pai este natura romanului: sa nu respecte chestia cu ce tie nu-ti place altuia nu-i face. Asta e, in vre-o 10-15 o sa ma obisnuiesc cu ideea

                    Comment


                    • Cei care claxoneaza aiurea sunt pt. mine f.enervanti , mai ales cei din a 4-a sau a 5-a masina de la stop , dupa ce s-a pus verde. Adica noi astialalti suntem prosti si orbi si a aparut mandea care ne "lumineaza" pe toti !
                      In general soferii se comporta pe sosea ca si in societate,unii sunt simtiti, altii nesimtiti, dar am citit un studiu sociologic in care se explica cum pt. unii care se urca la volan, masina devine o arma , o armura , din care pot refula toata mizeria pe care au adunat-o.

                      Comment


                      • Inafara de maxitaxi care merg incet si opresc des, nu sufar pe cei care intra al 15-lea in intersectie si vrea sa faca stanga si mai blocheaza si banda 1

                        Comment


                        • Scuza-ma dar nu inteleg prea bine chestia cu al 15-lea. Te referi in lateral presupun nu in linie. Asa ai dreptate. Si cu maxi taxi ce sa mai spun.
                          Mult noroc.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • In schimb taximetristii mi se par destul de OK! De cele mai multe ori am fost lasat sa "ma bag" de taximetristi! Draguti!

                            Comment


                            • Unii din ei, dar daca dai de unul mai "tuciuriu" cum mi s-a intamplat mie o data, nu te lasa sa intri chiar daca ii lovesti masina. Ce sa spun, parca pierde el ceva ca te lasa sa intri...
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Originally posted by CRISX
                                Cei care claxoneaza aiurea sunt pt. mine f.enervanti...
                                de astia am uitat. pfoai ce-mi sare mustaru' cind ma claxoneaza careva ...
                                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google