Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • oare "italienii" si "spaniolii" nostri conduc acolo tot asa cu "urari de bine" la ceilalti participanti la trafic si "gesturi prietenesti"...?
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • cel mai probabil. pentru ca nici spaniolii si italienii de acolo nu sunt mai buni, eu am in Spania foarte multe rude, si mereu se plang de cum se circula pe acolo, si ca isi gasesc mereu masinile lovite in parcare, astia daca nu au loc, isi fac. E dezastru... in italia nu stiu cum e, dar presupun ca e la fel.
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • Originally posted by TopCat View Post
        oare "italienii" si "spaniolii" nostri conduc acolo tot asa cu "urari de bine" la ceilalti participanti la trafic si "gesturi prietenesti"...?
        Nu prea mârâie pe-acolo. Se dau în stambă când vin pe-acasă. Acolo sunt îngerași. Evident, există și mici excepții care își mențin ghiolbăneala indiferent unde viețuiesc.
        Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
        Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

        Comment


        • Cei din din orasele mari conduc bine de obicei, nesimtirea e ceva ce "castigi" in timp in traficul de zi cu zi, fara sa vrei. Eu stiu si femei calme care au devenit agresive si "nesimtite" dupa 3-4 ani de condus.

          Problema o reprezinta cei din judet, care au aceleasi prime 2 litere la numar ca cei din orasul resedinta de judet. Si asa se formeaza ideea ca nu stiu care din nu stiu ce judete, conduc prost.

          Comment


          • Apropo de nesimtitini trafic, azi am vazut o faza misto.
            Sunt la spalatorie auto cu masina, astept afara, spalatoria este chiar intr-o curte cu iesire la o strada cu sens unic, cu o singura banda, dar circulata bine.
            Termina astia de spalat o masina si iese spalatoreasa fuguta in mijlocul strazii, face semn la trafic sa o lase sa dirijeze masina afara din curte, incepe sa iasa nenea soferu cu masina curata din spalatorie, prima masina din coloana care se vrea oprita de spalatoreasa e in mertan cu un popa la volan, care se caca pe semnele disperate ale spalatoresei si nici macar nu incetineste, tiganca evita mertanul, noroc chior ca soferu sa uitat in dreapta, si a evitat ditamai accidentul la centimetri, sa fi vazut ce injura tiganca
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Pe mine, in cazul descris de tine, ma enerveaza "tiganca".
              Cu ce, kilu' meu, drept isi permite ea sa dirijeze circulatia? Cine e ea, pentru ca eu, soferul, sa respect indicatiile ei? Asa se intampla cand vrei sa arati ca faci tu, dregi tu, dirijezi tu: o ****. Apoi esti gasit si vinovat. Deci si cu banii luati.
              A, ca popa a reactionat ca un cocalar, asta-i partea a doua.

              Aia trebuia sa-si vada de treaba ei, iar ala cu masina, la iesire din curte, sa se asigure ca cedeaza trecerea celor ce vin pe drumul cu prioritate. Asfel toata lumea e fericita, nimeni nu se enerveaza si nici de accident nu mai e cazul.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Eu cred ca de vina sunt aia de au dat autorizatia pentru amplasarea spalatoriei, iesi direct in strada, probabil si fara vizibilitate buna.

                Comment


                • Azi noaptea din Fundulea pina in Bucuresti 4 ciclisti fara stop sau far (unuia i-am vazut catadioptrii de pe pedale cel putin), fara ochi de pisica spate, fara vesta la 9:50 PM . La vreo 3 le-am strigat un sfat parintesc...
                  Si prin Bucuresti sunt destui care se bazeaza pe "the force" ca sa ii vada lumea. Daca lovesti unu din asta nesemnalizat, iti platesc masina sau tot tu pe ei? Unii apar in lumina farului la 5 m in fata masinii.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Las' ca vine ea vremea ploioasa / rece / mocirloasa si scapam de astia pa doo roti pronto!

                    Comment


                    • @mumus - sincer nici eu nu opresc la semnele facute de ''o tiganca'' sau ceva de genul. Ma doare-n cot de ea si de oasele ei, nu are niciun drept sa faca vreo dirijare, ea sa-si vada de carpele ei iar cand soferul iese din spalatorie sa caste ochii ca de aia are carnet nu sa-l dirijeze nimeni in drum. Daca iesea din curtea lui, in aceiasi strada cine il dirija ?

                      Off topic, du-te si tu la o spalatorie ca lumea... Red e cea mai praf spalatorie...
                      http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                      Comment


                      • Masina mea o spal eu aproape mereu. Cu alte masini merg acolo, am motivele mele.
                        Cu a mea daca merg la ei, fac doar exteriorul.
                        :-)

                        Si la red fac treaba, dar sa stai cu gura pe ei.

                        Dac
                        a vrei una buna, mergi la RIFE.
                        Last edited by mumus; 18 September 2014, 17:41. Reason: Automerged Doublepost
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Hai sa povestesc ce am vazut, poate ma credeti
                          Eu unul mi-am facut cruce. Mare ti-i Gradina, Doamne!

                          Individ, sofand, cu un caine pe cap, umeri, ati vazut?

                          Era singur (omul!) in masina. Caine de talie medie, nici pufulete da' nici Ciobanesc Ucrainean...

                          Am inceput sa radem vazandu-l, eu si colegul meu

                          Mai tarziu o sa va povestesc alta, ce si amu ma intriga.
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment



                          • n-ai reusit sa imortalizezi momentu' cu telefonu'?

                            Comment


                            • Asta era taaaare, di taaat!

                              Mi-a trecut prin cap, insa am observat prea tarziu, cand il devansam (erau doaua bande)

                              In plus, eu nu umblu la telefon, in trafic
                              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                              Comment


                              • ...pai daca tu erai cu covrigu', te putea ajuta colegu'.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google