Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cei care blocheaza intersectia sunt niste nesimtiti.
    La fel si cei care nu-i lasa sa degaje intersectia.

    Comment


    • cel mai tare ma enerveaza soferii de autobuze....sunt mai nesimtiti decat taximetristii ...de zeci de ori.
      acu cateva zile era sa il bat pe unu...mia taiat fata de 2-aori in 1 minut...nu ma lasat sotia...ca....
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Cei care nu stiu sa sofeze, nesimtitii....sunt multe de spus
        ...hai sa-i iertam doar e Sarbatoare
        sigpic
        Maică, ce mafioți de treabă !!!

        Comment


        • pe mine cel mai mult ma enerveaza soferii romani...pe bune...am un an de cand locuiesc in italia...dar soferii romani sunt unicat...ceata,ploaie,zapada,polei...nici o problema...depasim tot ce e in fata...doar suntem romani si am dat cateva mii de euro pe masina..si lasa..ca italienii se feresc...coada la semafor?sau blocaj?lasa..ca am claxon...doamne...oare de ce nu reusesc sa se adapteze nici macar aici?nu zic..in romania mai apasam si eu claxonul...cand bloca vreun nesimtit strada..dar aici am invatat ca nu are rost sa-i deranjez pe ceilalti cu decibelii...sau ca trebuie prin orice riscuri sa ajungi cu aproximativ 30 de secunde mai repede acasa...in fond..de asta imbunatatim interioarele...ca sa ne simtim mereu bine in masina...(bine...nu generalizez...doar nu sunt toti romanii asa..ba dimpotriva...dar sunt totusi cateva specimene...care nu au reusit sa arate evolutia de la...primate)

          Comment


          • si italia fata de germania e inca departe..sa vezi acolo civilizatie, la noi cred ca e de vina si stresul....
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Apropos de claxon: Cu noua masina am folosit claxonul de 2 ori -> sa salut pe cineva si sa se dea un caine din drum ...asta intr-o luna.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • La noi sunt de vina educatia si legile, sincer, la toti cei fara cazier le-as da dreptul la portul de arma.

                Comment


                • ca sa-si faca si ei rost de-un cazier???
                  sigpic

                  Comment


                  • Nu neaparat, cine era cumpatat va fi si dupa ce primeste o arma, numai ca se vor reduce la minimum iesirile tip noi suntem patru sau cinci in masina si facem ce vor muschii nostrii plus ca, hotii se vor gandii de doua ori inainte sa talhareasca sau sa fure dintr-o masina chiar daca la volan este o femeie.

                    Comment


                    • giratoriu

                      Originally posted by s.catalin View Post
                      Si eu am observat multi care la intrarea in sens pun semnalizare stanga, iar cei din sens invers cred ca omul nostru vrea sa faca sensul si se opresc sau cel putin sunt pe frana... dar el nu nene tine inainte si nu va spun cata "carnitza" isi iau astia...
                      Pai eu stiu ca este obligatoriu sa pui semnalizare stanga la intrarea intr-un giratoriu, cei din sens invers inseamna ca nu cunosc suficient legislatia. Pun si un citat din Dan Teodorescu in Cursul de legislaţie rutieră din 2007

                      "3(11) Vehiculele care vor circula pe celelalte strazi, vor semnaliza la intrarea in intersectie cu semnalizatorul stanga, se vor apropia cat mai mult de centrul intersectiei, mentinand semnalizatorul stanga aprins, iar la parasirea intersectiei vor semnaliza cu semnalizator dreapta. (in aceasta situatie se subintelege ca este imposibila respectarea distantei minime de semnalizare)"

                      Comment


                      • Originally posted by marisan View Post
                        La noi sunt de vina educatia si legile, sincer, la toti cei fara cazier le-as da dreptul la portul de arma.
                        URSS a vrut prin '62 sa invadeze SUA dar au fost socati cind au aflat ca armata sua detinea in jur de 30 mil guri de foc [arme] iar populatia sua in jur de 150 mil guri de foc de toate calibrele acolo poti cumpara doar pe baza carnetului de sofer sau a legitimatiei de la biblioteca [nu glumesc ] un M14C sau orce alta pocnitoare semioautomata din orce mall sau supermarket mai rasarit
                        hotii se vor gandii de doua ori inainte sa talhareasca
                        de ce crezi ca in sua nu prea sunt garduri ci decit afise cu PROPIETATE PRIVATA
                        baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                        Comment


                        • Asa este, ai dreptate, numai ca am auzit de mii de ori cum ca, noi avem unele particularitati si de aceea nu se pot copia legile din tarile civilizate. Sincer cred ca astia vor sa ne tina indobitociti si iti dai seama de asta in momentul cand le asculti discursurile, chiar asa ne si cred. Am vazut ce efect are ridicarea unei arme in dreptul parbrizului. Avem pe unii colindatori de profesie care incep pe 1 Decembrie si termina prin Ianuarie, acestia au avut proasta inpiratie sa opreasca un strain pentru a-l colinda, omul nestiind ce se intampla a scos pistolul, reactia asa-zisilor colindatori a fost de ridicare a mainilor si gesticulau ca nu vor sa-i faca vreun rau, daca mai tragea si-un foc in aer se udau toti. Asa ca, numai vederea unei arme sau stiind ca celalalt are arma compenseaza lipsa de civilizatie si nu numai.

                          Comment


                          • Mai sunt soferii care te depasesc si in ciuda faptului ca ai viteza franeaza brusc si intra in drapta ori in stanga.
                            Am patit-o de doua ori zilele trecute :Aveam cam 120 vad un logan in spate aproape,nu fortez il las sa ma depaseasca.Era 1,5 dci de ala rosu.Cum m-a depasit peste o suta de metrii da semnal dreapta,da puternic in frane si intra pe o straduta.
                            Altu cu un golf mi-a facut la fel .
                            Prin orase mai mari ma enerveaza cei care dau flashuri,claxoane sa treaca in fata si peste 10 metri hop...in semafor.Care o fi rostu.
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • am patit-o si eu. numai ca jmekerul trebuia sa faca stanga. deci ma depaseste si dupa 100 m se opreste deoarece, evident, ii venea din fata.
                              care-i rostul ? nici ei nu stiu. dar au mintea prea odihnita ca sa-si puna o intrebare de o asemenea complexitate.
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment


                              • TopCat, am patit si eu faze asemanatoare, sau ... te depasesc in localitate cu un amarat de 70/h, iar cand ajungi in afara nu poti sa ii depasesti, ca , saraca masina lor, tot 70-80/h poate (sau nu vrea sa ii dea ala de la volan mai mult), vine coloana din fata, linie continua, etc., si uite asa, mori de nervi si stai dupa ei muuuult si bine.
                                Last edited by loosh; 6 November 2010, 19:32. Reason: Romania ...
                                Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google