Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am inteles ideea .
    sigpic

    Comment


    • Pacco,tocmai ma pregateam(trageam aer in piept)sa-ti raspund(!),dar au facut-o baietii.Sa stii ca-mi place si acum muzica,si tot ce-i frumos,dar nu tare,ostentativ,si mai ales NU cu vulgaritati zbierate.Orice gen de muzica asculti,daca e prea tare,ederanjanta pentru ceilalti.Ce mi-ar fi placut mie o masina la 19 ani!Prima am avut-o la 36.Asta e a doua.
      In general,mamele incompetente sau nepasatoare cresc copii fara bun-simt.Nu era o referire la tine sau la mama ta,ci la cei care adauga zgomotelor din trafic si zgomotul muzicii lor,care e cu atat mai dezagreabil cu cat se livreaza adeseori cu ingamfare si autosuficienta.Ce-ar fi ca toti soferii sa umble cu geamurile deschise si cu muzica tare,indiferent ce gen asculta,ca acum avem cam toti instalatii de facut muzica.

      Comment


      • Am mai spus,eu ascult muzica la un nivel mediu,cu geamurile inchise,iar cand am nevoie sa deschid ceva dau muzica incet.Deci nu ma incadrez in categoria aia care nu-ti place tie.Dar pe mine unu nu ma deranjeaza daca dau de unu la semafor are Dacia 1310,subwoofer si sta cu geamurile deschise si cu muzica la max.Sa faca ce vrea,e masina lui.Si sa stii ca nici cei mai in varsta nu se spetesc,de cate ori s-a intamplat in metrou,sa dau de 2-3 barbati,de varsta medie,si injurau de mama focului nu aveau nicio treaba ca metroul este plin sau stiu eu.Si sunt multi nesimtiti,nu numai soferii cu muzica,fiecare face cate ceva deranjant pentru ceilalti.
        sigpic

        Comment


        • Bogdan , dar daca Pacco asculta tare un gen muzical preferat de tine te mai deranjeaza ? Nu prea cred . Daca asculta bug mafia si alti celebri cantareti romani care stiu doar sa-mi bag , sa-mi dregi , sa-ti fac si altele da , e arhi deranjant . Pt unii , altora le place . Nu mie . Nu Mafia . Alt gen da . Cat pot de tare . Uneori . Nu intotdeauna .
          B -X X - DDF x 2

          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

          Comment


          • Originally posted by Pacco View Post
            ...Si sa stii ca nici cei mai in varsta nu se spetesc,de cate ori s-a intamplat in metrou,sa dau de 2-3 barbati,de varsta medie,si injurau de mama focului nu aveau nicio treaba ca metroul este plin sau stiu eu...
            Niste ciobani. coborati dintre oi.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • Pacco,eu nu m-am referir la tine.Doar daca faci zgomot ,poti sa te consideri deranjant,nu numai pentru mine,sau pentru ca sunt eu sensibilul lui peste,ci pentru ca e o regula de buna purtare sa nu-ti folosesti libertatea ta pentru a ingradi-o pe a celorlalti de a trai intr-o zona fara sute de muzici date tare.Nu am specificat nimic de varsta,un cretin e cretin si cu barba sura si cu tata in gura...Cat despre injuraturi,parca am specificat mai inainte ceva de cei cu mame incompetente sau nepasatoare.
              Florin77,eu ascult muzica preferata la un volum moderat si intotdeauna fara a deranja pe altii.Politetea elementara,fir-ar ea sa fie...
              Cristi_lcd,eu am avut oi,am crescut la tara si sunt mandru de asta,si in plus,sa vezi chestie,nici nu injur!Si am cunoscut foarte multi ciobani ,si cei mai multi nu erau mai needucati decat muncitorii obisnuiti din orice oras al tarii.Ba unii dintre ei parca erau ceva mai cu rusine decat media orasenilor.Fara suparare,e doar o constatare.Dealtfel,de cand cu marea dezvoltare industriala si ingroparea agriculturii multi sunt angajati prin industrie si nu s-ar putea spune ca se fac de ras.

              Comment


              • Cei care au masini de la firma care se baga fara pic de jena si nu i doare de masina daca o agata ca doar masina nu i a lor mai ales taximetristi.

                Comment


                • Ar fi bine ca fiecare sa invete si din greselile altor patricipanti la trafic.Educatia rutiera nu se capata doar in cei 7 ani de acasa(care ii are ).

                  Comment


                  • taximetristii si umflatii din jeepuri.....90% din soferii care au jeep sunt niste frustrati care vor sa-si etaleze "dimensiunile" si binenteles parcheaza aiurea, depasesc neregulamentar(ca doar sunt mari,,si tre sa le faci loc)si uite asa..se opresc in intersectii.....sa-si faca diverse treburi....cumpara tigari stau de vb cu alta masina....niste IDIOTI cu totii....ah de ce nu's eu oare politist??
                    http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                    жалюзи плиссе

                    Comment


                    • Doua faze...
                      1. Pe o strada ff aglomerata, circula masina mea. La un moment dat masina mea vede de pe o straduta secundara o alta. A mea ii face cu ochiul aleia, ca poate intra "pi ulita prinsipala". Nimic! Inca o data...Nimic...A treia oara intru si eu in joc si ii fac in persoana cu mana lu' tanti de la volan semn ca "are prioritate temporara"; la care ea intoarce capul...
                      M-a amuzat la culme faza

                      2. Aici "ie" mai multe...nu o sa inteleg niciodata de ce unii soferi (mai ales dudui si duduite, tanti si matuse_ma gandesc la ele caci ar trebui sa fie muuult mai riguroase regulile bunului simt, elegantei) arunca gunoaie pe geamul masinii, chistoacele tigarilor, hartii si alte cadouri...
                      Si ne vaitam de mizeria si de mitocania de pe strazi
                      Last edited by 77sky; 16 January 2009, 23:26.
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • cei care n-au loc pe banda lor cand intra pe un drum cu prioritate sau cand fac stanga... :-L
                        Ţăranul de la oraş e cel mai prost animal.

                        Comment


                        • Pai cum de ce, pentru ca nu le face nimeni nimic. Ia sa fie amenda 100 lei (nu mai mult) dar sa se aplice de fiecare data, sa vezi dupa aia ce civilizati vor devenii toti brusc si dintr-o data.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Aia cheliosi cu lanturi groase si gipane n-o sa le pese de aia 100 de lei amenda, tot asa o sa ramana.

                            Comment


                            • Frate, daca este amendat de 3 ori pe zi, pe saptamana sunt 2100 lei, pe luna 9000 lei. Nu stiu ce om, indiferent de cati bani ar avea ar contininua sa arunce gunoiul pe geam in conditiile astea. Civilizatia se face cu japca, arde-l pe om la buzunar in mod sistematic (de fiecare data cum a gresit) si sa vezi cum se civilizeaza brusc.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Dupa cum zici tu asta ar fi cazul ideal, dar din cate stiam nu poti sa amendezi pe cineva de 2 ori in aceeasi zi pentru aceeasi greseala. In plus, ala se lasa de sofat daca o sa-l opreasca politia in fiecare zi.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google