Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai de cele care parcheaza asa am zis si eu cu o pagina mai sus.
    nu treb sa filmezi. stim si noi cum sunt ca le vedem zilnic pe strd

    Comment


    • Originally posted by florin77 View Post
      Aseara , pe sos Fundeni , in fata mea era un taxi pe banda 2 si alta ( nu am retinut marca )pe banda 1 . Un pusti , face semn spre taxi , ala trage fara texte de volan dreapta , fara sa-i pese ca-l scotea pe celelalt pe trotuar , frane , claxoane ,fara scuze , si-a luat clientul si gata . Asta ar trebui pus intr-o masina , usile sudate si sa vii din lateral cu 120 la ora sa-l busesti . Isi va arunca permisul in foc . I-as omora pe handicapatii astia .
      eu sunt taxi in timisoara.stateam la semafor cand o doamna ma intrebat daca sunt liber.am deschis geamul si kiar sa facut verde.am spus:da sunt liber dar nu pot opri am multe masini in spate si am continuat drumul 2km pana la mall de unde am luat alti clienti.
      din pacate nu toti procedeaza la fel.tine de gradul de cultura si bun simt al fiecaruia.
      avem multi care provin din medii fara educatie si se vad la volan direct.
      in timisoara sunt vreo 500 masini fara autorizatie de exemplu si lucreaza zilnic ca si mine care sunt legal.au soferi de 20-25ani fara experienta si teribilisti.pentru ei e o distractie taximetria.
      cei de la primarie anunta cand ies in control si nu a fost data nici o amenda pana acum.se ia doar spaga.

      Comment


      • Originally posted by suru View Post
        eu sunt taxi in timisoara.stateam la semafor cand o doamna ma intrebat daca sunt liber.am deschis geamul si kiar sa facut verde.am spus:da sunt liber dar nu pot opri am multe masini in spate si am continuat drumul 2km pana la mall de unde am luat alti clienti.
        din pacate nu toti procedeaza la fel.tine de gradul de cultura si bun simt al fiecaruia.
        avem multi care provin din medii fara educatie si se vad la volan direct.
        in timisoara sunt vreo 500 masini fara autorizatie de exemplu si lucreaza zilnic ca si mine care sunt legal.au soferi de 20-25ani fara experienta si teribilisti.pentru ei e o distractie taximetria.
        cei de la primarie anunta cand ies in control si nu a fost data nici o amenda pana acum.se ia doar spaga.


        FELICITARI , MA BUCUR ca sunt si cativa din astia pe soselele patriei . Daca am fi toti la fel alta ar fi viata . Fiecare om poate fi cumparat mai ales amaratii astia de la primarie . Eu unul am invatat ceva de la tiristi iar de cand am inceput sa circul si in afara tarii , avand statie pe masina am descoperit si ce viata au . Si am inceput sa inteleg si de ce circula atat de urat uneori .
        B -X X - DDF x 2

        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

        Comment


        • Ma enerveaza cei ce procedeaza asa cum a procedat "desteapta" din intamplarea de ieri. Am gasit un loc de parcare, m-am pozitionat pentru o parcare laterala cu spatele, semnalizam dreapta si vine vaca din spate si parcheaza cu fata in locul meu. Eu am vrut cu spatele ca sa fie aliniata frumos la bordura, tanti a parcat-o pe jumatate afara dar de a parcat eu nu. O fi crezut ca eu am oprit asa sa ma aflu in treaba.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • Originally posted by florin77 View Post
            Fiecare om poate fi cumparat mai ales amaratii astia de la primarie
            Amarati? As vrea io sa am banii pe care ii fac amaratii aia din spagi! Cum crezi ca un "amarat" de functionar cu 1000 roni salariu isi ia o masina de 20.000 de euro?

            Comment


            • Originally posted by Rocri View Post
              Ma enerveaza cei ce procedeaza asa cum a procedat "desteapta" din intamplarea de ieri. Am gasit un loc de parcare, m-am pozitionat pentru o parcare laterala cu spatele, semnalizam dreapta si vine vaca din spate si parcheaza cu fata in locul meu. Eu am vrut cu spatele ca sa fie aliniata frumos la bordura, tanti a parcat-o pe jumatate afara dar de a parcat eu nu. O fi crezut ca eu am oprit asa sa ma aflu in treaba.
              si nu i-ai facut un "tuning" (sex oral) prin gingii (si ei si la tot neamul, inclusiv politaiului de i-o dat carnetul) dupa faza asta ? din pacate asta e lumea cu care convietuim...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • florin 77, nu uita ca si eu sunt taxi din buc. si crede-ma ca fac la fel .am carnet din 92 si am vazut mulkte. anul trecut in primavara am facut si scoala de moto, si crede-ma ca de atunci de cind am vazut soseaua prin ochi de motociclist s-au schimbat multe in modul de a conduce. am scris si cu doua pagini mai inainte ce soferi ma supara si poate imi dai dreptate.

