Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • deci daca tot vrea sa ma depaseasca o poate face pe contrasens mumus ai cumva un amg E63 si eu nu stiam?
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • Originally posted by marisan View Post
      Banda 3 este pentru trecerea unui autovehicul in fata celuilalt.
      stiu dar 100 km/h eu zic ca e de ajuns pe orice banda mai ales ca limita e 70 ! eu merg pe 3 ca pe 2 iau toate gropile si canalele .

      Comment


      • Aici ai dreptate cu gropile si canalele, totusi ar fi bine cand vin din spate pe banda 3 sa trecem pe banda 2. Este cam periculos sa nu trecem din timp pentru ca si tu si cel care vine din spate cu viteza este posibil sa va pupati pe banda 2, el incercand sa treaca in fata iar tu incercand sa-i faci loc. Deci fiind o regula precisa pentru circulatia pe mai multe benzi ar fi bine daca o vom respecta.

        Comment


        • daca faci chestia asta inseamna ca nu te grabesti si tu da-i flashuri decat de fitze
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • cert e ca, la E85 unii care o tin cu "regulamentara" lor pot creea accidente. chiar nu se gandesc ca cei ca ei sunt rari ( restul merg pe baza bunului simt ) si ca cine vine mai tare din spate se blocheaza sau face miscari gresite cand vede ca tu nu te dai, din contrasens vin vehicule..si etc etc. In fine - asa poate gandeam si eu la unele situatii pana mi s-au intamplat anumite chestii si acum las de la mine ca sa fie bine ;)
            Un lucru este cert - fratilor nu pierdeti bani, vieti sau alte lucruri daca trageti putin de volan sa faceti putin loc - va asigur!
            sigpic

            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

            Comment


            • fratele jocker iti dau perfecta dreptate dar ia fi atent aici un exemplu pe autostrada da? Eu merg cu 139 pe banda 2, tu vi cu 150 tot pe banda 2 si banda 1 este libera dar tu chiar te grabesti, ce preferi sa stai in spatele meu sa imi dai flashuri sau sa te dai pe banda 1 sa ma depasesti si sa te duci unde ai treaba?
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • ten eu as sta sa-ti dau flashuri, ptr simplul motiv ca nu stiu daca nu cumva tu vei trage de volan dreapta ptr a intra pe banda 1 si la viteza aia nu stiu ce s-ar intampla. Macar pun frana, vad daca te dai sau nu si continui alergarea decat sa ma planga mama ....! e doar parerea mea..( eu asa as face - mai bine o frana decat....doamne fereste )
                Asta e motivul ptr care nu depastesc pe dreapta in general - era sa mi se intample necazul ;)
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • Originally posted by mumus
                  bai fratilor...daca puteti folositi prima banda...cea de langa marginea drumului...daca ea este ocupata...daca tot sunteti pe banda 2...macar mergeti mai tare decat cei de pe prima...
                  Andrushk tocmai de astia ca tine vorbeam.
                  Tare as vrea sa-mi explici ce vrei sa zici. Eu eram intr-o localitate cu o singura banda pe sens si apropo pe sectorul respectiv era linie discontinua ca m-am uitat imediat ce m-a depasit ala. Deci daca vrei sa mergi cu 120 unde ai 50 da-i fara probleme, dar de ce ma apostrofezi pe mine care merg in legalitate?
                  Legat de ce am facut dupa asta, recunosc clar ca poate nu a fost cea mai buna alegere dar la un moment dat te apuca nervii cand faci 400km in 6 ore pe niste drumuri care stim cu totii cum sunt, stii ca nu faci nimic gresit si vine unu d-asta.
                  If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                  Comment


                  • Originally posted by ten View Post
                    fratele jocker iti dau perfecta dreptate dar ia fi atent aici un exemplu pe autostrada da? Eu merg cu 139 pe banda 2, tu vi cu 150 tot pe banda 2 si banda 1 este libera dar tu chiar te grabesti, ce preferi sa stai in spatele meu sa imi dai flashuri sau sa te dai pe banda 1 sa ma depasesti si sa te duci unde ai treaba?
                    da pana sa`ti dea flash-uri , mai bine te`ai baga pe banda 1 , sa stea ala 5 min pana te dai tu....vopsiti`va oglinzile daca tot nu va trebuie.
                    sau am uitat....voi respctati legea..stati ca cocosii , ca deh ,eu sunt coios.

                    Comment


                    • Ma vad nevoit sa arunc cu warnuri in stanga si in dreapta.
                      Ati exagerat prea mult. Andrushk isi povesteste vitejiile voi fanteziile...
                      Si tu kelemen , ai warn ptr postul ala , vine unu si-l ia de sfat si paote tu vei fi nefericitu , poate isi va tuna masina pe rcau tau... Asa ca gata cu posturile si vitejiile din trafic...
                      Ahhh aaadriaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannn
                      Bad to the bone...
                      Last edited by SoNyKeL; 17 September 2009, 20:24.

                      sigpic

                      Comment


                      • Pe mine ma seaca femeile la volan. Ele nu stiu sa mearga pe banda unu. Merg ori pe banda doi ori jumate jumate de nu poti sa treci de ele. ma sunt unele care "au lustruit bastoane" si mai conduc si jeep-uri, ele nestiind sa fac nici macar parcarea cu fata. Si ca tot veni vorba de parcare, am curaj sa pun pariu cand vad o masina parcata prost ca a fost condusa de o femeie. Tot femeile sunt cauza pentru care s-au marit asigurarile RCA si CASCO, pt ca au facut cele mai multe accidente. Se gandesc la .... cand sunt cu mana pe maneta de schimbat vitezele.

                        Comment


                        • Eu as pune in locul plancardelor acelea de pe sosea unde scrie ,,stop accidentelor, viata are prioritate,,, niste imagini cu accidente foarte grave.

                          Comment


                          • s-a facut , daca tin eu bine minte, acum vreo 2-3 ani o actiune a politiei rutiere, cu caroserii bubuite amplasate pe marginea drumurilor! degeaba - neatenti, regi a soselelor se tot vor gasi!
                            sigpic

                            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                            Comment


                            • Nu cred ca femeile sunt vinovate pentru ca s-au marit rca-urile.Din cate stiam ele chiar au prima de asigurare mai mica.Or face femeile multe accidente, dar in general sunt tamponari usoare, pe cand masculii feroce fac praf masinile scapate de sub control.
                              Si ca sa fiu on topic,mai nou ma enerveaza cei care circula pe banda 3 si admira peisajul,si cei care schimba banda fara sa se asigure sau fara sa semnalizeze.Eu,in general, ii las pe cei care semnalizeaza sa intre in fata mea, dar mai sunt giboni care cred ca e dreptul lor sa schimbe benzile dupa bunul plac.
                              MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                              Comment


                              • Am gasit un site simpatic:http://numeredemasini.com/ Aici cica gasesti tot felul de informatii despre masinile conduse de jiboni si nu numai. Puteti pune numerelor celor care sicaneaza in trafic, care se comporta ca in curtea masii, dar si pe cei politicosi, respectuosi cu partenerii de trafic.
                                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google