Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asa ceva mai rar

    Veneam dinspre Huedin spre Cluj si aveam un TIR in fata si in spate un BMW X5...Am bagat semnalizare dreapta sa ma depaseasca X5, dupa care m-am bagat si eu dupa bmw sa depasesc tiru...Cum era un pic de deal nu prea aveam vizibiliate...Dandusi seama tipu din x5 ca nu prea vad a ramas pe contrasens cu semnalizarea stanga pusa (cum ca ii liber si pot depasi) desi in fata tirului nu era nimic si putea reveni pe banda lui...A ramas pe contrasens pana am revenit eu pe banda mea dupa care mi-a pus avarile si s-a indepartat de mine

    PS: asa ceva mai rar...Si era si cu numere de romania...MARE DOMN
    ...de doi lei :p

    Comment


    • Din fericire mai sunt si oameni d-astia
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Si eu obisnuiesc sa fac asa in momentul in care depasesc ceva si vad ca si cel din spate ar vrea sa depaseasca dar nu are vizibilitate, insa in 3 din 5 cazuri cel din spate nu intra in depasire, desi vede ca e "acoperit" de mine, ci depaseste doar in momentul in care eu intru inapoi pe banda mea.
        sigpic

        Comment


        • Toti mosii care pt ei 60 la ora inseamna adrenalina max si nu se feresc p benzile corespunzatoare
          1.6i 75 de catari frumosi si un magar la carma
          ASTRA F CARAVAN (X16SZR)

          Comment


          • @ mishu_wrc - mai rar astfel de comportament indiferent de marca masinii, e foarte rar.
            locul I - taximetristii - sunt imparatii soselelor, din cauza unuia care mi-a taiat fata, un nene nu a mai oprit decat in bara mea spate...
            locul I cu mentiune speciala - soferii de SUV - 75% merita un copac la 100 la ora...poate scapa, dar mai bine sa moara
            locul II - dube/microbuze...sunt regi pe sosea
            locul III - soferi de balastiere din bucuresti - conduc de parca ar fi cu un ticozaur nu cu 40 de tone de fier in spate, daca nu ii feresti tu risti sa ajungi direct sub remorca lor
            mentiuni speciale - soferii de matiz, logan 1.4, toroape aduse de afara de cad tablele de pe ele si polueaza cat o RABA...intotdeauna se grabesc mai tare decat restul

            Comment


            • Originally posted by mishu_wrc View Post
              Veneam dinspre Huedin spre Cluj si aveam un TIR in fata si in spate un BMW X5...Am bagat semnalizare dreapta sa ma depaseasca X5, dupa care m-am bagat si eu dupa bmw sa depasesc tiru...Cum era un pic de deal nu prea aveam vizibiliate...Dandusi seama tipu din x5 ca nu prea vad a ramas pe contrasens cu semnalizarea stanga pusa (cum ca ii liber si pot depasi) desi in fata tirului nu era nimic si putea reveni pe banda lui...A ramas pe contrasens pana am revenit eu pe banda mea dupa care mi-a pus avarile si s-a indepartat de mine

              PS: asa ceva mai rar...Si era si cu numere de romania...MARE DOMN
              Am avut privilegiul de a merge in calitate de pasager cu TIR-ul. Iar chestia care o povestesti tu o facea soferul TIR-ului cu care mergeam. In prezent o fac si eu si nu circul cu TIR-ul circul cu LOGAN-ul.

              Comment


              • Cei care claxoneaza la semafor ca nu pleaca cel care i primu la semafor inediat ce i verde.

                Comment


                • 1 aia care se baga si nu iti multumesc ca ii lasi sa treaca
                  2.aia cu claxonu imediat cum se face verde
                  low....&.....slow

                  Comment


                  • Originally posted by skd_ozenel View Post
                    mentiuni speciale - soferii de matiz, logan 1.4, toroape aduse de afara de cad tablele de pe ele si polueaza cat o RABA...intotdeauna se grabesc mai tare decat restul
                    De ce te enerveaza frate soferii de Logan 1.4? Da' soferii de golf v 1.4 nu te enerveaza? Dar aia de vw polo 1.2?
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Eu nu inteleg cum de poate sa va enerveze unul care merge mai repede decat traficul,pentru ca nu stai dupa el sau stiu eu,a trecut pe langa tine,s-a dus si aia e.In schimb as intelege sa te enerveze unu care merge cu 40 km/h pe a 2-a banda.
                      Pe mine ma ENERVEAZA aia care dorm la semafor,pentru ca dupa ce ca e crima in Bucurestiul asta,cozi infernale,mai stai inca un semafor ca asta din fata dormea pe el si nu a plecat cum trebuie.Deci pleaca repede,nu dormi la semafor,ca te injur .
                      sigpic

                      Comment


                      • acu au inceput sa ma enerveze toti...mai ales aia care opresc masina fara semnal fara nimic, se dau jos si trec prin fata mea....deci nu mai am cuvinte..
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • ma enerveaza panaramele care ma claxoneaza atunci cand, in ambuteiaj, ma opresc civilizat inaintea trecerii de pietoni si a strazii pe care o intersecteaza bulevardul pe care merg si astept sa se faca loc de masina mea dincolo de intersectie si abia atunci plec. multi vor sa blochezi neaparat intersectia, chiar daca tot stai, macar sa stai ca o vaca imputita in mijlocul drumului sa nu mai poate face stanga cei din sens opus si pietonii sa faca slalom pe trecere printre masini.

                          mai ales femeile au boala asta. cum stau putin mai mult si am liber de o masina in fata, claxon, chiar daca e vizibil ca nu ai unde sa mergi, doar sa stau in mijlocul intersectiei sau pe trecere.
                          Last edited by toba; 25 December 2008, 18:03. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Azi am trecut pe langa o statie de taxi eram pe jos si un sofer vroia sa treaca pe langa ei sa intre in parcare si 2 taxiuri vroiau sa intre si ele si se da un taximetrist jos din masina de taxi care statea si il injura sa deie repede inapoi sa intre colegi lui si el striga la ala din masina ca o luat carnetu pe euro asa m-am enervat eu de tate ca de eram in locul lui si nu erau alti taximetristi ii dadeam un pumn in gura numa as periculosi ca se ajuta intre ei.

                            Comment


                            • Pe mine NU m-a enervat deloc soferul matizului rosu care azi-noapte rula pe dn1 la 3 masini in fata mea si cand a vazut ca m-am bagat in depasire a bagat faza lunga cat eram in depasire ca sa vad ce e in fata si apoi cand am intrat inapoi pe banda imediat a stins-o! Tot repectul!!!

                              PS: intr-o tara ca a noastra bunul simt e de multe ori iesit din comun...
                              If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                              Comment


                              • Deci...cei mai enervanti.In ordine descrescatoare:pustanii cu orgolii de f1 si care risca inutil,motococlistii care zboara cu jdemii kmh fara sa fi auzit de "neprevazut" si taximetristii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google