                Comment


                • Originally posted by dsorinmihail View Post
                  florin 77, nu uita ca si eu sunt taxi din buc. si crede-ma ca fac la fel .am carnet din 92 si am vazut mulkte. anul trecut in primavara am facut si scoala de moto, si crede-ma ca de atunci de cind am vazut soseaua prin ochi de motociclist s-au schimbat multe in modul de a conduce. am scris si cu doua pagini mai inainte ce soferi ma supara si poate imi dai dreptate.
                  Stii cum sta treaba ? Vorba cuiva care a scris mai sus : ne impartim in soferi si posesori de permis sau oameni cu bun simt si nesimtiti . Intr-adevar , ca motociclist este mai greu , trebuie sa fii foarte atent la tot ce misca .
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • Vad ca tot e vorba de taximetristi... Din pacate am intalnit un specimen care nu face cinste ocupatiei lui : Mergeam azi spre Aradul Nou si cum pe centru era full (14:15) am optat sa fac stanga la Ziridava si sa ma duc prin spate pe Praporgescu sa ies in Zona III la Maranata si sa ma duc pe centura. Ei, cand ajung pe Praporgescu nimeresc in spate la domnisoara cu o Astra Combi care mergea cu maxim 35 si de fiecare data cand era vreo denivelare sau venea o masina de pe contrasens, frana. Din moment ce nu aveam loc pe unde sa depasesc si nici ea nu se putea trage sa am eu loc am stat cuminte in spatele ei fara sa claxonez, flashuiesc etc. Cand mai aveam vreo 5-600 de metri pana la sfarsitul strazii ma trezesc cu un claxon luuung in spate...Ma uit si il vad pe acest taximetrist (Logan rosu AR-42-ALY de la Taxi Arad) cum vroia neaparat sa depaseasca desi nu avea pe unde... Ii arat la om prin semne ca nu eu ma duc incet si sa aibe rabdare... In momentul in care am iesit pe Titulescu (2 benzi pe sens), taxi-ul a tasnit pe banda 2 si am crezut ca merge in treaba lui (avea clienta in spate)...Da de unde... Cand ajunge in dreptul Astrei vireaza brusc dreapta de pe mine m-au trecut fiorii (eu eram inca in spatele Astrei). Normal ca soferita s-a speriat, a tras si ea dreapta si era sa frece o masina parcata. Eu nu inteleg de ce a trebuit sa faca manevra aceea taximetristul ?? Nu se putea duce in treaba lui fara sa deranjeze pe nimeni ?? N-am mai reusit sa il ajung dupa aceea sa il intreb de sanatate dar ii doresc multa carne si o intalnire grabnica cu un TIR/tramvai/zid/copac etc...
                    sigpic

                    Comment


                    • intradevar taximetristi sunt foarte grabiti si uita de regulile de circulatie si se baga asa de nebuni am patit o si eu ma vedea ca vin pe stada principala si s a bagat din lateral a traversat banda mea (ca un facut exact cand ma apropiam eu )trebuie sa ii feresti

                      Comment


                      • Originally posted by andrei View Post
                        In seara asta 2 specimene, unul cu Logan Prestige, care s-a gandit sa aprinda stopul de ceata, desi afara era foarte putina ceata si unul cu Megane fara nici o luminita aprinsa si masina era gri inchis.
                        In seara asta am aflat de ce merg unii cu stopul de ceata aprins... Avand lumina puternica ii obliga pe cei din spatele lor sa fie atenti si sa nu ii loveasca din spate (cum am patit eu acum vre-o cateva zile!). Stiu ca e enervant, dar s-ar putea sa aplic si eu metoda asta.

                        Comment


                        • Prefer sa ma loveasca unul in spate decat sa deranjez pe cineva.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Hai ca ma bag si eu in seama!Prima bataie ca am condus,am luat-o pe la 12ani. M-am plimbat cu un tractor -ma uitam la roti prin gemuletele laterale, saream cu ambele picioare pe frane. La 14 ani abia apucam ca batrinu sa se matoleasca- ii furam IMS-ul si pin nu ma saturam de condus nu il opream. La 18 ani am luat " carnetu"BCE si m-am plimbat prin tara cu o RABA citiva ani buni.M-am dat si cu unTIR dar prea putin pentru ca ma scirbisem de dormit in cabina si de goana aia "tai-o ca la ora cutare trebuie sa fi acolo!" M-am dat cam un an de zile cu un TAF la o firma forestiera. De atunci pot spune ca am luat un microb OFF-ROAD scapi greu de el Am avut un IMS 461, dar l-am lasat ca dupa cite o zi de umblat cu el veneam bilbit acasa,l-am vindut! acum am o coaja de ARO10 de care sunt foarte incintat cu care am o gramada de aventuri.SI, SOFERII CARE MA ENERVEAZA sunt cei care nu respecta CIVILIZATIA rutiera Regulile sunt facute pentru a fi incalcate sau uitate! Apropo daca ar fi sa fac un chestionar nu sttiu daca as face 20
                            Traiesc in ROMANIA SI ASTA IMI OCUPA TOT TIMPUL !

                            Comment


                            • luminile de ceata sunt enervante rau.unii merg non stop cu ele dar e rau sa ai unul de asta in fata.
                              le mai aprind si eu cand nu mai suport halogenele din spate.bine macar ca am geamurile ionizate si nu ma orbesc asa de rau.
                              majoritatea nu prea stiu sau nu le pasa ca sunt lumini de ceata si le folosesc non stop.
                              ar trebui sa fie amendati dar cred ca si politia daca ar avea pe logan ar umbla si ei cu ele tot aprinse.
                              si mai intalnim cateodata opusul astora cu halogene adica masini fara nici o lumina.
                              mi-a taiat un bus calea pe ceata si cand ma pregateam sa-l injur a trebuit sa intru pe contrasens ca domnul cu busul avea remorcata de el o masina fara nici un bec aprins si la 10m distanta.era remorcata cu franghie lunga.bine ca nu am incercat sa trec printre ele.

                              Comment


                              • Mie chiar mi-a folosit faptul ca cel din fata mea avea stopul de ceata aprins intr-o noapte cand era o ceata de nu vedeai la 10m.Cand s-a prins ca stau in spatele lui ca sa nu ma obosesc eu prea tare a stins al naibii stopul de ceata.Mi-a fost ceva mai greu,dar tot m-am tinut de el.
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google