RCS-RDS Pregăteşte Oferte Cu Tablete şi Televizoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Daca planuiesti ca ramai la RDS inca 24 de luni, e ok.
    Eu am ramas suprins ca nu au cumparat drepturile pentru F1, care sunt la Dolce acum.
    Dolce mai transmite si Serie A, Sampions, PL e pe Eurosport... so, ce sa mai fac cu DigiSport? Sa ma uit la Liga 1? Se va vedea si pe net, gratis, in urmatorii 5 ani. Sa ma uit la Moto GP? La Indy Car, sa zicem, m-as uita.
    RDS cand se mai uita odata, zice: bah, astia au multe programe, ia sa mai eliminam cateva costisitoare, cum au facut cu alea de la Discovery.


    Eu zic sa nu alegeti tablete cu 512MB de RAM.
    Last edited by mr.K; 14 March 2014, 11:49.

    Comment


    • #17
      eu zic ca oferta asta este pentru cineva care cu banii jos nu isi permite un tv nou sau o tableta... si nici rate nu ii face nimeni la altex flanco etc... asa are si net si tv si cu 5-10 lei isi plateste si obiectul... asa suna mai bine promotia?

      Comment


      • #18
        TV-ul e de la 30 de lei in sus, cu conditia sa ai toate serviciile, cablu+net+telefon.
        Tableta de la 0 lei, daca ai abonament la cele 3 servicii, ca persoana in varsta nu-ti va folosi la nimic, iar daca o dai cadou nepotului, ti-o va returna, pentru ca nu merge nicio aplicatie/joc din ce-i trebuie lui.
        Sa fim seriosi, cat dai, atata face. Iar ce face mai mult, nu se achizitioneaza in felul asta.
        Ca pensionar, vrei sa spui ca nu-ti ofere Altex un TV cu plata in rate? Sau Carefura? Te si roaga.

        Promotia e un lucru bun. Pentru RDS si pentru aia care au avut niste stocuri si au dorit sa scape de ele, pentru a face loc modelelor noi.

        Tabletele alea ieftine nu or sa mai functioneze mai bine de jumatate dintre ele, pana la finalul celor 24 de luni contractuale.
        Last edited by mr.K; 14 March 2014, 12:20.

        Comment


        • #19
          Se merita pentru cine vrea rate, iar bancile nu ii acorda acel card de cumparaturi !
          Conteaza cu cat le iau ei cumetre ? Tu cand te duci sa cumperi de la un magazin un TV cu cash ii intrebi cu cat l-au cumparat ei inainte ?
          Il vrei, scoti banu' si il cumperi, nu te legi de toate detaliile ca sa faci 100.000 de posturi pe loganclub.
          Sper sa reusesti sa iti dai seama ca de tine vorbesc.
          sigpic

          Comment


          • #20
            Da' du-te mah si cumpara toate jafurile oferite de RDS si nu te lega de om ca scaiu' de oaie.
            Ma gandeam ca poate citeste cineva care are de gand sa faca miscarea si ii aratam ca nu are nimic de castigat.

            Cine nu poate face rate pe 1600 de lei, eu zic ca n-are nevoie de LED-ul ala, sa-si vada de saracia lui si sa puna mana la munca, nu sa stea la TV toata ziua.


            1.000.000 de posturi o sa fac pe forum, ca se platesc bine si vad ca te oftici.

            Comment


            • #21
              Nu cumetre dar vad ca esti genu de roman care le sti pe toate, nimic nu e bun dptdv.
              Sunt oameni si oameni, nu vin eu gica contra sa vorbesc pe forum cine isi permite si ce isi permite sa cumpere.
              Fiecare e liber sa aleaga ce sa cumpere, nu sa arunci cu noroi in oamenii care nu au posibilitatea sa isi cumpere un TV LED aceleasi performante ca si cel din magazin, plata in rate fixe fara dobanda de la RDS.
              Ce e in neregula in fraza de mai sus ? Iti spun eu, gica contra.
              sigpic

              Comment


              • #22
                bGy, aduna costul abonamentului cu rata TV-ului si iti da cu virgula.
                Eu zic sa mai dai o raita prin magazine sa vezi ce si cum.
                Mi-am luat de la eMag in credit tv super tare, pe care l-am dus inapoi dupa 3 zile ca sa-l iau de la domo cu 700 de lei mai ieftin.
                Creditul, obtinut doar cu buletinul daca pot sa zic asa.
                RDS dupa ce ca are servicii proaste, (si aici ma refer la calitatea imaginii pe TV si cateodata si la net) are si niste scoruri de pici.
                Va invit pe toti astia care laudati RDS-ul sa dati o tura pe la mine, sau pe la oricine are UPC si vorbim dupa

                Comment


                • #23
                  Am dat eu o tura la cine are UPC, este de cel putin 10 ori mai praf decat netul de la RDS.
                  Punem niste teste daca tot facem niste afirmatii ?
                  Hai sa pun eu testele de la RDS si le pui si tu pe ale tale de la UPC.
                  Costul abonamentului ? WTF?! Oricum abonamentul il plateai chiar daca luai televizor sau nu, tu ai vorbit serios ? NU se mareste cu nimic abonamentul.
                  Intr-adevar nu sunt televizoare ultima generatie 2013 sau 2014 dar pentru cineva care nu isi permite un credit, un card sau ceva de genul acesta, oferta este nemaipomenita.
                  Nu lucrez la RDS (nici nu mi-as dori) dar asa ca fapt divers doar vad lucrurile care sunt aruncate de useri asa anapoda.

