Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by B997NDL View Post
    ai impresia ca aia dfin NY au fost peste tot ? merg de acasa la serviciu si atat.
    multi, nici atat ca n-auloc de parcare. rup metroul. un loc de parcare e 500 $
    pe luna. ma refer la alea construite pe "n" nivele. ai idee unde sunt aparatorii patriei fata de mine ? sa ma plimb de placere pe motorina mea ?!
    Esti primul bucurestean de care aud ca nu se poate mandri cu faptul ca stie toate ulițele metropolei. Nu primesti diploma, asta e!

    Lasa-i mah pe proviniciali in Colentina, ca merg si ei cum pot. Daca te duci si tu in alt oras, imi inchipui ca pierzi cateva secunde incercand sa te ghidezi, nu mergi snur.

    Ca regula general, in orice oras din Romania te afli, prima data tre' sa fii atent la taximetristi, aia fiind un fel de doctori ai strazilor, tre' sa le dai prioritate ca respect.
    Last edited by mr.K; 19 December 2014, 09:16.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Pai daca ai locui in New York, ce-ai face bre? Ca CApitala e cat Brooklyn-ul, daca ai iesi in Queens, esti pierdut.
      Abia in Bronx te-ai simti ca in sector five.
      De ce crezi că acolo străzile sunt numerotate?

      Comment


      • Referitor la parcari, greseala este a primariei. Ia sa delimiteze locurile de parcare intre blocuri, pe care sa si le cumpere cetatenii de la primarie. Ia sa puna prin centru si zone comune parcari cu plata cu automat sau sms (tot primaria, nu tiganii lasati sa-si faca de cap prin toata capitala cu colecta de "taxa de parcare"). Ia sa delimiteze clar fiecare loc de parcare, oprire sau stationare. Ia sa puna peste tot semne de "oprire interzisa" dublate de masini cu ridicari, sa vezi ce se civilizeaza ai dracului romani puturosi, arsi la buzunar pt incalcarea legii.
        In Brasov sa dai cu tunu si pe langa statii dedicate de RAT si taxi, nu gasesti altceva decat:

        "Parcare cu resedinta de abonament",
        "Parcare cu plata" si
        "Oprire interzisa".

        Orice abatere e sanctionata, si uite asa dragii mei conlocuitori s-au civilizat si respecta regulile. Pe de alta parte, s-au si asigurat locuri de parcare, sosele latite, sensuri unice si infrastructura.
        Primaria trebuie sa vina cu astfel de initiative, altfel e tara nimanui.

        Cum imi zicea cineva ieri: cu cat sunt mai putini locuitori intr-un oras, cu atat calitatea vietii e mai buna.
        Last edited by balooo; 19 December 2014, 13:57.
        sigpic

        Comment


        • ÃŽn oraşele mici, funcţia şi banii primează în faţa regulilor de circulaţie. Doar ce-am fost "depăşit" de preşedintele Consiliului Judeţean şi de directorul Gărzii de Mediu. Stăteam liniştit la stop, al doilea din coloană, pe drum cu o singură bandă pe sens erau câteva maşini şi în spate, aşteptam să treacă cei de pe strada prioritară, când vâjjjj, pe lângă mine ambele maşini de serviciu ale sus-numiţilor, oprind pe cei ce intrau pe strada respectivă, pe banda lor şi pe cei care circulau pe drumul prioritar. Nu au girofare sau semnale. Au încălcat amândoi câteva reguli de circulaţie care s-ar lăsa cu permisul luat. Depăsirea coloanei, depăşirea pe linie continuă, stânjenirea vehiculelor ce veneau din sens opus, neacordare de prioritate, nerespectarea indicatorului STOP. Efectiv au frânat toate maşinile ce circulau pe drumul prioritar. Preşedintele CJ s-a oprit la 200m de intersecţie, la o manifestare orăşenească. ÃŽn postura de pieton, nu se grăbea, saluta respectuos alegătorii.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Ca regula general, in orice oras din Romania te afli, prima data tre' sa fii atent la taximetristi, aia fiind un fel de doctori ai strazilor, tre' sa le dai prioritate ca respect.
            Foarte bine punctat, sunt de acord.

