Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Luam curba in aleea respectiva, daca nu il vedeam, il loveam...

    Faza e ca si-a lasat masina fara nici un semnal luminos in mijlocul drumului...

    A fost nesimtit.

    Nu cobor in garaj sa scot cardul, da-l naibii... Eu am spus doar ca ma enervat nesimtirea lui... Putea sa o lase si el dupa restul masinilor, NUUUU el a abandonat-o langa ele...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Si repet, nesimtirea cocalarului ma deranjat... Da na, ma ros undeva sa vorbesc cu el...
      Last edited by vitriol; 27 January 2015, 09:47.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • El e "cineva", nu-ti bate capul. Un jeg d'asta a lasat masina pe o straduta pe unde merg doar tramvaie, de a blocat coloana de tramvaie. A venit politia, a taiat o amenda, pana sa ii ridice masina a venit si jegul. Amenda sigur nu o va plati in vecii vecilor, probabil ca nema venituri, nema proprietati, ce sa-i execute?
        Daca ar bloca masina pana la plata amenzii, cum fac alte tari, ar fi o chestie. Asa... jegul a ramas sa se laude la natia lui de nespalati cum a fost el smecher si a blocat tramvaiele, a aparut si la ziar. Astia voteaza si primesc pomeni, locuitnte sociale, voi n-aveti decat sa platiti impozite, sa aiba astia din ce trai.

        Un ciumete obosit.
        Last edited by mr.K; 27 January 2015, 10:22. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Am patit si eu o chestie sambata, m-am dus la matusa-mea in Alba Iulia, in fata blocurilor sunt parcari numerotate, nu scria nimic rezervat, asa am si in fata blocului in Cluj, doar numerotate, erau o gramada de locuri goale, sambata dimineata (cand era toata lumea acasa), am parcat pe unul din locuri, cand am plecat dupa-masa, erau o gramada de locuri goale, dar ce sa vezi: mi-am gasit masina cu stergatoarele ridicate si zgariata cu cheia... Poftim cultura... la momentul respectiv, si acum inca zic multe despre persoanele din judetul ala, dar nu voi scrie aici, pt ca nu toate sunt la fel.
          Dar... se face asa ceva ?
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • Nu se face, dar nah, numarul ala era mostenit de la ma-sa.

            Comment


            • Plangere la politie pentru vandalism si indici si locul unde ai parcat. Frumos era sa lasi si tu un nr de tel daca erau locuri marcate si numerotate.
              Mergeam pe o sosea la vreo 70 la ora (limita de 50 dar nah...) si un ciumete face stanga prin fata mea. Problema era ca boul nu avea loc sa traverseze sensul meu si se opreste pe banda 1 cu fundul pe banda 2. Frane ABSuri nebunii, inima in gat il ocolesc dar redusesm deja spre 30 la ora cand am terminat manevra, ramanand pe banda 2, ca pe banda 1 era Marasesti. O femeie ma prinde din urma si ajungand in spatele meu dadea flashuri sa ma trag la o parte...
              Ma trag pe banda 1, accelerez, o depasesc prin dreapta mai apoi ca i-a luat cineva banda 2 cadou odata cu permisul . Ma gandeam sa-i zic ceva cand oprim in coloana dar am zis ca oricum nu intelege la fel ca bizonul lui Mumus.
              Cum durerea mea sa dai flashuri cand vezi foarte bine de ce am incetinit si ca nu ma mocai pe banda 2 ca sa ma aflu in treaba ? Astea e din specia care da flashuri si cand esti la jumatea tirului pe autostrada sa te bagi sub el ca sa treaca ea.
              Last edited by einstein1984; 27 January 2015, 13:14.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Originally posted by kubala7 View Post
                Am patit si eu o chestie sambata, m-am dus la matusa-mea in Alba Iulia, in fata blocurilor sunt parcari numerotate, nu scria nimic rezervat, asa am si in fata blocului in Cluj, doar numerotate, erau o gramada de locuri goale, sambata dimineata (cand era toata lumea acasa), am parcat pe unul din locuri, cand am plecat dupa-masa, erau o gramada de locuri goale, dar ce sa vezi: mi-am gasit masina cu stergatoarele ridicate si zgariata cu cheia... Poftim cultura... la momentul respectiv, si acum inca zic multe despre persoanele din judetul ala, dar nu voi scrie aici, pt ca nu toate sunt la fel.
                Dar... se face asa ceva ?
                Afla locul cui este, gasesti faptasul
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • erau o gramada de locuri goale in parcarea aia, si am mai parcat acolo cu alte ocazii, oricum, partea buna e ca nu a ajuns la vopsea tot din cauza drumurilor minunate din judetul ala am ajuns cu ea acolo de nici macar nu se vedea vopseaua pe masina, era jeg de jumatate de deget pe ea.

                  Tot sambata in Teius, venea unu cu o ruptura de golf 3, era ceva intersectie, eu eram pe drumul cu prioritate si el avea cedeaza trecerea, de unde, ca daca nu ma opream, nu mai apucam acum sa scriu, cu vreo 90-100 a trecut prin fata mea, m-am oprit sa il las sa treaca. L-am claxonat, i-am dat niste flash-uri, si in cativa km l-am ajuns din urma, ce sa vezi, o lasa incet, si cand sa ma bag sa il depasesc, a bagat pedala la fund si dus a fost... ce merita astia ?
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • de aia e bine sa se dea drumul la arme in romania.

