Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Amiabila nu este obligatorie, ci este recomandata. Politia vine la locul accidentului daca-s implicate mai mult de 2 masini, daca au rezultat victime sau pagube domeniului public/privat/altor masini stationate.
    Totusi, pentru ca amiabila nu este obligatorie, ci doar recomandata, poti chema Politia daca celalalt sofer este vinovat si nu vrea sa recunoasca sau face scandal sau te ameninta cu fratii lui colorati sau... pur si simplu, cum a fost cazul meu, cand un "bulgar" mi-a lovit masina si am vrut sa am la indemana un act semnat de Politie, sa nu am probleme/amanari la asigurari.
    Daca tu le ceri expres sa vina, Politia nu te poate refuza, pentru ca nu au temei legal sa te refuze. Faptul ca-s comozi, e alta treaba.
    MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

    Comment


    • ba nu vin. trebuie sa mergi tu la biroul accidente de pe raza sectorului unde s-a petrecut. are dreptate vitriol, vin daca sunt victime. posibil sa ai si tu dreptate cu mai multe masini...etc dar la 2 masini fara victime mergi tu acolo.
      cel vinovat va incerca sa te convinga sa faceti amiabila, fiindca ramane fara permis.
      @idany
      tu trebuia sa-i spui sa mergeti la politie, si daca nu voia, mergeai singur si o gaseau aia si platea mult mai mult si statea fara carnet mai mult timp.

      Comment


      • Maine se fac 2 saptamani de la accident, masina la reprezentanta de 10 zile, iar Allianz-ul nici macar nu a dat raspuns pana acum, desi se lauda ca raspund in 5-7 zile lucratoare. Au trecut 8. Mai spun si ca 'e cam mare dauna pentru un logan'. Si cel mai probabil din dauna de 11.000 lei ei sa achite 9600 lei. Revenind la topic, cred ca cei mai enervanti in trafic sunt cei care nu dau prioritate la STOP. Sotului meu i-a spus azi inspectorul 'sa o calmeze pe sotie', adica pe mine, care stau cu masina in service de 2 saptamani si ma cert cu sotul pe a doua masina. Daca ar da alta proasta peste el si ar ramane fara masina o perioada de timp, nu cred ca s-ar calma .

        @B997NDL : Data viitoare o sa merg direct la politie, desi imi doresc sa nu mai ajungem la mana asiguratorilor niciodata. Astfel de oameni nu merita sa ramana in trafic, ca murim cu zile din cauza lor. Madam avea un tanc de 1855 kg, skoda octavia, fata de logan care are 1142, daca nu ma-nsel, cel putin 16v-ul.
        Last edited by idany48; 21 January 2015, 14:58. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Soferii care conduc sau parchează prost sunt extrem de enervanți în trafic, nu?

          Din acest motiv, un tânăr s-a gândit să le facă acestor șoferi o farsă de zile mari. Au murdărit cu vopsea mașinile acestora; o vopsea care se șterge extrem de ușor cu o lavetă. Ideea a prins imediat: mulți dintre acești șoferi s-au panicat și au crezut că vopseaua a distrus complet aspectul mașinilor.

          Data viitoare, vor ști să nu mai parcheze pe două locuri de parcare, pe locurile destinate persoanelor cu handicap sau pe alte locuri ce nu le sunt destinate.
          Nu stiu cat e de legal, dar e amuzant a le dai palpitatii unor tampiti.

          Comment


          • Atat timp cat nu exista niciun prejudicu, n-are de ce sa fie ilegal.

            Data viitoare, vor ști să nu mai parcheze pe două locuri de parcare, pe locurile destinate persoanelor cu handicap sau pe alte locuri ce nu le sunt destinate.
            Ma indoiesc ca vor sti... Ei nu parcheaza asa pentru a face rau, ci pentru ca nu sunt in stare sa parcheze altfel.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Poate e bolnav de inima si zice ca atentez la viata lui.

              Comment


              • Originally posted by idany48 View Post
                Madam avea un tanc de 1855 kg, skoda octavia
                Ca fapt divers,

                las-o ca macane...n-are octavia aproape o tona 900, ce dracu
                fie ea cat de full...mai mult de 1300 -1400 kile, n-are.

                daca facei referire la masa maxima autorizata, aia da, bate chiar spre 2 tone.
                Last edited by Kojak; 21 January 2015, 15:38.

                Comment


                • Octavia Scout are cam 1.5 tone, mai pui 600 de kg de cartofi pe ea si treci de 2 tone daca vrei.