            Comment


            • @ GOJIRA: Nu doar cei cu functii ignora indicatorul STOP in Calarasi. Eu am masina in service de 2 saptamani facuta praf de o 'lady' care nu a oprit la stop, scuza fiind ca 'nu a vazut strada, dar indicatorul'? Desi era caz de retinerea permisului, politia nici nu s-a sinchisit sa vina, au zis ca daca soferii nu se inteleg, sa vina cu masinile la politie. Cei de la Allianz, unde avea proasta rca-ul skodei, tot amana pe motiv ca 'e cam mare dauna pt un logan' (11.000 lei) si ca ei 'oferteaza' 9600. Vi se pare normal ca asiguratorii sa se comporte ca la targ cu asiguratii?...

              Comment


              • Politia nu trebuie sa se "sinchiseasca sa vina" doar pentru ca esti tu idany48, ci sunt obligati sa vina la locul accidentului doar daca sunt victime omenesti.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Amiabila nu este obligatorie, indiferent de caz. La orice fel de accident, fie si doar cu bara atinsa, politia trebuie sa vina daca este sesizata.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Nu trebuie sa vina... Doar ce am spus mai sus.

                    Te duci tu la ei si declari accidentul.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • A, eu stiam ca sunt obligati sa vina.

                      Asiguratorii se tocmesc pentru ca au luat la cunostinta foarte bine practicile serviceurilor de uNflare a preturilor.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Originally posted by 827sam View Post
                        Amiabila nu este obligatorie, indiferent de caz. La orice fel de accident, fie si doar cu bara atinsa, politia trebuie sa vina daca este sesizata.

                        Te-nseli!
                        Vine doar in cazul in care din accident au rezultat vatamari la "partea umana" implicata.
                        Altfel, daca nu sunt victime, pot fi muci masinile ca NU vin, se deplaseaza cei implicati cum pot, pe platforma, tractati, etc, la politie...daca vor.
                        Last edited by Kojak; 21 January 2015, 13:18.

                        Comment


                        • Si cand sunt vatamari, intreaba de cateva ori: "Sunteti sigur?" "Macar vedeti dublu?"
                          Mie mi s-a intamplat asta cand am facut accident si era ceva sange prin masina.
                          Au stat cu mine la telefon 8 minute ca sa-si dea seama ca am ceva, pana cand au trimis o masina!
                          HALAL!

                          Comment


                          • ii comunici celui care te-a lovit ca va vedeti la militie. te duci la militie in 24h si ceri pv , chiar daca masina nu se poate deplasa. nu e obligat nimeni sa se legitimeze in fata ta , sa-ti dea rca-ul , etc. o bagi in ce service vrei tu si sa vezi ce frumos platesc asiguratorii fara sa comenteze cand ai pv.
                            de ce va complicati viata ?
                            cu vatamari e mult mai complicat si dureaza solutionarea ...

                            acum ma enervez eu insumi cand ma enervez degeaba. am ajuns la concluzia ca-s prea multi idioti , analfabeti , chiori si prosti pe sosele ca sa ma enervez pentru fiecare.
                            Last edited by Costi-bc; 21 January 2015, 13:42.
                            o/____\o
                            (i)
                            .........

                            Comment


                            • Cezar. asa se intampla ca tu suni si spui ca esti victima, pentru ca sunt tot felul de solicitari de la oameni dementi. Exemplu.
                              Daca suna altcineva si spunea sa vina pentru ca a avut loc un accident si victima este plina se sange, ar fi venit imediat.
                              Un prieten a avut accident, el fiind cu motorul, si tot el a sunat la ambulanta. Exact cum spui tu: l-au intrebat aia la telefon si ce a mancat de dimineata. Pana s-a suparat asta si le-a inchis telefonul in nas. A sunat altcineva la 112 si a spus ca a avut loc un accident si victima este intinsa pe asfalt. Au venit aia in 7 min, adica exact cat a stat asta sa le explice la telefon.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Originally posted by vitriol View Post
                                Exemplu.[/URL]


                                ...si nici macar nu era din vaslui sau botosani

                                no offence, ptr. colegii nostrii din partile alea!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google