Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De unde ai scos-o pe asta cu "Inainte nu aveai posibilitatea sa dai de permis de la 18 ani ... acum da... totusi pustani la 18 ani vor permis..." ?
    sigpic

    Comment


    • Ma enerveaza cel mai mult “soferii“ de scutere din valcea si dambovita.

      In judetele astea doua incep sa cred ca exista un cult pentru mopede si cataracte de bmw uri din germania si mai nou anglia. Mai nasol e ca le conduc asa cu volan pe dreapta.

      Sent from my LG Optimus Net using Forum Runner

      Comment


      • Originally posted by Ivan Marian View Post
        Eu unul sunt curios cati dintre voi la 60 de ani renuntati la volan si o sa stati acasa???

        Pana atunci noi sa fim sanatosi si sa implinim cu bine 60 de ani...ca belelele curg garlaaaa pana la varsta aia!!!
        eu la 50 ani renunt ca vreau sa ma apuc bine de baut si sa ma plimbe copii.sunt multi care au avut multi km si ani buni de experienta si au gresit copilareste.cunosc oameni care au fost soferi o viata care au facut-o lata de tot.cand te prinde momentul ...cunosc si oameni care au avut o gasaca de accidente si n-au nici o treaba si unii chiar nu au invatat nimic din greseli, ba din contra nu au frica de nimic.
        Last edited by margelatu; 1 October 2012, 12:46.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • @alessandro: ce inseamna "&ldquo" ?
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • S-a incurcat in touchscreen, mai mult ca sigur.
            If it ain't broke, don't fix it!

            Comment


            • “soferii“
              Cred ca asta voia sa fie:"soferii".

              Comment


              • Cei mai enervanti in trafic ?! Pai hmm .. eu nu sunt genul sa ma enervez in trafic , pentru mine nu conteaza ca fac cu 10 minute in plus sau in minus in trafic .. nu ma grabesc niciodata, prefer sa plec mai devreme dar sa ascult linistit dimineata la radio decat sa plec stresat ca intarzii la facultate.
                Asa, deci cei mai stresanti sunt soferii care nu respecta un minim de reguli in trafic si blocheaza intersectiile si asa foarte aglomerate...taximetristii in special care se cred cei mai mari soferi desi nu este deloc asa.

                Comment


                • Facultate nu rimeaza cu stres in trafic. O sa apara stresul ca nu ajungi la timp la munca. Ce se poate intampla daca nu ajungi la timp la cursuri 3 zile? Nimic.

                  De la o vreme ma enerveaza cei care parcheaza pe strada, in fata casei peste noapte, chiar daca au loc in curte+ garaj. Dimineata, cand cei care lucreaza in zona ajung la munca, cei cu vile si 3 masini inca nu si-au tras izmenele sa plece, dar ocupa 3 locuri de parcare inutil.
                  Sper sa le cada parul.

                  Comment


                  • Originally posted by MPIdriver View Post
                    Daca nu o sa mai fiu in stare, o sa renunt. Deocamdata mai am mult pana atunci, presupunand ca ajung la varsta aia...
                    Sa vad si eu omul ala care zice: "constat ca nu mai pot si renunt" Daca sunt 15 - 20% din astia e bine. Dupa o varsta, oamenii incep sa traiasca din amintiri si nu pot concepe ca nu mai sunt in stare sau ca nu mai au reflexe si putere de concentrare.

                    Ce sa mai spunem, ca unii nici la 25 de ani nu sunt in stare sa conduca cum trebuie - crezi ca la 60 vor fi mai grozavi?

                    Comment


                    • deja dupa 60 drumurile lungi sunt o povara.sunt care nu recunosc.ei tot "tineri"sunt.in afara de faptul ca se incapataneaza sa poarte ochelari,mai sufera si de anumite boli.
                      Welcome to the Club, We Have Jackets !

                      Comment


                      • Ma mai enerveaza cei care vin din orase unde nu exista sensuri giratorii demult.

                        Intr-un oras din alt judet la sud de Iasi, de cand exista un sens giratoriu, statistica accidentelor a crescut deoarece nu sunt obisnuiti. Asa se explica ce tampenii fac in Iasi cei cu numere din judetele alaturate, efectiv nu-s obisnuiti cu traficul, regulile gen verde intermitent dreapta, ei blocand prima banda si sa te tii claxoane de la cei ce nu pot trece.
                        Esti in giratoriu cu 2 benzi si te trezesti cu cel de langa tine ca-ti taie banda.

                        N-am nimic cu nimeni ca apartenenta la anumite zone decat ca sofer, ca unii coboara de pe munte, deal, unde habar n-au de prioritati, reguli, si te trezesti cu ei ca intra in tine.
                        Last edited by mr.K; 3 November 2012, 18:59.

                        Comment


                        • Cu toate ca moral nu e frumos sa blochezi banda cu verde intermitent pentru dreapta, soferii care vor sa circule inainte nu sunt obligati sa lase banda libera sau sa le faca loc celor ce vin din spate si vor sa faca dreapta. In Galati de exemplu sunt drumuri cu 2 benzi si semaforizare intermitenta pt. dreapta, daca ala care vrea sa circule inainte se incadreaza pe banda 2, o sa se fie oprit atunci cand primeste verde de cel care vrea sa faca stanga si iar e rau.
                          Nu dati cu pietre, e un aspect, fiecare vrea sa circule cat mai repede si fluent.
                          Last edited by vasile78; 3 November 2012, 19:08.

                          Comment


                          • Taximetristii,desi am cativa prieteni care sunt soferi de taxi,dar si eu ma supara cand sunt de serviciu
                            http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                            Comment


                            • Am spus mai demult ca la varsta mea nu ma mai enervez, atunci cand sunt la volan; sa nu albesc prematur .
                              Un fapt totusi pe care l-am vazut doar in Bucuresti, tine de obiceiul unor soferi de a depasi coloana oprita la semafor, pe contrasens, uneori ocolind statia de tramvai (concret zona I. de Hunedoara-St. Cel Mare) si protapindu-se in fata tuturor, exact pe marcajul din intersectie; pur si simplu am ramas blocat. . Nu cred ca e ceva mai frustrant pentru un conducator auto, care asteapta civilizat culoarea verde a semaforului.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • asa e la ei ,dar se practica si in alte locuri.si in Galati se practica si in Bacau ,am vazut ca e la moda.e chestie generala.ce am vazut ca se practica in ultima vreme semnalizarea optionala.eu fac cursa la Galati cel putin odata pe saptamana.pe ruta Roman -Galati vezi multe.nici pe e 85 nu se mai semnalizeaza.e la ghici.
                                Last edited by margelatu; 7 August 2013, 18:31.
                                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google