Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu . La ambele puncte . Dar ca deviem de la subiect .
    B -X X - DDF x 2

    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

    Comment


    • Ideea principala era leasing-ul.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • Cei care stationeaza exact in coltul intersectiei si pe un sens si pe celalat;
        Cei care opresc in fata ta fara nici-o semnalizare;
        Cei care schimba banda in acelasi timp cu momentul semnalizarii;
        Cei care parcheaza langa tine si-ti mai lasa 2mm pentru a putea deschide portiera;
        Eu inteleg ca situatia este de asa natura incat trebuie sa se faca multe compromisuri la Codul Rutier dar fara nici o suparare sunt multi soferi care sunt de-a dreptul nesimtiti in adevaratul sens al cuvantului.

        Comment


        • Cuvantul la plural "nesimtiti" poate fi de foarte multe ori sinonim cu "romani".
          n-ai ce sa le faci..
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • Domnul mike26ro multumesc de compliment... Esti printre putinele persoane care inca ma mai fac tanar... Si asa vreau sa raman.
            Sa lamurim o problemuta, care nu vreau sa degenereze, dar sunt obligat la replica.
            1. Banda de urgenta exista DOAR pe autostrada. Trebuie sa recunosc ca am mai citit legislatia intre timp (inainte de deplasarile in strainatate)... Scoala de soferi nu am mai facut-o desi mi-ar placea, alta scoala sunt satul (altii le fac de pomana, dar nu comentam problema asta).
            2. Capacitatea unor persoane de a avea o eroare in aprecierea distantei e ceva absolut normal, si toti trebuie sa ne ducem la oftalmolog, nu ca ne trimiti tu ci din motive de sanatate, e de prevenire pentru sanatatea noastra in primul rand.
            3. "Primirea flash-urilor din spate este pentru mine ....O jignire...." Daca esti cumva presedintele... Inteleg, dar cred ca pentru dumneata e un semn de alarma... Cel din spatele tau da flash dintr-un motiv si sigur nu de jignire.
            4. "Ai vazut tu drum cu patru benzi pe care delimitarea de pe mijloc sa se faca cu linie discontinua?" --- Rezulta: DA am vazut, daca tu nu recomand optiunea oftalmolog.
            5. "Iti recomand cu caldura sa nu mai depasesti pe nimeni pana nu faci vreo 100.000 km..." - intamplarea face sa am mai mult - "Ca atunci poate poti spune ca esti un pic de sofer.Pana atunci....." - sofer e cel care manevreaza un vehicul pe drumurile publice, respecta regulile de circulatie din tara respectiva si in special pe segmentul de drum pe care circula, are conduita preventiva si respect in trafic pentru ceilalti participanti.

            Concluzie:
            Fara suparare, te rog sa ai mai mult calm la volan, incearca sa tii cont de ceilalti pentru ca nu esti la tine in curte, nu esti nici persoana care sa poata face critici la o anumita persoana, la un grup e altceva, si incearca sa intelegi reclama de la P***OM, transmite un lucru bun, care ne lipseste romanilor.
            Ideea acestui thread e de a ne cizela, de a stii ce-i deranjeaza pe ceilalti participanti in trafic si de a lua masuri, pentru ca tot noi facem acest trafic.
            Logan Berlina 1.5 DCi 65 CP - Preferance 26 OCT. 2006 sigpic

            Comment


            • 1. FEMEILE - SUNT PREA MULTE DE OBIECTAT
              1. Soferii de duminica aflati in traficul din zilele lucratoare sau seara pe bulevarde (ca e mai liber si asa le place lor)
              2. Taximetristi
              3. Soferii de maxi-taxi (care cara intotdeauna Cartofi nu oameni)
              4. Cei care semnalizeaza dreapta si instantaneu fac dreapta cu frana de rigoare .
              5. Mai nou fiind posesor de Logan daca depasesti pe cineva pe autostrada si are masina straina (face si pe dracu-n patru numa` ca se te depaseasca cu cine stie ce tarapana de masina cu motor de 1.0 sau 1.2) si apoi te intalnesti cu el la vreo 3-4 km el mergand cu 90 tu tot cu 120-130 constant
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • 1.Femeile...Mai ales cele in varsta
                2.Cei care isi scot masina din parcare 1 pe luna
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment


                • @ cei cu E85- Acel "expres european" are o banda jumate' pe sens! Nu stiu ce e aia din dreapta: banda de urgenta, pista pentru biciclisti, parcare fara plata?! Am mers si eu pe acolo si la cate urari le-am transmis guvernantilor din '90 incoace, probabil ca o sa dea toti in icter(aiurea! Nu-i doare nici capul!). Avea dreptate un clasic in viata:"ce autostrazi sa faceti voi, cand n-ati facut nici macar drumuri cu 4 benzi!"
                  Revenind la soferi enervanti-aia cu zgarda de aur la gat si cu muzica urland, cei care parcheaza in coltul strazii(intersectiei), cei care depasesc in curbe si cei care vor sa te depaseasca cu orice pret, daca vad ca esti in Logan sau ai 'lamai' pe parbriz.
                  LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                  Comment


                  • Va rog eu mult de tot, nu mai generalizati. N-o zic in calitate de soferita, ci in calitate de om. Rezumati-va la soferi, fara a face vreo deosebire intre sexe - chiar daca o marea majoritate a femeilor nu prea are loc la volan, nu sunteti nici voi fara de greseala.

                    Pe mine ma enerveaza:
                    - cei care circula cu ceata aprinsa
                    - cei care "uita" ca au aprinsa faza lunga
                    - cei care nu stiu sa mearga la un service si sa dea 10 lei sa le regleze farurile (si daca le dai un flash, iti mai baga si faza lunga in ochi, sa fie siguri ca te orbesc complet)
                    - cei care circula cu unul sau mai multe becuri defecte (fie far, stop, orice)
                    - cei care se ambitioneaza sa depaseasca ca au masina tare, dar nu cunosc drumul si pun apoi niste frane de te baga cu capul in volan daca esti in spatele lor
                    - cei care depasesc in situatii tampite si risca sa implice si pe cei nevinovati care circula regulamentar in cazul unui accident si nu respecta regulile pentru acest gen de manevra
                    - cei care claxoneaza in preajma spitalelor
                    - cei care trec prin intersectii ca la plimbare
                    - cei care se iau de incepatori, uitand ca au fost si ei acolo
                    - cei care nu semnalizeaza, in oricare dintre situatiile care necesita asta

                    Si mai sunt multi.
                    Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                    Comment


                    • Incerc sa ii tolerez pe toti, ma gandesc ca nici eu nu sunt perfect si poate mai gresesc si eu uneori, sau la randul meu fac ceva ce ii deranjaza pe ceilalti...
                      ce ma deranjaza cel mai mult? Cei care nu au rabdare in trafic, care blocheaza intersectiile, care iti taie fata, smecherasii cu masina luata pe banii lui tati si care au impresia ca daca au o masina straina si o bruma de bani au lumea la picioare, cei care nu inteleg ca toti avem problemele noastre si poate ca toti ne grabim si nu stiu sa astepte in coloana.

                      Comment


                      • [QUOTE=ReBe;183103]Va rog eu mult de tot, nu mai generalizati. N-o zic in calitate de soferita, ci in calitate de om. Rezumati-va la soferi, fara a face vreo deosebire intre sexe - chiar daca o marea majoritate a femeilor nu prea are loc la volan, nu sunteti nici voi fara de greseala.

                        Ai dreptate . Oricum , fiecare dintre noi a gresit de cateva ori in trafic , a jenat pe altcineva , a incurcat .......................Asa ca..........
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • De acord cu FLORIN77!
                          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                          Comment


                          • Ce bine ar fi daca din toate discutiile sau reprosurile pe care ni le facem pe acest forum am invata ceva, sau macar am incerca sa corectam ceva in comportamentul nostru in trafic. Am observat, de un an si juamatete de cand sunt membru al acestui forum, ca la a jigni pe cineva sau la a ne face unul mai destept si mai axpert in toate cele decat celalalt, suntem primi. Oare de ce nu ne purtam civilizat?

                            Comment


                            • Originally posted by ReBe View Post
                              - cei care circula cu ceata aprinsa
                              Corect, mai ales cei cu stopul de ceata. Si mai rau, cand le zici ca il au aprins se uita la tine si nu-l sting. Aia cu proiectoarele aprinse nu ma deranjeaza pe mine.

                              Si ar mai fi aia care desi e coloana, se opresc pe trecerea de pietoni sau daca inainteaza coloana merg si ei fara sa dea prioritatea pietonilor care vor sa traverseze.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Da andrei si aia cu proiectorul ceata aprins ( pe spate ) .. Sau chiar 2 proiectoare au unii..Ce ma dispera !
                                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google