Transfagarasan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andr3w View Post
    am nevoie de cateva pareri si sfaturi.
    in vara vreau sa plec la o plimbare cu loganul meu 1.4, MPI chiar).
    si mi-am facut un traseu:
    Plecare Craiova - Pitesti - Curtea de Arges (Vidraru) - Sibiu si inapoi, dar nu stiu daca traseul de intoarcere sa fie cam acelasi sau sa ocolesc pe alta parte(la asta o sa mai negociez)
    In primul rand cam cum credeti ca s-ar comporta loganul (1.4) pe traseul asta avand in vedere ca drumul va fi numai pe munte aproape si masina va fi putin cam incarcata. (4 persoane+bagaje), iar in al doilea rand, stiu ca suna cam aiurea intrebarea, dar la un stil de mers linistit, cati litri de benzina mi-ar manca? (dupa calculele mele sunt in jur de 700 km dus - intors)
    A, si era sa uit, cei care ati mai facut traseul pitesti - sibiu, care ar fi locurile pe unde am putea innopta si fara sa avem parte de surprize neplacute, gen ursi, persoane cu prea mult chef de distractie si prea turmentate.(ceva mai linistit). Multumesc anticipat.!!!
    baga 45 l sa stai linistit ;) sigur ajungi cu 1.4 cum sa nu...urca el Matizul cu motor de 800 /// poti face traseu sa mergi Craiova - Pitesti - Curtea de Arges (Vidraru) - Sibiu si sa te intorci pe v.oltului ;) Drumuri bune

    Comment


    • deci pe undeva la 80 litri dus-intors, asta daca ma intorc pe acelasi traseu. Multumesc frumos. Inca mai astept pareri referitoare la traseu, zona...chiar si sfaturi.

      Comment


      • Am fost si eu asta vara pe transfagarasan...tot cu un 1.4,dar nu logan
        Masina s-a comportat foarte bine...nici cea mai mica problema n-a avut
        Drumul...a fost superb mai ales de la vidraru in sus...si la balea lac...e de vis
        Am urcat pe curtea de arges si am coborat pe valea Oltului
        Merita facut
        Attached Files

        Comment


        • am fost eu saptamana trecuta< 01.05.2011> de la cabana capra era inchis drumu daca bagau un plug era practicabil ramasesera pe asflat niste dune de zapada de vreo juma de metru inaltime. in rest asfaltul era uscat. cat ii costa sa bage un utilaj de dezapezire pe distanta de 3 km?!?!?!?
          Fuarte Nervos !!!

          Comment


          • mi-am facut un traseu care as vrea sa-l urmez, iar dupa calculele mele ajung undeva, cu putin sub 900km.
            craiova - pitesti 130 km
            pitesti - curtea de arges 37 km
            curtea de arges - sibiu 180 km
            sibiu - deva 100 km
            deva - petrosani 90 km
            petrosani - tg jiu 50 km
            tg jiu - herculane 100 km
            herculane - orsova 40 km
            orsova - craiova - 140 km
            ce ziceti, merita?

            Comment


            • S-a deschis de azi 5 iunie 2013, in avans fata de data planificata de 1 iulie
              Attached Files
              sigpic
              Ambition 1.5 dc

              Comment


              • Stie cineva daca s-a mai asfaltat portiunea aia dintre Balea Lac si Vidraru?
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • e circulabila. nu este asphalt nou dar nici nu sunt gropi, au peticit cea mai mare parte.
                  sigpic
                  Ambition 1.5 dc

                  Comment


                  • Ce frumos, oare transalpina cand se deschide? As face o tura pe amandoua

                    Comment


                    • Nimic de transalpina?

                      Comment


                      • nu aici. pe celalalt topic dedicat
                        sigpic

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google