Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by kubala7 View Post
    Aveam zilele astea in spate un zeu de VL parca era, in localitate, stiam ca e radar, mergeam cu ~55, si vine nervos in spatele meu si imi da flashuri, si da sa intre in depasire pe linie continua, vine paralel cu mine, si vede MCV-ul de politie, franeaza disperat si intra inapoi in spatele meu, culmea, nea militica se uita in telefon si nu l-a vazut pe zeul pe banda cealalalta pe linie continua. Astia au noroc tot timpul.
    E, fix asa "am ajutat" io un gunoi d-asta o data sa ramana fara permis sau sa decarteze gros spaga la gabor.
    Culmea, tot pe DN7 eram, in drum spre SB, fix aceasi situatie descrisa de tine:
    localitate, aliniament lung cat vezi cu ochii, linie continua, "autospeciala" cu radar la umbra nucului bartan, pe dreapta la o distanta considerabila, fara clientela, deci vigilenti, nu jucau snake ca astia ai tai, pe tilifon (nu erau aifoane si smartfoane)
    vine asta lansat din spate, flesuri si un claxon doua de control (ce-i drept timide), ca cica sa ma trag la o parte din drumu' lui ca vine za meserias.
    se baga in depasire (io mergeam constant cu 60 pe ceas), ajunge paralel cu mine, vede echipaju'...io il simt ca vrea sa renunte sa se replieze in spate asa ca ii ard o mare frana (cam pana pe la 15-20 la ora, in spate era lber), asa ca asta, luat prin surprindere se vede nevoit sa termine depasirea.
    L-am servit pe tava militianului , deja ala iesise din MCV cand asta era paralel cu mine....drum bun madar fakar!
    Last edited by Kojak; 11 December 2014, 21:45.

    Comment


    • Epic ) deci tu esti ala mic si negru de respira greu? )

      Comment


      • bah doar negru is, recunosc, mai taciune ca ultimu' garoi in viata.

        Comment


        • Originally posted by 30_VLD View Post
          E de bine sau de rau? (faza cu galbenul)

          Acu' taximetristii astia
          E de belea

          Comment


          • bah iti dau riport ptr. galbenu' ala, imi da la masele!

            Comment


            • Cam asta simt si eu cand ii vad pe astia de pe taxi party, o durere de masele si de falci de la cata ”gura” fac

              Comment


              • Ca mi-am amintit de Bucurestiul asta, cand mergeam la consoarte pe la Ct, ajungeam la centura Bucurestiului, unde, desi era coloana , se gasea cate un destept sa depaseasca, si se oprea taman in dreptul vreunui tir, cu alt tir in fata...evapora-te nene, nu altceva!

                Deci nu imi plac aia de merg pe contrasens cand e coloana...sau ii zice depasire? )

                Ivane, da un PM cu modelul la camera aia, sa vada si ochii mei despre ce e vorba.

                Comment


                • Originally posted by 30_VLD View Post
                  ...cand mergeam la consoarte pe la Ct,
                  cate una pa fiecare bulan, nebunu-le...

                  Comment


                  • Pai, bateam drumu' dijaba? Benzina o mai amortizam, da' asa de fun, ca tot puneau ele botu' la "no si ioi" )

                    Comment


                    • Originally posted by 30_VLD View Post
                      Ivane, da un PM cu modelul la camera aia, sa vada si ochii mei despre ce e vorba.
                      Mai,,numai stiu modelul ca am luat-o acum vreo 2 ani, dar dupa poze poate o recunosti. Am avut un card de 2 gb pe ea clasa 4, dar de Black Friday am inzestrat-o cu un card de 16 gb clasa 10. Acum cu acest card inregistrez continuu vreo 10 ore, dupa care trece la inregistrarea in bucla.
                      A costat 200 de lei la o promotie de pe un site din Pitesti, acum e vreo 150.
                      Isi face treaba bine chiar si pe timp de noapte sau parcarile de prin mall-uri.
                      O sa pun si cateva filmulete facute cu aceasta camera... cu SOFERII DIN TRAFIC care ma enerveaza cel mai tare

                      Ps..inregistreaza si audio.
                      Attached Files

                      Comment


                      • O lasi permanent pe masina sau o scoti noaptea?



                        Din bun simt ptr. baEtii care modereaza sectiunea, hai sa ne mutam cu discutia despre camerele auto, aici:

                        Last edited by Kojak; 11 December 2014, 22:28.

                        Comment


                        • Discutia de camere auto DVR poate continua .... AICI si nu in cel de mai sus.

                          Comment


                          • asa tati, vezi ce-nesamana sa fii pus pus la punct cu toate cele.

                            Comment


                            • Originally posted by Kojak View Post
                              E, fix asa "am ajutat" io un gunoi d-asta o data sa ramana fara permis sau sa decarteze gros spaga la gabor.
                              Culmea, tot pe DN7 eram, in drum spre SB, fix aceasi situatie descrisa de tine:
                              localitate, aliniament lung cat vezi cu ochii, linie continua, "autospeciala" cu radar la umbra nucului bartan, pe dreapta la o distanta considerabila, fara clientela, deci vigilenti, nu jucau snake ca astia ai tai, pe tilifon (nu erau aifoane si smartfoane)
                              vine asta lansat din spate, flesuri si un claxon doua de control (ce-i drept timide), ca cica sa ma trag la o parte din drumu' lui ca vine za meserias.
                              se baga in depasire (io mergeam constant cu 60 pe ceas), ajunge paralel cu mine, vede echipaju'...io il simt ca vrea sa renunte sa se replieze in spate asa ca ii ard o mare frana (cam pana pe la 15-20 la ora, in spate era lber), asa ca asta, luat prin surprindere se vede nevoit sa termine depasirea.
                              L-am servit pe tava militianului , deja ala iesise din MCV cand asta era paralel cu mine....drum bun madar fakar!
                              eu eram pe DN14A veneam de la Medias, eu am tras decat dreapta sa il las, nu m-am gandit sa pun si frana, dubios e, ca era doar un militica in masina, celalalt n-am idee unde era... si era chiar dupa curba, deaia era linie continua... dupa curba nu prea se vedea Emceveu, imediat ce am trecut de ei, m-a depasit, tot pe continua, si pe trecere de pietoni bineinteles.
                              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                              Comment


                              • Si partea proasta e ca aia au un noroc chior, ceva incredibil. Asa a scapat ieri unu' in Valcele, norocul prostului, nu altceva. Ala a triplat pe portiunea aia de drum si nea' militianu' era intors cu spatele.

                                PS: Se aduna bani de camera, m-am saturat sa relatez fara probe )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google