                  P.S. Du-ma si pe mine la magazinul de unde ai luat creditul DOAR cu buletinul si maine fac o plimbare la Timisoara sa imi cumpar si eu ceva.

                  Use Speedtest on all your devices with our free desktop and mobile apps.

                  Asta este testul pe router, maine iti fac si pe direct sa vezi diferenta.
                  Astept si eu un test cu server de la tine din oras UPC.

                  Si inca ceva, cand vreodata UPC-ul o sa fie pe piata cu un abonament de 1000 sa imi spui si mie. Pana atunci, download sau upload placut. Le-am avut pe ambele inclusiv un net de cartier, insa niciunul dintre ele nu se compara cu RDS-ul.
                  Last edited by bGy; 15 March 2014, 01:15.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Fa-ti credit online la eMag, vei fi surprins de catre cei de la cetelem.
                    Ce-i drept, au cerut adeverinta de venit, pe care nu au primit-o nici acum

                    Speedtest e o mare porcarie. Cand incepi sa downloadezi, acolo e viteza reala, nu viteza de conectare.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by bGy View Post

                      Si inca ceva, cand vreodata UPC-ul o sa fie pe piata cu un abonament de 1000 sa imi spui si mie.
                      Eu ma intreb cine are placa de retea sau un PC performant care sa suporte 1 GB de download pe secunda?

                      Pana una alta,,eu am avut avut toate serviciile de la RDS, UPC..acum le am de la DOLCE TV de la Romtelecom.

                      RDS-ESIIIII nu ii mai iau in calcul sunt praf si s-au trezit cam tarziu sa mai faca si ei oferte, dupa ce au scos din grila canale fara numar.

                      Ps....nu mor de televiziune de la RDS pt LIGA 1 a lui fostul Mitica,,,PENTRU CA ...SOPCAST EXISTA,,si acolo vad si meciurile de fotbal,plus ca mai avem si noi DOLCE SPORT 1,2,3,4
                      Last edited by IancuMIC; 15 March 2014, 10:22.

                      Comment


                      • #26
                        Haideti va rog, sa ramanem pe subiect si anume preconizata oferta de la RDS. Comentariile despre alti operatori si experientele traite cu acestia nu-si au rostul; vorbarie multa saracia forumului.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Razvy View Post
                          Fa-ti credit online la eMag, vei fi surprins de catre cei de la cetelem.
                          Ce-i drept, au cerut adeverinta de venit, pe care nu au primit-o nici acum
                          Hai sa ramanem la subiect cum zice si nea iancu.

                          Deci arata-mi un magazin de unde pot sa imi iau DOAR cu buletinul inafara de CETELEM , PROVIDENT si alti camatari cu dobanda mai mare decat bancile.
                          La RDS iei un TV FARA dobanda, repet FARA dobanda, vrei sa iti spun eu cat are CETELEMUL dobanda anuala ? Sunt sigur ca nu vrei sa iti spun, poti sa citesti si tu pe site-ul lor.

                          Nu mai fiti asa de frustrati, oferta e foarte buna.
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            E nemaipomenita oferta!
                            Last edited by IancuMIC; 16 March 2014, 13:41.

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by bGy View Post
                              Hai sa ramanem la subiect cum zice si nea iancu.

                              Deci arata-mi un magazin de unde pot sa imi iau DOAR cu buletinul inafara de CETELEM , PROVIDENT si alti camatari cu dobanda mai mare decat bancile.
                              La RDS iei un TV FARA dobanda, repet FARA dobanda, vrei sa iti spun eu cat are CETELEMUL dobanda anuala ? Sunt sigur ca nu vrei sa iti spun, poti sa citesti si tu pe site-ul lor.

                              Nu mai fiti asa de frustrati, oferta e foarte buna.
                              Nu generaliza, Provident intr-adevar sunt camatari cu acte-n-regula insa la CETELEM nu e chiar asa, ai posibilitatea sa cumperi in rate egale fara dobanda (o spun din proprie experienta). Ceea ce spui tu intervine in momentul in care se vor scoate banii cash de pe un card de cumparaturi, normal ca dobanda e cea mai mare de pe piata in cazul asta dar e specificat in contract.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by mr.K View Post
                                E nemaipomenita oferta!
                                Subscriu,,,nemaipomenita oferta lor, numai ca grila de posturi e sub asteptari.
                                Mai bine cumperi TV-ul din comert/magazine si te bagi la altii ce au de oferit posturi TV fara restrictii.

                                Chiar ieri am vorbit cu un vecin ce lucreaza la astia de la RDS.
                                A zis ca au in oferta niste TV-uri Samsung de 81 cm si de 106.
                                Preturile lor cica ar fi mai ieftine decat cele de pe piata.
                                Acum daca cuiva ii convine oferta cu TV si nu are pretentii la posturile fara numar scoase din grila RDS & RCS, respectiv din grila DIGI a platformei satelit,,e ok sa isi faca un astfel de abonament.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google