                  Comment


                  • scout e mai grea, asa e, da' tot nu se apropie de doo tone

                    nu cred my lady avea scout, totusi. io zic ca avea tour sau o2

                    asa si loganu de 1.4, doar cu mine, fara alta incarcatura si cu rezervoru' full, bate spre o tona juma.

                    daca mai am si-un gaz mic, deja sunt in drum spre 2 tone
                    Last edited by Kojak; 21 January 2015, 15:46.

                    Comment


                    • ii vopsesti masina, numai sa nu stie ala de unde sa te ia, ca de obicei "baietii buni" parcheaza asa, la ma doare-n...
                      am vazut un recuperator din asta, cu ceafa cat butoiul, coborand dintr-un i20. daca te iei de el in trafic, zicand ca e vreo femeie... s-au mai intamplat cazuri.
                      Last edited by B997NDL; 21 January 2015, 15:52.

                      Comment


                      • Sunt sigur ca Logan-ul tau bate i20-u', doar ai arcuri smechere.

                        Comment


                        • nu arcuri mi-ar trebui, ci vreo ranga.
                          apropo de recuperatori, a aflat si prostul de mine a cui e firma de ridicari din sectorulk 6. a lui Calu' de la mine, din militari, care e in clanul camatarilor (nutu si sile). cum o fi sa te duci cu scandal acolo si sa zici ca-ti magi... in mama patronului si ca tu nu platesti ?!

                          scuze pentru off... eram sigur ca e topicul cu "tot ce-ti trece prin cap". my bad !
                          Last edited by B997NDL; 21 January 2015, 17:17.

                          Comment


                          • Originally posted by idany48 View Post
                            Maine se fac 2 saptamani de la accident, masina la reprezentanta de 10 zile, iar Allianz-ul nici macar nu a dat raspuns pana acum, desi se lauda ca raspund in 5-7 zile lucratoare. Au trecut 8. Mai spun si ca 'e cam mare dauna pentru un logan'. Si cel mai probabil din dauna de 11.000 lei ei sa achite 9600 lei. Revenind la topic, cred ca cei mai enervanti in trafic sunt cei care nu dau prioritate la STOP. Sotului meu i-a spus azi inspectorul 'sa o calmeze pe sotie', adica pe mine, care stau cu masina in service de 2 saptamani si ma cert cu sotul pe a doua masina. Daca ar da alta proasta peste el si ar ramane fara masina o perioada de timp, nu cred ca s-ar calma .

                            @B997NDL : Data viitoare o sa merg direct la politie, desi imi doresc sa nu mai ajungem la mana asiguratorilor niciodata. Astfel de oameni nu merita sa ramana in trafic, ca murim cu zile din cauza lor. Madam avea un tanc de 1855 kg, skoda octavia, fata de logan care are 1142, daca nu ma-nsel, cel putin 16v-ul.
                            Suna sau trimite mail, in care le reamintesti daca nu vor aproba dauna de 11000 ron ii vei reclama la ASF. Sa vezi in cateva zile cum isi vor misca fundul baietiii.

                            Comment


                            • Azi ma enervat un cocalar cu ceafa lata, il am si pe camera... in drum spre casa, ies de pe drumul principal, cand intru le aleea respectiva, neiluminata (cate o banda pe sens, seara, masini parcate pe trotuar si un pic din crosabil) ma trezesc cu un bmw negru, seria 5, vechi, nu ceva racheta, in mijlocul drumului, abandonat, si negru si murdar, combinatia ideala, dupa ce ca deabea l-am vazut, il depasesc si vad cocalaru discutand cu un tip, ma opresc, (greseala mea) las geamul jos, si il intreb pe un ton calm si politicos daca ii apartine epava abandonata din mijlocul drumului, mandru imi zice ca : DA, eu il rog sa aprinda macar pozitiile sau avariile, raspunsul lui: Da ce!?...te pomeni ca nu l-ai vazut!?...

                              Cate nesimtire pot avea unii... daca eram cu loganu, la ora asta aveam bani de bara mcv pe fata

                              Asa, am plecat scarbit...
                              Last edited by mumus; 26 January 2015, 23:03.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • faruri aveai ? daca chiar nu l ai vazut , cu farurile aprinse , atunci tu ai o problema nu el. daca mergi cu farurile stinse si nu ai vizibilitate , stii tu ...

                                pune filmarea , face cat 1000 de cuvinte.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google