Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • flancat! te simteai bine la caldurica!

    Unirii, cheiu' garlii, pe directia Timpuri Noi?

    Comment


    • Ti-au luat si banii?
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Originally posted by Kojak View Post
        Unirii, cheiu' garlii, pe directia Timpuri Noi?
        EGZact!

        Eram cu telefonul pregatit si asteptam sa se loveasca aia doi la plecare. Cred ca avea ceva special banda pe care eram, de erau toti gramada pe ea.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • care a plecat primu'? tu?

          Comment


          • Ala cu Bemveu' a facut dreapta, iar ala cu Audi a mers inainte.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Pai da, tipic da Bucuresti, nimic imprevizibil.

              Comment


              • In fata la dedeman la bacau intra aia in fata la semafor prin sant...
                Pe A3 spre Ploiesti avem 3 benzi. Idiotii circula pe banda a 2-a ca asa stiu ei. E ok ii poti depasi in general pe banda 3. Daaaar, un idiot vede tir pe banda 1 si ce se gandeste el ? Hai sa-l depasesc pe banda 3. Eu vin mai repede pe banda 2 acum libera si cand ajung in dreptul tirului, idiotul hop se repliaza pe banda 2 exact in fata mea....
                Prea multe benzi ii baga in ceata pe romani. Nemtii ce naiba fac cand merge un adorimit cu 110 pe banda 2 cu banda 1 libera? Stau toti in coloana in spatele lui si asteapta, ca la flashuri am auzit ca te duci sa vezi un judecator daca esti prins, idem si daca il urmaresti prea aproape.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • aia nu merg pe B2 / 2 cu 110.
                  exista o civilizatie a circulatiei pe autostrazi pe care noi inca nu o avem...suntem undeva la nivelu' unde era jermania cand a inceput masiv constructia de autostrazi, adica prin anii '30-'40.
                  hai ca se poate, mai avem putin si reusim sa ajungem la 100 ani diferenta
                  Last edited by Kojak; 11 December 2014, 11:28.

                  Comment


                  • SI asta e adevarat, dar mai trec si romani pe acolo...
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • da, noroc cu ai nostrii ca-i mai educa si pe nemtii astia.

                      Comment


                      • Am drumuri destul de des prin Bucuresti, cate un weekend in care il bat cam in lung si-n lat, cu atentie mult sporita. De cate ori ma intorc de acolo, am impresia ca toata lumea imi da prioritate.
                        As putea zice ca sant 2 categorii de soferi : cei din Bucuresti si restul tarii.

                        Stilul lor de condus din ce am constatat se potriveste pe bulevarde mari, gen St cel mare, Magheru etc..Dar daca aplici acest gen de conducere pe strazi mai mici sau chiar stardute, riscul si dezordinea sunt mari.
                        sigpic

                        Comment


                        • Bine ca Berlinul nu e oras asa mare ca Bucurestiul, de pot aia sa circule civilizat.

                          Comment


                          • Bucurestiul e aglomerat, de aici rezulta si stilul de condus, aparent infernal. Daca vrei sa vezi stiluri mai kamikaze, du-te în Cluj ))
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • La Cluj sunt de vina sensurile unice cu multe benzi care debuseaza toate intr-o intersectie neincapatoare.

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                care a plecat primu'? tu?
                                Evident ca el, ca a fost primul la semafor si a avut prioritate

                                Originally posted by balooo View Post
                                Am drumuri destul de des prin Bucuresti, cate un weekend in care il bat cam in lung si-n lat, cu atentie mult sporita. De cate ori ma intorc de acolo, am impresia ca toata lumea imi da prioritate.
                                As putea zice ca sant 2 categorii de soferi : cei din Bucuresti si restul tarii.

                                Stilul lor de condus din ce am constatat se potriveste pe bulevarde mari, gen St cel mare, Magheru etc..Dar daca aplici acest gen de conducere pe strazi mai mici sau chiar stardute, riscul si dezordinea sunt mari.
                                Pai in weekend dai de soferii de DUMINICĂ si aia dau la orice vad prioritate
                                Deci, impresia ta nu este gresita, este justificata. Tot ce trebuie sa faci ca sa iti dispara impresia de prioritate, este sa faci drumuri prin Bucuresti si in timpul saptamanii. Atunci o sa ai impresia ca esti impins de la spate.

                                Iar eu unul, urasc soferii de taxi. De la o vreme sunt anormali rau de tot, au luat-o razna...sau mi se pare mie?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google