Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parerea mea... E ca, cei mai enrvanti soferi sunt cei care blocheaza intersectiile si ignora indicatorul de interzis la stanga. Ei sunt de vina pentru tot tambalaul asta... Aaaa si era sa uite... Si cei care nu stiu sa opreasca la trecerile de pietoni, cand acesti sunt angajati in traversare.
    Logan Berlina 1.5 DCi 65 CP - Preferance 26 OCT. 2006 sigpic

    Comment


    • Mie, ca pieton, mi s-a intamplat sa ma opresc pe trecerea de pietoni, ca sa acord eu prioritate la un idiot care conducea o masina. Dar i-am zis ceva de dulce si mi-am vazut de drum
      sigpic

      Comment


      • Ma duc lejer pe banda unu (2 benzi pe sens) cand vine un bou (avea in jur de 45 de ani=om in toata firea) si imi taie calea la fel si la masina din fata mea care circula pe banda 2 (facea slalom printre masini) ma enervez si ma i-au dupa el si ii dau niste flash-uri...Ceva mai incolo ma bag sa il depasesc pe banda 1 la care prostu imi trage dreapta brusc sa nu ma lese sa il depasesc...Milimetric l-am evitat si in dreapta era si un cap de pod...Mai in colo se opreste sa faca dreapta si ma opresc in paralel cu el si il bag la masa in p****a la care el radea......Azi meregam cu un prieten cu masina si in spate unu mergea cu faza lunga...Sa enerveaza a meu trage intro parcare sa treaca bou de noi si ii baga pe urma si el faza lunga la care bou franeaza si baga in masalier,prietenu o intrat pe contrasens sa il evite...Am ramas socat...S-au umplut strazile de soferi KAMIKAZE

        PS; desigur toti soferi astea kamikaza nu aveau altceva decat o amarata de dacie din 1900 toamna pe care nu dai doi bani
        ...de doi lei :p

        Comment


        • mishule, este adevarat ca acesti soferi merita sa guste din propriul tratament, dar riscul este mare. Daca as avea o masina cu niste tzepuse in fata si in spate si cusca de protectie, ar fi alta treaba.
          Totusi, exista o vorba: nu te certa cu un prost ca s-ar putea ca cei din jurul tau sa nu observe diferenta dintre tine si el.
          Bafta si cati mai putini nebuni pe sosele!
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • Of...

            In Romanica multi nu circula dupa regulile de circulatie (evident alea au fost facute de prosti pentru fraieri) ci dupa ureche, conform nesmitirii, fara sa se constientizeze ce se poate intampla...
            Rezultatul e alarmant de la an la an; statisticile seci, reci,,,arata niste cifre care ar trebui sa ne ingrijoreze.
            Nu mai exista conduita preventiva, ci teribilism, "curaj"...
            Scene? Nu o data sunt pe banda 2, cu o viteza mai mare decat a celui de pe banda 1 si vine un "baietas" cu luminite de la sute de metri, (apoi sta in fundul meu la vreun metru cu faza lunga...) sa ma dau la o parte (merg deseori si cu 80 in localitate si cu vreo 120 afara...) desi nu am unde; nu inteleg de ce nu au rabdare sa astepte replierea masinii pe banda 1...
            Sau,,,oameni care merg cu o anumita viteza, mult timp si in momentul in care ii depaseste un Logan (care are viteza lui mai mare...)devin nervosi si incep cursa, pentru a-i arata loganistului ca masina lui e mai,,,"tare"
            Cata lipsa de judecata...
            Bleah!
            Ma toooot gandesc la drumurile noastre de prin anii 75-80 cum erau,,,cat de "multe" erau masinile...
            Mergeai zeci de km pe unele drumuri fara sa intalnesti tipenie de roata mergatoare...
            Ce mai timpuri!
            Sfaturile mele?

            Conduceti calm si preventiv!
            Last edited by 77sky; 9 November 2008, 09:18.
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • Ieri o masina de SCOALA cu elevul la volan mergea cu stopul de ceata din spate aprins(era Logan masina). Bineinteles ca nu era pic de ceata ca sa se justifice ba chiar era strada iluminata destul de bine. Instructorul ala ce facea dormea sau il invata tampenii pe elev?
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • Numara banii pe care i-a incasat de la fraier sub pretextul ca il invata sa sofeze...
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • astia care merg cu proiectoarele de ceata si stopu de ceata cand nu e nevoie trebuie batuti ... Mai ales daca au xenon in proiectoare .....Da m-am gadtit eu la ceva ... Imi iau o lanterna la 500$ cu xenon si cand lumineazaq aia zici ca sudeaza cineva si ii vad dau faza lunga ii dau si eu un blitz cu lanterna si ala intra in sant ... ;)

                  Comment


                  • Un blitz de aparat foto nu ar merge ? Nu mai vezi nimic cateva secunde.

                    Comment


                    • Pai lanterna aia bate vro 2-2.5 km ;) e misto una daia da tine bateria cam putin 10 minute ... da arunci cativa nesimtiti in sant ;)

                      Comment


                      • 4-5 puncte amenda si 3 puncte penalizare pentru " Folosirea luminilor de ceata in alte conditii decat pe timp de ceata".

                        Comment


                        • Mdea...

                          Arata-mi si mie cati sunt sanctionati pt asa ceva...

                          Ma gandesc in primul rand la folosirea proiectoarelor pt ceata, sa nu mai zic de lumina din spate, rosie...
                          Sa ne uitam pe strazi si sa vedem cati dintre soferi le folosesc? Cred ca peste 75 % (e mai cooool, nu???)
                          Sper sa renunte la folosirea lor, atunci cand "se arde" vreun bec, (sa ii usture la buzunare); in plus,,,daca au 10 % eficienta,,,tinand cont de distanta la care sunt proiectate sa lumineze, plus viteza de rulaj!
                          Este al naibii de iritant (acum imi aduc aminte si de cei care folosesc lumina de ceata din spate, de ce o tin aprinsa??? Sa nu vina vreunul peste ei???)

                          Of, of! Vai, Vai !!!
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • Eh, iti dai seama ca multi le folosesc pentru ca le au, sa vada lumea .
                            Si stiu eu doua cazuri cand au fost sanctionati pentru folosirea proiectoarelor in mod nejustificat.

                            Comment


                            • Stopul de ceata nu cred ca-l aprind ca sa-i vada lumea, ci pentru ca se vede misto in bord luminita portocalie. Cat mai multe led-uri, beculete care palpaie, abtibilduri si... Manele...
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment


                              • Conducand linistit pe calarasi (o strada populata), in fata mea, dintr-o o masina, cu numere de inmatriculare din Brasov, arunca o sacosa tip "maiou" pe fereastra. O adiere de vant mai lipsea sa se lipeasca de parbrizul masinii in care eram. Am si eu o intrebare. Asa se practica in Bv sau in toata romania, se arunca cu sacose pe geam? Ca in toti zecile de mii de km facuti pana acum, nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google