Care Dintre Voi Avetii Statii Emisie-receptie Pe Masina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Care Dintre Voi Avetii Statii Emisie-receptie Pe Masina?

    Am observat ca e o moda sa iti pui statie emisie receptie pe masina.
    as vrea sa stiu si eu :
    -care sunt mai fiabile si la un pret acceptabil.
    -ce marca si model?
    -pe ce frecventa functioneaza?
    -cate canale?
    -ce putere are sau daca i-ati marit puterea de la 4w la 10w.
    -pe ce distanta bate?

    multumesc anticipat
    Fuarte Nervos !!!

  • #2
    In afara de taximetristi nu cred ca sunt multi care au asa ceva .
    apropo , m-ar interesa si pe mine .
    poate vb intre noi cand suntem in dificultate .

    Comment


    • #3
      Sunt , eu stiu vreo 3. statiile de taxi emit in frecventa platita...deci nu intra in discutie.
      Fuarte Nervos !!!

      Comment


      • #4
        Gasiti aici ce cautati !http://www.loganclub.ro/forum/vand_s..._mh-t4675.html
        LOGAN--> <--TOYOTA

        Comment


        • #5
          Primul este dsign care are statie pe masina din cate stiu functioneza pe frecventa 27 mhz
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • #6
            Nu am dar ar fi interesant sa ai asa ceva ... Ai solicita ajutorul Loganistilor la greu mai multe .......!!!!!!!!!!!!!!!





            Comment


            • #7
              Eu am statie cbr pe masina , e doar un intek original de 4 W pentru ca fac si extern mult si acolo nu ai voie fara autorizatie o putere mai mare ( austrieci - elvetieni in special ) plus un amplificator de 100 W sub scaun ) asta ca sa pot acoperi tot din zona spre disperarea multor soferi de tir Ca raza de emisie fara amplicator pe Fm bat cam 15-20 km iar cu amplicator peste 30 km ( am avut si perioade in care am batut distante record dar alea intra la alta categorie) statia merge in am si fm este foarte utila in sensul ca eu am renuntat la anti radar de mult ( peste 2 ani ) stii din timp unde este politie , control trafic blocat si o groaza de alte informatii , eu cumpar de la soferi de tir bonuri de motorina la un pret acceptabil .. Ce sa mai zic altceva ... Nu vad numa avantaje in a avea statie pe masina ...
              Degeaba gandesti daca esti prost!

              Comment


              • #8
                Originally posted by need4speed View Post
                ......asta ca sa pot acoperi tot din zona spre disperarea multor soferi de tir .......
                Deci sa inteleg ca tu esti unul dintre cei care isi umple frigiderul periodic pentru perioade lungi de timp?
                Te intreb pentru ca pe Germania, pe Austria, incepe unu sa faca urat si sa injure pe statie, sa puna muzica, etc, iar tiristii ii baga si ii scoate de ii ajunge pana la craciun.

                Comment


                • #9
                  nu sunt genu ala sa ma manifest de asa natura dar am zis in ideia ca pentru un sofer de tir statia e sfanta si fiecare din ei se lauda cu statia lui cat bate :P amplicatorul nu te face sa maresti prea mult raza de emisie in scimb te face pe tine auzit peste cei cu stati mai slabute
                  ps: lucrez cu soferii de tir mult si stiu ce este respectul si pe calea undelor dar padure fara uscaturi nu exista
                  Degeaba gandesti daca esti prost!

                  Comment


                  • #10
                    Am glumit, stai linistit, dar de vreo luna cam asa se intampla.
                    Stiu ca tiristii sunt mandrii ca au statii puternice, mai ales cu porcusor (amplificator) si este o mare concurenta intre ei "care o are mai mare" puterea adica, dar mai cunosc si multi posesori de statii de mare putere care au luat radare, tocmai din cauza puterii mari, adica, daca ai putere mare auzi departe, iar in cazul unui radar care se misca atunci cand nu trebuie il iei cu brio, era sa iau si eu vreo 2 radare la fel si de atunci nu mai sunt adeptul statiei puternice.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by kAndrrei View Post
                      Am observat ca e o moda sa iti pui statie emisie receptie pe masina.
                      as vrea sa stiu si eu :
                      -care sunt mai fiabile si la un pret acceptabil.
                      -ce marca si model?
                      -pe ce frecventa functioneaza?
                      -cate canale?
                      -ce putere are sau daca i-ati marit puterea de la 4w la 10w.
                      -pe ce distanta bate?

                      multumesc anticipat
                      salut kANDRREi,
                      eu am asa ceva pe masina,si pot spune ca este foarte utila in trafic mai ales cand iesi din Buc.
                      am avut-o la mine si Sambata trecuta la intalnire...

                      statia este : TTI770 de 5w ( 40 de canale )- pret 350 ron
                      antena este : Ml 145 ( de 400 w)cu talpa magnetic - pret 150 ron
                      amplificator este :Rm mod 40 de 25w - 120 ron
                      la toate astea se adauga calibratul de antena - 30 ron

                      distanta de emisie receptie peste 30 km..


                      daca esti interesat da-mi un pm si ati dau o pesroana de contact ( firma ) care se ocupa cu asa ceva este foarte serioasa si face treaba buna..

                      daca e vorbim mai multe maine la intalnire daca vii, pentru informatii suplimentare poti vorbi cu crisneg
                      bafta
                      Last edited by bobbyred; 4 July 2008, 19:46.
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • #12
                        Va spun eu ca pentru autoturism este buna o statie sa bata 10-15 km ,deja amplificatorul mai rau te incurca,auzi si ce nu trebuie, sa nu mai punem la socoteala ca este interzis prin lege o putere mai mare de 5w,am un prieten care a patito la Austrieci,statia si amplificatorul confiscate si distruse, le-au calcat cu alt camion, plus amenda 300 euroi.
                        LOGAN--> <--TOYOTA

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by dan.Gutu View Post
                          Va spun eu ca pentru autoturism este buna o statie sa bata 10-15 km ,deja amplificatorul mai rau te incurca,auzi si ce nu trebuie, sa nu mai punem la socoteala ca este interzis prin lege o putere mai mare de 5w,am un prieten care a patito la Austrieci,statia si amplificatorul confiscate si distruse, le-au calcat cu alt camion, plus amenda 300 euroi.
                          asta asa e,daca iesi din tara deculezi amplificatorul lasi doar stia si antena dca vrei sa nu ai probleme cu autoritatile locale...
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • #14
                            Am si eu pe golan o staie GRAND PRESIDENT de 10 w am vorbit cu ia mai mult de 30 de km e foarte utila cand merg la drum mai lung eu o folosesc in 22....cum spunea si dan.gutu austrieci si nemti le distrug daca au puterea mai mare de 5w le gauresc cu burghiu si amenda am un prieten care a patit asta
                            sigpic http://www.loganclub.ro/forum/my_dni-t26357.html

                            Comment


                            • #15
                              Am si eu pe golan un Grand Pressident de 10w am vorbit cu ia mai mult de 30 de km o folosesc in 22 si este foarte utila la drum lung.....cum spunea si dan.gutu austrieci si nemti la distrug dau gaura cu burghiu in ele am un prieten care a patit asta + amenda 300 E

                              As avea si eu o statie Midland de vanzare cu antena bate cam 10 km
                              Last edited by logan_bihor; 25 August 2010, 14:55. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic http://www.loganclub.ro/forum/my_dni-t26357.html

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google