                    Comment


                    • Originally posted by einstein1984 View Post
                      Cum durerea mea sa dai flashuri cand vezi foarte bine de ce am incetinit si ca nu ma mocai pe banda 2 ca sa ma aflu in treaba ?
                      Zapada maaare (40-50 cm), o singura carare de rulare (desi erau 2 benzi, zona industriala), rulaj cu cca 40-50 km/h (deh...jos era...fainoshag!) si o racheta ma lovea in retina cu lumina suplimentara...Ce poti face in situatia aia? Sa chemi un elicopter sa te ia pe sus, pt a trece racheta ?!?
                      Asa ca...multe nu-mi mai sunt cu mirare.

                      Sau, tot asa, de iarna: ca vorbeati mai sus de faruri si lipsa lor: E85, ninsoare aproape torentiala, nasol pe jos, vizibilitate ff scazuta si ei nici o lumina (nici macar pozitii???), gata sa-i pocnesti masina...

                      Asta inseamna neaplicarea legii, asa prapadita cum este ea.
                      Daaar, politia a devenit organ fiscal, incasatoare de amenzi de viteza!

                      Ca sa intelegeti: cred ca as zbura zeci de permise zilnic, in orasul meu, doar stand la treceri de pietoni: sa treaca razant auto (se opreste din prudenta omul), iar politia la cateva sute de metri sta la panda, cu radarul???
                      Sunt cu copilul in brate, pun un picior pe trecere, masina la cca 20 de m si el nu opreste? Si faza repetata zilnic!
                      Astea ma fac de-a dreptul sa ma infurii, imi doresc sa le dau un pumn in tabla, sa le indoi nitel (desi nu mi-s violent deloc)!
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment


                      • Imi vine greu sa cred ca cineva poate fi atat de idiot incat sa zgarie o masina parcata fix e locul unde parcheaza in fiecare zi. Pai daca eu as fi un dement (mai dement decat el, evident) si mi-as gasi masina zgariata, cu stergatoarele ridicate, mi-as face un obicei sa trec pe acolo si sa vad ce masina parcheaza acolo in fiecare seara, iar dupa doua saptamani in care imi dau seama ca aia e masina idiotului o sa si-o adune de pe sosea si o s-o duca cu carutul de butelii la fiare vechi.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Originally posted by kubala7 View Post
                          ..................
                          Tot sambata in Teius, venea unu cu o ruptura de golf 3, era ceva intersectie, eu eram pe drumul cu prioritate si el avea cedeaza trecerea, de unde, ca daca nu ma opream, nu mai apucam acum sa scriu, cu vreo 90-100 a trecut prin fata mea, m-am oprit sa il las sa treaca. L-am claxonat, i-am dat niste flash-uri, si in cativa km l-am ajuns din urma, ce sa vezi, o lasa incet, si cand sa ma bag sa il depasesc, a bagat pedala la fund si dus a fost... ce merita astia ?
                          Cred ca e unul din momentele in care ti-ai fi dorit sa ai altceva decat Logan. Un TAB, sau ceva de genul.
                          Ala cu jegul de Golf a ajuns la extaz ca a mai facut inca un Logan.

                          Comment


                          • Daca ma bagam in intersectie, sigur nu mai ajungea niciunul din noi la extaz, la viteza aia... Iar daca nu eram cu parintii in masina, sau eram cu ceva prieteni, cand l-am ajuns din urma poate imi puneam mintea cu el, si iar nu iesea bine, mai ales ca eram si nervos ca imi zgariase ala masina. Imi pare rau ca nu i-am retinut numarul era din Blaj, avem destui colegi din Blaj aici pe forum, poate se dadea de urma lui.

                            Morala: chiar daca esti pe drumul cu prioritate, chiar daca stii ca tu ai dreptate, asigura-te de 2 ori inainte sa intrii in intersectie, pentru ca daca vine un nebun si te omoara, sau iti omoara familia, cu dreptatea si cu semnul de cedeaza trecerea, nu ii mai aduci inapoi.
                            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                            Comment


                            • Mai Cichiceane, dar sa-ti faci dreptate singur, ti se pare ok?
                              Sa zicem ca erai cu prietenii in masina, il urmareai si in final il prindeai pe ala cu Golful, ii ardeai o bucata de se lipea de asfalt ca musca de tavan. El sechelat pe viata, sau, mai rau, 2m sub pamant, tu cu viitorul phootoot. Da' ai fost JMeKer, ce bula ta!
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Scapi mai ieftin daca il calci cu masina (deh, e eveniment rutier), decat sa-i dai o felie din incheietura, cu martori.
                                Sau te duci la politie si faci plangere, ca se rezolva...nimic.
                                Nu mai gasesc pe aici video-ul, a fost prezentat si la TV cu niste colegi intr-un MCV rosu atacati de niste ciori. Au sunat la politie, exista inregistrare video cum sunt opriti de 2 ori in mijlocul drumului, a 2-a oara are si o bata de baseball unul dintre ei, bata pe care o arunca in directia MCV-ului cand reuseste sa treaca de barajul lor, nu s-a mai cercetat, facut, dres, nimic...nu mai bine il faci sa-ti pupe radiatorul? Asta asa, ca fapt divers, sa nu-ti faci dreptate singur, sa lasi organele abilitate etc etc., ati uitat unde traim.
                                Ori il lasi in pace. Ori dai peste el cu masina.
                                Last edited by mr.K; 27 January 2015, 15:11.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google