Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Andrushk_mib e vorba de soferii care ne enerveaza nu de cei ce sunt soferi adevarati.

    Am gasit o noua categorie de soferi care ma enerveaza. Cei carora le dai voie sa se bage(in diferite conditii) iar ei stau si se uita ca prostii la tine chiar daca le faci si semn sa se bage. Si bineinteles ca astia nici nu multumesc.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • Originally posted by skd_ozenel View Post
      @ mish
      mentiuni speciale - soferii de matiz, logan 1.4, toroape aduse de afara de cad tablele de pe ele si polueaza cat o RABA...intotdeauna se grabesc mai tare decat restul
      Pe mine ma mai enerveaza meseriasii care nu stie sa scrie . Ce super strong estem unii care are 16 v . Sa nu pierdem vreuna pe drum ( valva vreau sa zic ) . Ce vrei , aia e vai de ei ca nu are bani de multe valvi .
      B -X X - DDF x 2

      :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

      Comment


      • Cei care merg cu mult sub limita legala pe drum cu 1 banda pe sens unde nu se pot face depasiri sub nici o forma si tin dupa ei o coloana de 50-100 masini.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • Originally posted by Cristi_LCD View Post
          @Andrushk_mib e vorba de soferii care ne enerveaza nu de cei ce sunt soferi adevarati.

          Am gasit o noua categorie de soferi care ma enerveaza. Cei carora le dai voie sa se bage(in diferite conditii) iar ei stau si se uita ca prostii la tine chiar daca le faci si semn sa se bage. Si bineinteles ca astia nici nu multumesc.
          Probabil nu le vine sa creada!!!Si nu-ti multumesc pentru ca sunt in stare de soc!

          Comment


          • Mai mult ca sigur asta e explicatia.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • pe primul loc sunt clar taximetristi, dar.....am cerut voie unia sa ma bag in fata lui si chiar ma lasat,m-am inchinat iar el se uita cam socat sa zic.pe locul doi baetasi astia care intr-un fel sau altu au o nemtoaica mai puternica.

              Comment


              • Ma deranjeaza in trafic conducatorii de autovehicule care nu semnalizeaza schimbarea directiei de mers, cei care circula cu POZITIILE aprinse si cu "garnitura" de proiectoare.
                MiNnRuZ

                Comment


                • Da,si astia ar fi o alta categorie,cu faruri maritime ,care daca s-ar inventa faruri cu lasere orbitoare si-ar pune si ei ca sa vada lumea ce baetasi sunt ei.

                  Comment


                  • ma enerveaza ce-i care merg in paralel cu aceasi viteza ca si ala dupa banda 1.

                    si uite asa nu ai pe unde sa depasesti si se face coloana in spate )

                    Comment


                    • Originally posted by Cristi_LCD View Post
                      @Andrushk_mib e vorba de soferii care ne enerveaza nu de cei ce sunt soferi adevarati.

                      Am gasit o noua categorie de soferi care ma enerveaza. Cei carora le dai voie sa se bage(in diferite conditii) iar ei stau si se uita ca prostii la tine chiar daca le faci si semn sa se bage. Si bineinteles ca astia nici nu multumesc.
                      cunosc doua cazuri de acest gen de a lasa pe altul sa se bage cand nu e cazul. unul s-a intamplat in fata mea, cand un sofer de autobuz l-a lasat pe altul sa ii taie calea si nu a vazut dincolo de autobuz ca venea un mercedes. si ghici, neacordare de prioritate, dar a fost usor accidentul. iar al doilea s-a intamplat unui coleg de munca. tot genul asta, cineva i-a facut semn unui al III-lea participant la trafic ca poate intra si s-a petrecut inevitabilul. a intrat colegul in vinovat din care a ricosat in cel care a facut semn sa poata intra. iar asigurarea vinovatului nu poate acoperi toata paguaba.

                      mai pe scurt, unii stii de ce sa nu se bage.
                      sigpic

                      Comment


                      • La urma urmei,trebuie sa casti ochii cand faci orice manevra,ca nu te poti baza pe un neica nimeni necunoscut.Daca ala e amantul sotiei si te vrea mort sau macar prin service cu masina?

                        Comment


                        • Originally posted by andrushk_mib View Post
                          Pe mine NU m-a enervat deloc soferul matizului rosu care azi-noapte rula pe dn1 la 3 masini in fata mea si cand a vazut ca m-am bagat in depasire a bagat faza lunga cat eram in depasire ca sa vad ce e in fata si apoi cand am intrat inapoi pe banda imediat a stins-o! Tot repectul!!!

                          PS: intr-o tara ca a noastra bunul simt e de multe ori iesit din comun...
                          Pai asa se face,asa fac si eu tot timpul. Asta am citit si intr-o carte de legislatie, era recomandat.
                          niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                          Comment


                          • Originally posted by andrushk_mib View Post
                            Pe mine NU m-a enervat deloc soferul matizului rosu care azi-noapte rula pe dn1 la 3 masini in fata mea si cand a vazut ca m-am bagat in depasire a bagat faza lunga cat eram in depasire ca sa vad ce e in fata si apoi cand am intrat inapoi pe banda imediat a stins-o! Tot repectul!!!

                            PS: intr-o tara ca a noastra bunul simt e de multe ori iesit din comun...

                            Inseamna ca nu era membru gmclub ca aia au ca deviza ' nici o zi fara un Logan busit ' .
                            B -X X - DDF x 2

                            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                            Comment


                            • @bogdan_1984 sunt cazuri si cazuri. In principiu era vorba de cazuri clare unde doar ii lasam sa se bage in fata mea nu aveau nevoie de alte asigurari suplimentare.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Originally posted by Alex21 View Post
                                ma enerveaza ce-i care merg in paralel cu aceasi viteza ca si ala dupa banda 1.

                                si uite asa nu ai pe unde sa depasesti si se face coloana in spate )
                                Daca ai stii ce le fac eu cand dau de d-astia,ii fortez atat de tare,ca amandoi se dau la o parte si trec printre ei )).Iti dai seama ca niciei nu vor sa-si busheasca masina.
                                PS:Nu fac asa la cei care au masina de firma,ca era sa o patesc,dar nu era ceva in genu.Eram in spatele la unu cu masina de firma,un VW papuc era,nu mai stiu exact ce,si am dat semnal am trecut pe prima data,si am accelerat si idiotul s-a bagat brusc in fata mea,m-a enervat atat de tare...dar am zis lasa ca poate imi pune vreo frana,si o patesc :P.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google